Zájezdy pro cestovatele

Ptejte se nás +420 608 261 719 Po–Pá: 8–17

Zájezdy do Belgie – srovnání a doporučení

Autor: Renata Němcová, Radynacestu.cz | Aktualizováno: 2. 12. 2020

Tyto zájezdy připravuji.Máte dotaz? Tyto zájezdy připravuji.
Zájezdy připravuji
Renata Němcová
e-mail: nemcova@radynacestu.cz
přímá linka: +420 775 750 463


Země Beneluxu proslulá pivem, pralinkami a v neposlední řadě i vaflemi nabízí více historických památek a zážitků, než se na první pohled zdá. V naší nabídce zájezdů najdete převážně ty letecké s odletem z Prahy a příletem do hlavního města Brusel, přezdívaného hlavním městem Evropy. Pro ty z vás, kteří mají Prahu trochu z ruky, vypravujeme zájezd s odletem z Katovic (Polsko), kam vás pohodlně odvezeme z Ostravy naším transferem. Do Belgie se s námi podíváte i autobusem na zájezdě To nejlepší z Beneluxu, na který můžete nastoupit v Ostravě, Olomouci, Brně, Praze a Plzni. 

Výhodou této destinace je krátký letecký spoj, díky kterému se neochudíte o váš drahocenný čas. Proto jsou zájezdy vypsané jako „eurovíkendy“ s termíny v druhé půlce týdne pro pohodlnější plánování vaší dovolené. 

To nejlepší z Bruselu, Brugg, Gentu a Antverp

Základní zájezd s programem na čtyři dny, které strávíte v těch nejzajímavějších městech Belgie. Ubytování je zajištěno v Bruselu, a protože je v této zemi nejhustší železniční síť na kilometr čtvereční na světě, budeme se pohodlně přepravovat vlaky do ostatních měst. Při návštěvách neopomeneme sošku „čurajícího chlapečka“ Manneken Pis v Bruselu či náměstí Burg v Bruggách, známé z filmu V Bruggách. Belgii bychom samozřejmě nemohli opustit pořádně napojení a nasycení. Na své si přijdou milovníci piva a gurmáni, kteří nemohou vynechat posezení v hospůdce u belgického piva či návštěvu muzea hranolek a muzea čokolády. 

To nejlepší z Bruselu, Brugg, Gentu a Antverp

Program základního zájezdu je upraven pro odlet z Katovic, kam vás odvezeme z Ostravy naším transferem (v ceně zájezdu). Po přistání v Eindhovenu se soukromým transferem přepravíme na hotel do Antverp, kde strávíme celé tři noci, a tím si toto přístavní město, přezdívané Rubensovo, naplno užijeme. Nemůže chybět cesta vlakem do ostatních měst – Brugg, Gentu a Bruselu, která ani v tomto programu nezůstanou pozadu. Poslední den zájezdu využijeme k návštěvě muzea diamantů s rozsáhlou sbírkou šperků či okružní plavbě lodí z městského přístavu.

To nejlepší z Belgie + WATERLOO

Slavné místo Napoleonovy porážky, na kterém se tyčí Lví pahorek, nechybí v programu zájezdu nejen pro nadšence historie. Na bojiště Waterloo se vydáme předposlední den tohoto pětidenního zájezdu, a tím se nám rozšíří základní zájezd o jeden den. Budete mít možnost vydat se také do Královského paláce (vstup zdarma), který otevírá své brány pouze na necelé dva měsíce v roce. I proto se na tento zájezd vydáváme vždy v srpnu. 

To nejlepší z Beneluxu

Tento šestidenní autobusový zájezd  je ideální pro cestovatele, kteří touží poznat nejen Belgii. Na zájezd můžete nastoupit na jednom z pěti měst v ČR a pokračovat budete do Lucemburska přes Belgii až do Nizozemska.

Prozkoumáme známá belgická města s cechovními domy, ochutnáme tradiční holandský herink, prohlédneme si katedrálu Notre Dame v Lucemburku a pokocháme se amsterdamskými kanály při plavbě lodí. Ubytování je pro vaše pohodlí strategicky zajištěno v Antverpách (2 noci) a v Amsterdamu (1 noc). Zájezd do tří zemí za šest dní je nejlepší variantou pro ty, kteří chtějí poznat co nejvíce míst a porovnat tyto kulturně sobě tak blízké země.

Belgická města + PLAVBA HISTORICKÝMI KANÁLY + GENTSKÝ NOS A PRALINKY

I na tomto čtyřdenním zájezdu postupně navštívíte nejatraktivnější belgická města: Bruggy, Gent, Antverpy a Brusel. Odlet je z Krakova (se zajištěným transferem na letiště z Ostravy) do Eindhovenu a ze základny v Antverpách se na jednotlivé výlety přesouváme vlakem.

Co odlišuje tento zájezd od základní varianty, je větší zaměření na zážitky a gastronomii, jak prozrazuje dostatečný prostor věnovaný ať už plavbě po kanálech v Bruggách, degustaci pivních speciálů, návštěvě čokoládovny, nebo seznámení s typickou cukrovinkou cuberdon neboli „gentský nos“, lahodnou pralinkou s malinovou či třeba fialkovou náplní.

Zobrazit všechny zájezdy do BelgieRenata Němcová

Renata NěmcováSpecialista Radynacestu.cz

Na cestách se neřeší… Je to čas jen pro vás.Toulejte se romantickými uličkami Gentu
Vychutnejte si belgické pivo
Prohléděte si jedinečný královský palác
Vyražte na plavbu lodí kanálama v Brugách
Chuťové pohárky méjte nasratované na belgickou čokoládu
Belgická sladkost
Katalog 2023