Augustiniánský klášter Bellapais: užijte si nádherný výhled na celou Kyrenii

Veronika Čermáková Veronika Čermáková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 2. 4. 2019 • Přečteno 4562x

Augustiniánský klášter je nádhernou ukázkou francouzské gotiky.

Vyberte si z našich 4 zájezdů na KypruZobrazit zájezdy

Jednou z nejznámějších turistických atrakcí Kypru je malebná vesnička Bellapais, která se nachází vysoko v horách pohoří Pentadaktylos na severní straně Kypru. Její nejslavnější částí je klášter nebo také opatství Bellapais, jehož historie sahá až do počátku 12. století.

Poklad půvabné vesničky

Malebná zřícenina s gotickými obloukyMalebná zřícenina s gotickými oblouky

Bellapais je půvabná vesnička, kterou naleznete jen 4 km jihovýchodně od Kyrenie v pohoří Pentadaktylos na severní straně Kypru. Její nejslavnější částí je starý augustiniánský klášter, který je nádhernou ukázkou francouzské gotiky.

Klášter plný složitě vyřezávaných oblouků láká návštěvníky a milovníky starých staveb svou neobvyklou krásou, přičemž velkou většinu stavby dnes tvoří malebná zřícenina s velkolepými gotickými oblouky a vysokými kamennými zdmi.

Augustiniánský klášter Bellapais

Byl založen v roce 1187Byl založen v roce 1187

Augustiniánský klášter Bellapais byl založen v roce 1187 původně jako sídlo kyrenijského biskupa, které však po vpádu osmanských Turků bylo přetvořeno na pravoslavný klášter a od té doby už jen chátrá.

Dnes je právem považováno za mistrovské dílo gotického umění.

Čtení: Zájezdy na Kypr - srovnání a doporučení

Výhled na celou Kyrenii a ještě dál

V klášterním komplexu se nachází jedny z nejlepších restauracíV klášterním komplexu se nachází jedny z nejlepších restaurací

Zřícenina kláštera je obklopena horami, cypřiši, palmami, pomerančovníky a olivami, díky čemuž nabízí nádherný výhled na vzdálené moře i na celou Kyrenii.

Mimo to se zde i velice dobře najíte. V klášterním komplexu se nachází jedny z nejlepších restaurací v regionu, které nabízí speciality severokyperské kuchyně.

Veronika Čermáková

Veronika ČermákováExpert Radynacestu.cz

Cestovat je jako flirtovat se svým vlastním životem, láká vás někde zůstat, ale nemůžete, protože víte, že je ještě tolik míst, které musíte poznat.

Kypr

Objevte Afroditin ráj Kypru

Vyberte si jeden z našich 4 zájezdů na Kypru

Zájezdy na Kypru

Nejbližší volný zájezd odlétá již 13. červenceURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/augustiniansky-klaster-bellapais/Doporučujeme z Kypru

Nejnovější z KypruZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024