Zájezdy pro cestovatele

Ptejte se nás +420 608 261 719 Po – Čt: 8:30 – 17:00, Pá: 8:30 – 16:00

Zájezdy do Rakouska – srovnání a doporučení

Autor: Karolína Petrová, Radynacestu.cz | Aktualizováno: 22. 3. 2024

Tyto zájezdy připravuji.Máte dotaz? Tyto zájezdy připravuji.
Zájezdy připravuji
Karolína Petrová
e-mail: petrova@radynacestu.cz
přímá linka: +420 596 111 602


Rakousko vám nabízíme ve třech možných variantách – dvoudenní, třídenní a pětidenní zájezd, kdy všechny jsou realizovány autobusem. Zatímco u prvního zájezdu níže vládnou města, u druhých dvou jsme dali velký prostor také přírodě. 

To nejlepší ze Salzburgu + ORLÍ HNÍZDO + KÖNIGSSEE (autobusem z Ostravy)

Tři dny na pomezí Rakouska a Německa jsou dostupné všem našim cestovatelům, neboť vypravujeme autobus z Ostravy a z Prahy. Zájezd pořádáme vždy v období od června do srpna, kdy je Orlí hnízdo přístupné návštěvníkům. Půvabný Salzburg vystřídají překrásná panoramata a výhled z Orlího hnízda, zážitkem bude i plavba po jezeře Königssee, která nás vezme i k jezeru Obersee a největším vodopádům v Německu.

To nejlepší z Tyrolska + KRIMMELSKÉ VODOPÁDY + MUZEUM SWAROVSKI (autobusem z Ostravy)

Tento autobusový zájezd vás provede tím nejkrásnějším, co může nabídnout Tyrolsko. A to na rakouské i italské straně. Zájezd je naplánován na léto, autobus vyjíždí z Ostravy a cestou přes republiku posbírá všechny nadšence do cestování. Mikroklima u vodopádů je zdraví prospěšné, stejně tak jako italská gastronomie nebo atmosféra barevného města Innsbruck. Chcete-li se osvěžit na těle i duši, pak je tento zájezd správná volba.

Východní Rakousko + ZÁMEK MAYERLING + ČOKOLÁDOVNA ZOTTER (autobusem z Ostravy)

Objevte místa, která zůstávájí mnohým skryta. Vydáte se na hrad Dürnstein, kde byl vězněn král Richard Lví srdce. Údolí Wachau vás překvapí svými městečky i výbornými víny. Mariazell je plný výjimečných chutí, nesmíte totiž vynechat zážitkové perníkářství Pirker Lebkuchen. Počátky perníkářství Pirker sahají až do roku 1846 a kromě poctivých perníků, které se vyrábí jen z kvalitních přírodních surovin, medoviny, nádherných svíček ze včelího vosku, ale třeba i léčivých bylinkových likérů, nabízí návštěvníkům možnost podívat se přímo do výrobního procesu medové cukrovinky. Prohlédnete si stáje lipicánů, krásy Grazu i bývalý lovecký zámeček Mayerlink. Vymaňte se z rutiny a dopřejte si Rakousko, jak ho neznáte!

Adventní Graz + ČOKOLÁDOVNA ZOTTER + HŘEBČÍN PIBER (autobusem z Brna)

Pohodový a hezky vyladěný adventní zájezd, který pořádáme v prosinci. Odpočiňte si od předvánočního shonu ve svátečně nazdobeném Grazu a jeho okolí. Procházka historickým centrem města nás zavede až k zubačce, kterou vyjedeme na hradní vršek Schlossberg. Užijeme si kouzelné panoramatické výhledy a krom toho nás čeká nezapomenutelná atmosféra zdejších vánočních trhů. Milovníci sladkostí si přijdou na své nejen zde, ale i v čokoládovně Zotter, kde je pro nás připravena zážitková prohlídka včetně ochutnávky výborných produktů přímo z čokoládových fontán.

Adventní Záhřeb + GRAZ + VÍDEŇ (autobusem z Ostravy)

Autobusem se z Ostravy, Olomouce či Brna můžete s námi vypravit na vůbec nejkrásnější adventní trhy v Evropě. Asi vás to překvapí, ale nacházejí se v Záhřebu, hlavním městě Chorvatska. Cestou ovšem neminete neméně krásné město Vídeň s jeho adventními trhy a také maďarské městečko Šoproň, kde vás čeká nocleh. Sváteční náladu podtrhne také zastávka v nádherně zdobeném městě Graz.

Adventní Vídeň + BRATISLAVA (autobusem z Ostravy)

Nechte se okouzlit rakouskými i slovenskými tradicemi a užijte si advent u sousedů. Bratislavský hrad vás ohromí, voňavé dobroty na trzích zasytí. Ve Vídni nevynecháte trhy u Radnice, kostela Karlskirche nebo u císařského Hofburgu. Zahřát se můžete svařákem či punčem, uměním v Albertině nebo nákupy na slavné pěší zóně Na Příkopech. Zažijte s námi advent u sousedů!

Adventní Slovinsko + GRAZ (autobusem z Ostravy)

Slovinsko, či Rakousko? Kompromisy stranou a rovnou dvojitá porce adventu. Projdete se uličkami Mariboru a možná najdete i české cukroví. V Lublani vás uchvátí architektura Jože Plečnika. Po prohlídce historického jádra města se můžete těšit na místní adventní trhy. Centrum města včetně mostů přes řeku Ljublanici je nasvíceno vánočními světýlky, uličkami se line vůně svařeného vína a na Gallusově nábřeží mají skvostný slaměný betlém. V Grazu ochutnáte pečené kaštany hned ze 14 adventních trhů a v lázeňském Badenu výborný rakouský svařák. Dopřejte si kouzlo slovinských i rakouských Vánoc naživo!

Zobrazit všechny zájezdy do RakouskaKarolína Petrová

Karolína PetrováSpecialista Radynacestu.cz

Snažím se se při svých cestách držet francouzské filosofie ‚savoir vivre‘, neboli umění žít.S námi si užijete výhled z Orlího hnízda i výhled na něj.
Plavbu po jezeře Königssee doprovází kapitán hrou na trubku.
Barevný a pohodový Innsbruck v podhůří rakouských Alp.
Krimmlerské vodopády mají blahodárný vlin na lidské zdraví.
Mariazell
Hodinová věž je dominantou Grazu
Adventní doba v Grazu
Sladké rakouské pokušení – čokoládky Zotter
Adventní Vídeň

Získejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024