Zájezdy pro cestovatele

Ptejte se nás +420 608 261 719 Po – Čt: 8:30 – 17:00, Pá: 8:30 – 16:00

Zájezdy do Maroka - srovnání a doporučení

Autor: Karolína Petrová, Radynacestu.cz | Aktualizováno: 10. 3. 2024

Tyto zájezdy připravuji.Máte dotaz? Tyto zájezdy připravuji.
Zájezdy připravuji
Karolína Petrová
e-mail: petrova@radynacestu.cz
přímá linka: +420 596 111 602


Maroko je země nacházející se v severozápadní Africe. Cestovatelům nabízí nevšední poznání arabského světa – ať už zavítáte na slunný jih, do centrální části a rušných medin měst, nebo do Vysokého Atlasu. Vybírat můžete z několika typů leteckých zájezdů z Prahy či Vídně.

To nejlepší z Marrakáše + CASABLANCA + KRÁLOVSKÁ MĚSTA MAROKA (LETECKY Z PRAHY)

Jedinečný poznávací zájezd, kde hrají hlavní roli marocká královská města. Necháme se vtáhnout do exotické Marrákeše a jejího paláce Bahía, v Casablance navštívíme mešitu Hassana II. a v Rabatu mauzoleum královské rodiny. Zatouláme se do uliček mediny Fesu a podíváme se do zdejší koželužny. Z památek UNESCO nás čeká třeba královský Meknés či ruiny města Volubilis v malebném olivovém háji. Nezapomenutelným zážitkem je výlet do Vysokého Atlasu, kde nahlédneme do života berberů a ochutnáme tradiční jídla z hliněných tažínů.

To nejlepší z jižního Maroka + JÍZDA DŽÍPEM SAHAROU + TRADICE BERBERŮ (LETECKY Z VÍDNĚ)

Na tomto zájezdu se vypravíme do jižní části Maroka, kde navštívíme několik oáz. Jednou z nich je Zagora, kde uvidíme působivé kasby, nebo oáza Tafilálet a berberské městečko Tamegrout. Marocký venkov prozkoumáme v okolí Erfoudu a čeká nás i pár nezapomenutelných zážitků. Třeba výlet džípy do oázy Merzouga na Sahaře a vůbec nejvyšší duny v Maroku, nebo procházka soutěskou Todra, která je naprostým přírodním unikátem. Při projíždění Údolí tisíce kasbahů nakoukneme do města Ouarzazate, které je známé svými filmovými studii a jedinečnou architekturou. Překrásné výhledy si užijeme cestou přes horský průsmyk, kudy se vypravíme do Marrákeše, kde náš výlet zakončíme. 

To nejlepší z Marrakáše + ESSAOUIRA + POHOŘÍ ATLAS (LETECKY Z VÍDNĚ)

Jedinečný poznávací zájezd, na kterém poznáme Marrákeš, jako bychom byli místní. Na malou chvíli se staneme součástí dění na unikátním náměstí Jemaa el Fna a pohltí nás atmosféra paláce Bahía. Čeká nás návštěva berberské lékárny a koukneme na výrobu arganového oleje. Vydáme se na výlet do údolí Ourika, kde ochutnáme výbornou berberskou kuchyni. Kdo bude chtít, může vyrazit do města Essaouira, kde uvidíme sad arganovníků, který nenajdeme nikde jinde na světě. Navštívíme také rybí trhy a ochutnáme mořské speciality. Před odletem si ještě odskočíme do zahrad Majorelle v Marrákeši. 

Zájezdy jsou vhodné pro cestovatele, které láká odlišná kultura, gastronomie a poznání historie marockých měst.

Zobrazit všechny zájezdy do MarokaKarolína Petrová

Karolína PetrováSpecialista Radynacestu.cz

Snažím se se při svých cestách držet francouzské filosofie ‚savoir vivre‘, neboli umění žít.Tradiční budovy v Maroku udržují chladný vzduch v létě, v zimě se v nich ale netopí
Nejlepší období na návštěvu je jaro a podzim
Marrakéšské tržiště ve staré Medině
Marockému sladkému pečivu vládne šebakíja
Pohoří Rif v Maroku

Získejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024