Austrálie: země psů dingo, klokanů, koal, bumerangů a nesčetně možností

Petr Širůček, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 7532x

Austrálie je nejmenší kontinent světa, s nejlepším vyžitím pro surfaře, potápěče i milovníky vína. Najdete tu vzácné druhy zvířat i rostlin.

Země psů dingo, klokanů, koal, eukalyptu a bumerangů. To je jen slabý výčet toho, co v Austrálii můžete vidět a zažít. Nikdo ale netvrdí, že je to zrovna za rohem a zadarmo...

Než se pro nejmenší kontinent světa rozhodnete, vyberte si správnou dobu, kdy se sem podívat. Léto je tady od listopadu do března, největší zima trvá jen dva měsíce, a to v červnu a červenci.

V Austrálii můžete kromě krásných pláží vidět také nehostinné pouštní oblasti. Poušť totiž pokrývá téměř dvě třetiny celé Austrálie. Mimo velkoměsta, jako je Sydney, tak uvidíte buš, červený písek a neuvěřitelnou, jedinečnou faunu a floru, která se jinde na planetě nevyskytuje.

Austrálie je oblíbeným místem, kam se jezdí lidé potápět. Korálové útesy jsou velkým lákadlem.

Další oblíbenou aktivitou, kvůli které sem cestovatelé jezdí, je surfování.

Pokud už v Austrálii budete, nesmíte zapomenout ochutnat jejich specialitu. A tou jsou kvalitní australská vína, která jsou díky své chuti opravdu jedinečná.

Petr ŠirůčekExpert Radynacestu.cz


URL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/australie/Doporučujeme

Nejnovější z AustrálieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024