Zájezdy pro cestovatele

Ptejte se nás +420 608 261 719 Po–Pá: 8–17

FOTOREPORTÁŽ Z KYPRU: Nádherné výhledy i dokonalý přehled. S Radynacestu.cz kamkoliv!

Autor: Hana Pohlídalová, Radynacestu.cz | Vydáno: 10. 10. 2022 | Přečteno: 971x
Téma: Fotoreportáž, Recenze, Kypr

Pláže na Kypru lákají turisty k relaxu a lenošení. Jsou různé – písčité, oblázkové, skalnaté…, každá je jiná a každá má své kouzlo. Ovšem byla by velká škoda trávit čas jen na plážích. Kypr je totiž ostrov, který má turistům co nabídnout a my to díky Radynacestu.cz můžeme jen potvrdit. Pár řádek a fotografií z pobytu ukazují, jak moc jsem byla spokojená. Ostatně stejně jako se všemi předešlými zájezdy. 

Relaxovat na Kypru s Radynacestu.cz bylo to nejlepší rozhodnutí. Opět nezklamali.Relaxovat na Kypru s Radynacestu.cz bylo to nejlepší rozhodnutí. Opět nezklamali.

Na Kypru na každém kroku narazíte na kousek historie. Najdete zde četná archeologická naleziště, byzantské kostely, muzea a spoustu dalších památek. Je to také ostrov bohatý na flóru a faunu. Proto se vyplatí střídat odpočinkový relax na plážích doplněný nějakým vychlazeným koktejlem s poznáváním všech dalších krás ostrova, tak, jak nám ho naplánovaly Radynacestu.cz. Vždyť název zájezdu to napovídal: Relax na plážích Kypru + JÍZDA DŽÍPY + RUČNÍ VÝROBA SÝRU HALLOUMI.

Archeologické naleziště se doklady zdejší historieArcheologické naleziště se doklady zdejší historie

Za návštěvu určitě stojí město Pafos pyšnící se jedinečnými archeologickými nálezy, jako jsou podzemní královské hrobky, nádherné mozaiky v Dionýsově a Théseově vile nebo katakomby sv. Solomoni.

Královské hrobky v PafosuKrálovské hrobky v Pafosu

Kdo spíše dává přednost horám, tak může navštívit pohoří Troodos, táhnoucí se jižní částí ostrova. Zde jsou vidět malebné horské vesničky s farmami, kde je možné zhlédnout výrobu tradičních místních produktů.

Nejen pláže, ale i pestrá krajina s přírodními rezervacemi, políčky a malebnými vesničkami. To je Kypr.Nejen pláže, ale i pestrá krajina s přírodními rezervacemi, políčky a malebnými vesničkami. To je Kypr.

Pro milovníky divoké přírody je zde přírodní rezervace Akamas. Na pobřeží rezervace v zátoce Lara se nachází hnízdiště karet obrovských.

Takto tady označují místa, kde se nachází hnízdiště želv.Takto tady označují místa, kde se nachází hnízdiště želv.

Cestou po rezervaci se dostaneme do divoké nespoutané přírody a k cestám zde je nutné využít terénní auta.

Projeli jsme se terénními auty.Projeli jsme se terénními auty.

Pěší procházka soutěskou Avakas je nezapomenutelným zážitkem a určitě stojí za to. Prochází se zde průchody mezi vysokými skalními převisy a čnícími skalami přes kamenité tekoucí potoky.

Soutěska Avakas působí tajuplně. Doporučuji!Soutěska Avakas působí tajuplně. Doporučuji!

Cestou zpět ještě stojí za návštěvu Afroditiny lázně, což je malý přírodní bazének s vodopádem v hlubokém lese, kam se podle pověsti chodila koupat Afrodité.

Kypr slibuje koupání všeho druhu. Tahle „pláž“ byla přímo u jednoho z hotelů.Kypr slibuje koupání všeho druhu. Tahle „pláž“ byla přímo u jednoho z hotelů.

Pobyt na Kypru byl nezapomenutelným zážitkem i díky naší průvodkyni Janě Dyršmídové. Nejenomže má výborné znalosti destinace, ale svůj výklad vždy doplňovala ještě i bájemi z řecké mytologie vztahujícími se k navštíveným místům.

Naše průvodkyně Jana byla studnicí znalostí i příběhů z mytologie.Naše průvodkyně Jana byla studnicí znalostí i příběhů z mytologie.

Mám s Radynacestu.cz jen dobré zkušenosti a zážitky, doporučuji cestování s těmi nejlepšími i všem svým známým. Určitě to nebyl můj poslední zájezd. Další Relax na plážích Kypru + JÍZDA DŽÍPY + RUČNÍ VÝROBA SÝRU HALLOUMI už mají naplánovaný na květen.

Tak to s nimi zkuste taky! Poznávejte svět, poznávejte sebe.

Zátoka Lara je jedním z těch skutečně nezapomenutelných míst na Kypru.Zátoka Lara je jedním z těch skutečně nezapomenutelných míst na Kypru.

Jitka Bajtková

Jitka BajtkováExpert Radynacestu.cz

Krása se musí prožít… ale za rohem nečeká.


Všechny články     Zobrazit zájezdyKatalog 2023