Okružní plavby: Co všechno vás čeká na luxusní výletní lodi?

Michael Bělák Michael Bělák, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 7846x

Co všechno se dá na lodi dělat, jaká je strava, kajuty a jak se na lodi zabaví děti? Na tyhle zážitky se můžete těšit během okružní plavby po nejkrásnějších místech Středomoří.

Vyberte si z našich 356 zájezdů Zobrazit zájezdy

Víte, že...

V roce 2014 se vypravilo na okružní plavbu více než 21,5 milionu lidí? Statistiky pro rok 2015 odhadují ještě o třičtvrtě milionu více.

Zámořská výletní loď MSC Fantasia, dlouhá jako tři fotbalová hřiště, připomíná spíše rozsáhlý hotelový komplex na vodě než dopravní prostředek. Impozantní kolos pojme přes 4000 pasažérů, kterým poskytuje nezapomenutelné přístřeší během cest po nejkrásnějších místech Středomoří.

O loď, vážící jako čtrnáct Eiffelových věží, se stará na 1400 členů posádky. Vlny brázdí MSC Fantasia maximální rychlostí necelých 23 uzlů, což je asi 42 suchozemských kilometrů za hodinu. Na celkem 18 palubách najdete pestrou škálu služeb a denních i nočních aktivit, kterými si dle svého gusta zkrátíte chvíle mezi zastávkami na souši.

Vstříc novým zážitkůmVstříc novým zážitkům

Co dobrého budete jíst?

V hlavní samoobslužné restauraci si vyberete z tradičních jídel různých světových kuchyní. Nechybí ani vegetariánské menu, bezlepkové menu či košer připravené potraviny.

Burger či žebírka v americkém stylu vás čekají ve Sports baru. Jídlo můžete zapít jedním či dvěma vychlazenými pivy ze široké nabídky z celého světa a koukat při tom na sportovní utkání v televizi.

Milovníci pikantních specialit si přijdou na své v mexické restauraci a steakhouse El Sombrero Tex Mex. Tradiční mexické dobroty pak spláchnete výběrovým vínem nebo čerstvou ledovou Margaritou.

Jídlo v mexické restauraciJídlo v mexické restauraci

Kuchaři nezapomínají ani na děti. Připravují pokrmy vhodné pro děti starší jednoho roku a také speciální výběr pokrmů pro děti od 6 do 12 měsíců. Jídlo si lze také objednat a nechat donést do kajuty.

Nejnáročnější pasažéři zamíří do MSC Yacht Clubu, nejluxusnější části lodi. Uzavřený VIP areál se pyšní gurmánskou restaurací s paletou čerstvých středomořských specialit, výběrem sýrů, vína a dalších delikates. Areál zahrnuje i privátní část nejvyšší paluby pro nerušené slunění, se soukromými bary a společenskými místnostmi.

Co si na lodi nesmíte nechat ujít?

Když nebudete zrovna jíst nebo se procházet po památkách v přístavních městech, můžete si vybrat z nabídky aktivit na lodi. Přes den se můžete věnovat například sportu. Zahrajete si fotbal, basketbal, tenis, volejbal, squash, minigolf, mini bowling, stolní tenis či stolní fotbal. Samozřejmostí je fitness centrum a tréninkové programy jako pilates, aerobic, spinning či hydro-spinning. To vše s výhledem na širé moře.

Bazén a odpočinkový areálBazén a odpočinkový areál

Zrelaxujete a naberete čerstvé síly na wellness či v lázeňském areálu. Dopřejete si na 20 druhů masáží, aromaterapie, saunu, profesionální manikúru a pedikúru, péči kosmetických salónů a další příjemné procedury. Svlažit se můžete v bazénech a vířivkách.

Odpočinkový areál v lázníchOdpočinkový areál v lázních

Večer můžete vyrazit na večírky a zasoutěžit si. Třeba v soutěži Král a Královna moře, ve které musíte své konkurenty porazit v tanci, zpěvu a hereckých schopnostech. Kulturní program zahrnuje divadelní a muzikálová představení, taneční a galavečery, karnevaly, živou hudbu či taneční školy. Mladší pasažéři ocení tematické večírky a party s taneční hudbou.

Klub s živou hudbouKlub s živou hudbou

Plavbu si zamilují i děti

Na lodi je dobře postaráno i o ty nejmenší. Animátorský program má na starosti zábavu vašich ratolestí a vy si v klidu užijete plavbu. Pro děti jsou k dispozici nejrůznější zájmové kluby, kde si nejen hrají, ale i sportují a tvoří, vyrábějí kostýmy a podobně. Starší děti si mohou zasoutěžit v hraní na Xboxu či Playstationu. Aktivit a programů je spousta, takže si vybere každý.

Jeden z dětských areálůJeden z dětských areálů

Kde budete bydlet?

MSC Fantasia ukrývá přes 1600 kajut různého typu. Nejlevnější variantou jsou vnitřní kajuty bez oken, o něco dráž vyjdou lépe situované pokoje s výhledem. Ještě víc místa a komfortu si dopřávají pasažéři v kajutách s balkónem, náročnější cestující se nechají hýčkat v apartmánech. Maximální luxus můžete zažít ve dvou královských apartmánech.

Vnitřní kajutaVnitřní kajuta

Vnější kajuta s oknemVnější kajuta s oknem

Ještě něco navíc

Na lodi je k dispozici připojení k internetu buď ve veřejné kavárně, nebo za příplatek přímo ve vlastní kajutě. 24 hodin denně se můžete na cokoliv zeptat na recepci, funguje zde pošta, prádelna či dokonce donáška květin.

Fotogalerie

Michael Bělák

Michael BělákExpert Radynacestu.cz

Vyberte si jeden z našich 356 zájezdů

Zájezdy

Nejbližší volný zájezd již 14. srpna


URL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/okruzni-plavby-co-vsechno-vas-ceka/Doporučujeme z Plaveb lodí

Nejnovější z Plaveb lodíZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024