Marrákeš: divoká kombinace barev, chutí a zábavy

Katarína Maruškinová Katarína Maruškinová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 22. 1. 2017 • Přečteno 8903x

Marrákeš je městem mnoha barev, chutí a zábavy.

Vyberte si z našich 4 zájezdů do MarrákešeZobrazit zájezdy

Když se řekne Maroko, většině lidí se jako první vybaví název jednoho z jeho měst - Marrákeš. Milionové město na podhůří Vysokého Atlasu se v poslední době čím dál více stává hitem eurovíkendů. Je zatím neprobádané, s nádechem exotiky a orientu. Pojďme si tedy město Marrákeš trochu představit.

Marrákeš je středověkým městem, které vzniklo v 11. století. Po dobu dvou set let si udrželo status metropole a za tuto dobu kolem něj postavili dvanáct kilometrů dlouhé hradby, řadu mešit a paláců. Postupně se z Marrákeše stalo důležité centrum mezinárodního obchodu s otroky, solí, zlatem a kořením.

Multikulturní město

Na místním trhu nakoupíte opravdu různorodé suvenýryNa místním trhu nakoupíte opravdu různorodé suvenýry

K původnímu berberskému obyvatelstvu se přidávali Arabové ze severu a Afričani z jihu a každá z těchto skupin přispěla svou kulturou a řemesly k rozvoji města. Dnešní kosmopolitní ráz Marrákeše doplňují také tisíce Francouzů a Belgičanů ze starší generace, kteří upřednostňují stáří ve slunném a levném Marrákeši před střídáním ročních období a vyššími životními náklady ve Francii. 

Ideální klima

V blízkosti města najdete i překrásné vodopády OuzoudV blízkosti města najdete i překrásné vodopády Ouzoud

Marrákeš má opravdu ideální polohu a klima: v létě síce může teplota překročit 40 stupňů Celsia, ale po necelé hodině jízdy jste na úpatí Vysokého Atlasu, kde se můžete příjemně zchladit například v údolí Ourika. Toho využívají Marrákešané zejména o víkendech, kdy přijíždí na oběd do restaurací na břehu stejnojmenné řeky nebo si v rámci kondičky vystoupají k jednomu z mnoha vodopádů v okolí.

Naopak v zimě teplota neklesá pod 8 stupňů Celsia a zájemci o lyžování mají v blízkosti Marrákeše oblíbený sportovní komplex Oukaimeden. Ve Vysokém Atlasu sneží zpravidla od konce října do března a zasněžené vrcholky lze vidět i ze samotného města. Můžete si tak na terase hotelu vychutnávat sluníčko a u toho se dívat na bílá panoramata majestatných hor. 

Zábavě se meze nekladou

Vychutnejte si tradiční marocký čajVychutnejte si tradiční marocký čaj

Marrákeš je městem zábavy! Je potřeba říct, že jeho evropský a liberální charakter je srovnatelný snad jenom s přímořským Agadirem. Najdete tady bezpočet diskoték, nočních klubů, koncertních vystoupení a operních představení. Moderní čtvrt Guéliz má také řadu výborných mezinárodních restaurací a skvělé možnosti nákupů. K tomu nelze opomenout vilové čtvrti, luxusní hotely nabízející marocké tradiční lázně a množství zahrad a zelených ploch.

Kdo má rád golf, na své si přijde také. Moderní způsoby zábavy a oddychu se harmonicky doplňují s procházkami starým městem uvnitř hradeb, kde se nabízí pastva pro oči, uši a další smysly – přímo na ulici vám v medíně připraví delikatesy, jakými jsou šneky, pečená jehněčí žebírka a chutné sladkosti.

Večer si pak z terasy nad slavným náměstím Jamaa al-Fna můžete vychutnat pohled na rozsvícené obchůdky a stánky s jídlem, přičemž k vám budou doléhat tóny tradiční berberské hudby. To vše nejlépe vstřebáte s doušky osvěžujícího pomerančového džusu nebo kardamomového čaje

Katarína Maruškinová

Katarína MaruškinováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Maroko (Marrákeš)

Královské město Marrákeš

Vyberte si jeden z našich 4 zájezdů do Marrákeše

Zájezdy do Marrákeše

Nejbližší volný zájezd odlétá již 3. březnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/marrakes/Doporučujeme z Maroka

Nejnovější z MarokaPřihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!

Katalog 2024