Zájezdy pro cestovatele

Volejte +420 608 261 719 Po–Pá: 8–17

Zájezdy pro cestovatele


Volejte +420 608 261 719
Po–Pá: 8–17

Volejte Po–Pá: 8–17 hodin+420 608 261 719

FOTOREPORTÁŽ: Slovinsko autenticky se skvělou partou cestovatelů – to chcete zažít!

Autor: Jitka Bajtková, Radynacestu.cz | Vydáno: 5. 2. 2018

Všechno to začalo na hranici s Itálií, kam jsme ráno přijeli ke dvěma nádherným jezerům – Hornímu a Dolnímu. Den jsme odstartovali příjemnou procházkou okolo nich. Voda byla tak čistá, že jsme v ní mohli pozorovat pstruhy. Slovinsko nás pak přivítalo s otevřenou náručí a nebem bez mráčků. Tak jak se na tuhle sympatickou zemi plnou nedotčené přírody sluší. A co bylo dál? Mrkněte na fotografie! 

Laghi di FusineLaghi di Fusine

Příroda, která bere dech, nás uvítala i ve Slovinsku. A vyrazili jsme rovnou do slavné soutěsky Vintgar. Ještě před vchodem jsme ale narazili na restauraci, ve které můžete ochutnat místní specialitu – grilovaného pstruha. Skvělá záležitost pro chuťové buňky. Doporučujeme!

Soutěska VintgarSoutěska Vintgar

Lanovkou jsme vyjeli na Vogel, odkud je skutečně parádní výhled na okolní hory a také na jezero Bohinj, u kterého jsme byli ubytováni v příjemném hotelu.

VogelVogel

Místy je cesta úzká, hrbolatá a velmi šikmá, ale nakonec si to všechno sedlo. A tohle už je horské sedlo Vršič, kam jsem všichni společně vystoupali.

VršičVršič

Odpočinek nad sedlem Vršič každý využil po svém – na fotografování, svačinku, relax... Místo, na které se nedá zapomenout. 

Svačina nad VršičemSvačina nad Vršičem

Krátká procházka do schodů nás zavedla až k nádhernému vodopádu Savica. Bez fotky odtud prostě nemůže nikdo odejít.

Vodopád SavicaVodopád Savica

Výhled z Bledského hradu na úchvatné jezero. A my měli to štěstí, že jsme si užili pohled i z opačné strany. Z vodní hladiny. 

Bledské jezeroBledské jezero

Po jezeru Bled jsme se plavili na typickém plavidle, kterému se říká pletna. Na jeho zádi stojí místní svalovec, který celou cestu pádluje, což je příjemný pohled hlavně pro dámy. Muži i ženy však obdivovali hlavně krásu místní přírody a ostrůvek s kostelem uprostřed, kde jsme si udělali malou zastávku – s vyhlídkou a skvělou zmrzlinou.

Jízda na pletněJízda na pletně

Průvodkyně Vlaďka Svitáková se v Lublani opravdu vyzná a nad touhle mapou z kovu nám podrobně vysvětlila, co kde najdeme. 

LublaňLublaň

Dvě nejlepší věci zájezdu – naše průvodkyně Vlaďka a unikátní hrad Predjama. Viděli jste snad už někde jinde středověký hrad vytesaný ve skále? Nádhera!

Hrad PredjamaHrad Predjama

Těšíme se na vás aktuálně třeba na zájezdu To nejlepší ze Slovinska + MOŘE! Že nemáte parťáka na cesty? Nevadí. Díky službě Sdílené pokoje můžete poznávat svět za rozumnou cenu a potkat partu fajn přátel stejně jako naši cestovatelé na zájezdu do Slovinska. Vždyť tady jich bylo deset! Ale sám neodjížděl nikdo. :)


předchozí článek následující článek