Jezero Obersee: jedno z nejkrásnějších alpských jezer

Veronika Čermáková Veronika Čermáková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 30. 8. 2019 • Přečteno 29133x

Kolem jezera Obersee vede po pravé straně stezka, kterou dojdete na druhou stranu jezera.

Vyberte si z našich 3 zájezdů do NěmeckaZobrazit zájezdy

Říká se, že ta nejkrásnější část Alp se nachází v Německu uprostřed nádherného alpského národního parku Berchtesgaden, kde leží jedno z nejkrásnějších alpských jezer Německa s nejvyšším německým vodopádem. Řeč je o smaragdově zeleném jezeře Obersee, které spolu s okolními horami vytváří nádhernou podívanou a úchvatný zážitek.

Jedno z nejkrásnějších alpských jezer

V létě je povoleno koupáníV létě je povoleno koupání

Jedním z nejkrásnějších alpských jezer národního parku Berchtesgaden je jezero Obersee, které leží v blízkosti jezera Königssee a je známé svou klidnou hladinou, ve které se zrcadlí okolní hory. V minulosti byla obě jezera spojena, sesuv půdy v roce 1172 je však oddělil širokým kamenným valem, a tak se k jezeru Obersee dostanete pěšky z kotviště Salet.

Už jenom samotná cesta tam je naprosto dechberoucí. Pokud sem vyrazíte v hlavní turistické sezóně, připravte se na davy turistů. Můžete však sejít z hlavní cesty a hned se vám půjde o něco volněji.

Dobrou zprávou je, že zejména v letních měsících je v jezeru povolené koupání. Připravte se ale na to, že teplota vody není nijak závratná. I v červenci, kdy je teplota vzduchu 30 °C, bývá teplota vody v jezeru Obersee přibližně 18 °C.

Dojděte až k vodopádu Röthbachfall

Vodopád RöthbachfallVodopád Röthbachfall

Kolem jezera Obersee vede po pravé straně stezka, kterou dojdete na druhou stranu jezera. Tady se můžete občerstvit v místní alpské salaši Fischunkelalm, kde můžete ochutnat typické bavorské občerstvení.

Pokud se vydáte dál do Apl, dojdete až k vodopádu Röthbachfall, který padá z horského srázu zvaného Röthwand a vlévá se do jezera. Vodopád Röthbachfall je tvořen dvěma hlavními stupni a s celkovou výškou 470 metrů je nejvyšším vodopádem v celém Německu.

Veronika Čermáková

Veronika ČermákováExpert Radynacestu.cz

Cestovat je jako flirtovat se svým vlastním životem, láká vás někde zůstat, ale nemůžete, protože víte, že je ještě tolik míst, které musíte poznat.

Německo

Na každý pád Německo

Vyberte si jeden z našich 3 zájezdů do Německa

Zájezdy do Německa

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 28. srpnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/jezero-obersee/Doporučujeme z Německa

Nejnovější z NěmeckaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024