Zájezdy pro cestovatele

Ptejte se nás +420 608 261 719 Po – Čt: 8:30 – 17:00, Pá: 8:30 – 16:00

Zájezdy do Belgie – srovnání a doporučení

Autor: Renata Němcová, Radynacestu.cz | Aktualizováno: 3. 3. 2024

Tyto zájezdy připravuji.Máte dotaz? Tyto zájezdy připravuji.
Zájezdy připravuji
Renata Němcová
e-mail: nemcova@radynacestu.cz
přímá linka: +420 775 750 463


Země Beneluxu proslulá pivem, pralinkami a v neposlední řadě i vaflemi nabízí více historických památek a zážitků, než se na první pohled zdá. V naší nabídce zájezdů najdete převážně ty letecké s odletem z Prahy a příletem do hlavního města Brusel, přezdívaného hlavním městem Evropy. Pro ty z vás, kteří mají Prahu trochu z ruky, vypravujeme zájezd s odletem z Krakova (Polsko), kam vás pohodlně odvezeme z Ostravy naším transferem. Do Belgie se s námi podíváte i autobusem na zájezdě To nejlepší z Beneluxu, na který můžete nastoupit v Ostravě, Olomouci, Brně, Praze a Plzni. 

To nejlepší z Bruselu, Brugg, Gentu a Antverp (letecky z Prahy)

Základní zájezd s programem na čtyři dny, které strávíte v těch nejzajímavějších městech Belgie. Ubytování je zajištěno v Bruselu, a protože je v této zemi nejhustší železniční síť na kilometr čtvereční na světě, budeme se pohodlně přepravovat vlaky do ostatních měst. Při návštěvách neopomeneme sošku „čurajícího chlapečka“ Manneken Pis v Bruselu či náměstí Burg v Bruggách, známé z filmu V Bruggách. Belgii bychom samozřejmě nemohli opustit pořádně napojení a nasycení. Na své si přijdou milovníci piva a gurmáni, kteří nemohou vynechat posezení v hospůdce u belgického piva či návštěvu muzea hranolek a muzea čokolády. 

To nejlepší z Belgie + KVĚTINOVÝ KOBEREC + WATERLOO (letecky z Prahy)

Příjemně koncipovaný zájezd, který nás zavede do hlavního města Belgie a jeho okolí. Začneme v Bruselu, kde naší pozornosti neuniknou hlavní dominanty, a zejména pak událost, která je zde k vidění pouze jednou za dva roky – velkolepý květinový koberec na náměstí Grand Place. Vypravíme se na výlet do středověkého Gentu a Antverp – projdeme se historickým centrem obou měst a povíme si, čím přitahují své návštěvníky.

V Bruggách, které jsou považovány za jedno z nejkrásnějších měst Evropy, si užijeme plavbu po vodních kanálech a evropské dějiny si připomeneme ve Waterloo, které se stalo důležitým milníkem pro bitvu Napoleona s britskými vojsky. Čekají nás zde opravdu působivé zážitky, od návštěvy muzeí po podívanou na bojiště. Nebude chybět ani posezení u belgického piva v tradiční místní hospůdce a ochutnávka gastronomických specialit. Vždyť kdo by odolal belgickým hranolkám a čerstvým čokoládovým vaflím?

To nejlepší z Beneluxu (autobusem z Ostravy)

Tento sedmidenní autobusový zájezd  je ideální pro cestovatele, kteří touží poznat nejen Belgii. Na zájezd můžete nastoupit na jednom z pěti měst v ČR a pokračovat budete do Lucemburska přes Belgii až do Nizozemska.

Prozkoumáme známá belgická města s cechovními domy, ochutnáme tradiční holandský herink, prohlédneme si katedrálu Notre Dame v Lucemburku a pokocháme se amsterdamskými kanály při plavbě lodí. Ubytování je pro vaše pohodlí strategicky zajištěno v Antverpách (2 noci) a v Amsterdamu (1 noc). Zájezd do tří zemí za šest dní je nejlepší variantou pro ty, kteří chtějí poznat co nejvíce míst a porovnat tyto kulturně sobě tak blízké země.

Belgická města + PLAVBA HISTORICKÝMI KANÁLY + GENTSKÝ NOS A PRALINKY (letecky z Ostravy – Krakova)

I na tomto čtyřdenním zájezdu postupně navštívíte nejatraktivnější belgická města: Bruggy, Gent, Antverpy a Brusel. Odlet je z Krakova (se zajištěným transferem na letiště z Ostravy) do Eindhovenu a ze základny v Antverpách se na jednotlivé výlety přesouváme vlakem.

Co odlišuje tento zájezd od základní varianty, je větší zaměření na zážitky a gastronomii, jak prozrazuje dostatečný prostor věnovaný ať už plavbě po kanálech v Bruggách, degustaci pivních speciálů, návštěvě čokoládovny, nebo seznámení s typickou cukrovinkou cuberdon neboli „gentský nos“, lahodnou pralinkou s malinovou či třeba fialkovou náplní.

Adventní Belgie + TRADIČNÍ VÁNOČNÍ TRHY + MUZEUM ČOKOLÁDY (letecky z Prahy)

Jedinečný adventní poznávací zájezd do Belgie přímo nabitý zážitky. Na náměstí Grande Place v Bruselu nás čeká nezapomenutelná atmosféra nejkrásnějších vánočních trhů. Ochutnáme výborné čerstvé vafle, horkou čokoládu, svařené víno či místní proslulé hranolky. Procházkou historickým centrem dojdeme k nejstarší nákupní pasáži v Evropě – Galerii sv. Huberta s mnoha roztomilými obchůdky a kromě historického centra nevynecháme ani sošku „čůrajícího chlapečka“ či posezení v hospůdce u belgického piva.

Zobrazit všechny zájezdy do BelgieRenata Němcová

Renata NěmcováSpecialista Radynacestu.cz

Na cestách se neřeší… Je to čas jen pro vás.Toulejte se romantickými uličkami Gentu
Vychutnejte si belgické pivo
Prohléděte si jedinečný královský palác
Vyražte na plavbu lodí kanálama v Brugách
Květinový koberec na náměstí
Waterloo panorama
Chuťové pohárky méjte nasratované na belgickou čokoládu
Belgická sladkost

Získejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024