Ranní let balónem nad Kappadokií: Vyzkoušeli jsme za vás – brzké vstávání, velké zážitky!

Hana Teichmannová Hana Teichmannová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 12. 2. 2021 • Přečteno 11903x

Odvezte si z Turecka zážitek! Tenhle jsme pro vás osobně prověřili a můžeme jej tak s klidnou duší doporučit. Tohle vás bude bavit!

Vyberte si z našich zájezdů do KappadokieZobrazit zájezdy

Letět balónem je snem mnoha dobrodruhů a vášnivých konzumentů zážitků. Jeden z našich zájezdů je stvořen právě pro ty, kteří se nebojí lehkého adrenalinového zážitku zasazeném v nejkrásnější oblasti celého Turecka – Kappadokii. Na vlastní kůži jsme pro vás vyzkoušeli, jak to probíhá a co vše můžete od zážitku čekat.

Pro tento velkolepý zážitek je třeba něco obětovat, v tomto případě jde o spánek. Brzké vstávání a příjezd na místo odletu se odehrává před šestou hodinou ranní, kdy jsou teploty sice kolem nuly, avšak povětrnostní podmínky a ranní slunce tvoří ideální podmínky pro let.

Je něco málo po sedmé hodině a na startovací ploše v městečku Göreme je tou dobou odhadem asi 60 balonů, které se chystají postupně vzlétat na oblohu.

Obří balóny unesou až okolo 15 osob a vzrušení všech cestovatelů lze cítit na kilometry daleko. Za zvuku hlasitých hořáků a komunikace skrze vysílačku mezi jednotlivými piloty balónu se s překvapivou ladností zvedáme ze země.

Kappadokie – krajina zázraků

Výhledy jsou doslova dechberoucíVýhledy jsou doslova dechberoucí

Centrální oblast Turecka Kappadokie má co nabídnout. Výhledy jsou doslova dechberoucí. Přírodní vlivy mají za následek skalní útvary všemožných tvarů připomínající komíny, houby či lidské postavy. Přeletíme také nad Údolím lásky. Proč Údolí lásky? To je zjevné na první pohled. Při přeletu totiž můžete zhlédnout útvary připomínající údy různých velikostí a tvarů...

Pokračovat budeme nízkými přelety nad historickými městy, která zde vyhloubili tehdejší obyvatelé. Uličky, domy, kostely a kláštery vytesané do skalních útvarů a celá Kappadokie jako na dlani ve společnosti dalších desítek balónů na obloze vytváří jedinečný zážitek, který jinde jednoduše nemáte šanci zažít.

Hladké přistání? Ne tak docela

Přistání se nemusíte obávatPřistání se nemusíte obávat

Zhruba hodina a půl letu je za námi a nás čeká nevyhnutelné přistání, které je závislé na počasí, proto je důležité poslechnout rozkazy pilota a v případě hrozícího tvrdého přistání musí celá posádka do dřepu a pevného úchopu. Nemusíte se však ničeho obávat, piloti jsou natolik zkušení a přesní, že přistání často probíhá přímo na přívěsný vozík za autem. 

Let balónem v Turecku patří na bucket list mnoha cestovatelů a není se čemu divit. Krajina k tomu přímo vybízí a netradiční zážitek patří k těm nejvyhledávanějším na světě. Bezpochyby tak patří i k našim top zážitkům, které jsme pro vás při plánování zájezdů nachystali.

Co vy na to? Nasadili jsme vám brouka do hlavy? Nechte se inspirovat a nebojte se prověřených zážitků, které jednoduše stojí za to.

Hana Teichmannová

Hana TeichmannováExpert Radynacestu.cz

Nezapomenutelný cestovatelský okamžik tvoří především lidé, které na své cestě potkáme.

Turecko (Kappadokie)

Vítejte v krajině Kappadokie

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Kappadokie

Zájezdy do Kappadokie

Nejbližší volný zájezd odlétá již 3. květnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/ranni-let-balonem-kappadokie/Doporučujeme z Turecka

Nejnovější z TureckaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024