Zájezdy pro cestovatele

Ptejte se nás +420 608 261 719 Po–Pá: 8–17

Zájezdy do Rakouska – srovnání a doporučení

Autor: Karolína Petrová, Radynacestu.cz | Aktualizováno: 16. 11. 2020

Tyto zájezdy připravuji.Máte dotaz? Tyto zájezdy připravuji.
Zájezdy připravuji
Karolína Petrová
e-mail: petrova@radynacestu.cz
přímá linka: +420 596 111 602


Rakousko vám nabízíme ve třech možných variantách – dvoudenní, třídenní a pětidenní zájezd, kdy všechny jsou realizovány autobusem. Zatímco u prvního zájezdu níže vládnou města, u druhých dvou jsme dali velký prostor také přírodě. 

To nejlepší z Vídně + BUDAPEŠŤ (autobusem z Prahy)

Z Prahy vyrážíme v dubnu, z Ostravy v říjnu. Společně s našimi průvodci a řidiči za dva dny stihnete to nejlepší z obou metropolí. Nebude chybět vhled do gastronomie obou zemí, kdy okusíte třeba pravý vídeňský schnitzel a dort Sacher nebo jedinečné nákupy na největší tržnici v Budapešti. V obou městech vás také čeká některá z dostupných vyhlídek a možnost srovnat obě metropole z výšky.

To nejlepší ze Salzburgu + ORLÍ HNÍZDO + KÖNIGSSEE (autobusem z Ostravy)

Tři dny na pomezí Rakouska a Německa jsou dostupné všem našim cestovatelům, neboť vypravujeme dva autobusy z Ostravy a dva z Prahy. Zájezd pořádáme vždy v období od června do srpna, kdy je Orlí hnízdo přístupné návštěvníkům. Půvabný Salzburg vystřídají překrásná panoramata a výhled z Orlího hnízda, zážitkem bude i plavba po jezeře Königssee, která nás vezme i k jezeru Obersee a největším vodopádům v Německu.

To nejlepší z Tyrolska + KRIMMLERSKÉ VODOPÁDY + MUZEUM SWAROVSKI (autobusem)

Naše autobusová novinka pro rok 2020, resp. 2021, vás provede tím nejkrásnějším, co může nabídnout Tyrolsko. A to na rakouské i italské straně. Zájezd je naplánován na léto, autobus vyjíždí z Ostravy a cestou přes republiku posbírá všechny nadšence do cestování. Mikroklima u vodopádů je zdraví prospěšné, stejně tak jako italská gastronomie nebo atmosféra barevného města Innsbruck. Chcete-li se osvěžit na těle i duši, pak je tento zájezd správná volba.

Adventní Graz + ČOKOLÁDOVNA ZOTTER + HŘEBČÍN PIBER (autobusem z Brna)

Pohodový a hezky vyladěný adventní zájezd, který pořádáme v prosinci. Odpočiňte si od předvánočního shonu ve svátečně nazdobeném Grazu a jeho okolí. Procházka historickým centrem města nás zavede až k zubačce, kterou vyjedeme na hradní vršek Schlossberg. Užijeme si kouzelné panoramatické výhledy a krom toho nás čeká nezapomenutelná atmosféra zdejších vánočních trhů. Milovníci sladkostí si přijdou na své nejen zde, ale i v čokoládovně Zotter, kde je pro nás připravena zážitková prohlídka včetně ochutnávky výborných produktů přímo z čokoládových fontán. Poslední den je pak věnován chovu lipicánských koní v hřebčíně Piber, kam se vypravíme na exkurzi. Dozvíme se zajímavosti o chovu tohoto nádherného plemene a zjistíme, proč jsou tito koně tolik vyhledávaní a cenění. Naši cestu pak zakončíme v Kremsu, kde se ještě naposled zahřejeme svařeným vínem na zdejších trzích.

Adventní Záhřeb + GRAZ + VÍDEŇ (autobusem z Ostravy)

Autobusem se z Ostravy, Olomouce či Brna můžete s námi vypravit na vůbec nejkrásnější adventní trhy v Evropě. Asi vás to překvapí, ale nacházejí se v Záhřebu, hlavním městě Chorvatska. Cestou ovšem neminete neméně krásné město Vídeň s jeho adventními trhy a také maďarské městečko Šoproň, kde vás čeká nocleh. Sváteční náladu podtrhne také zastávka v nádherně zdobeném městě Graz.

Zobrazit všechny zájezdy do RakouskaKarolína Petrová

Karolína PetrováSpecialista Radynacestu.cz

Francii miluji a snažím se, aby z ní cestovatelé poznali to pravé a jedinečné ‚savoir vivre – umění žít‘.S námi si užijete výhled z Orlího hnízda i výhled na něj.
Plavbu po jezeře Königssee doprovází kapitán hrou na trubku.
Barevný a pohodový Innsbruck v podhůří rakouských Alp.
Krimmlerské vodopády mají blahodárný vlin na lidské zdraví.
Adventní Vídeň
Sladké rakouské pokušení – čokoládky Zotter
Katalog 2023