Zájezdy pro cestovatele

Volejte +420 608 261 719 Po–Pá: 8–17

Zájezdy pro cestovatele


Volejte +420 608 261 719
Po–Pá: 8–17

Volejte Po–Pá: 8–17 hodin+420 608 261 719

FOTOREPORTÁŽ: Vlídná tvář Petrohradu a Moskvy na autentických fotografiích ze zájezdu

Autor: Jitka Bajtková, Radynacestu.cz | Vydáno: 16. 11. 2018

Moskva a Petrohrad asi nejsou destinace, od kterých byste očekávali velkou romantiku nebo jednoduchou, ale chutnou gastronomii. Opak je však pravdou. Rusové jsou na cestovatele dokonale připraveni. My na Rusy už méně a o to víc nás mohou mile překvapit. Třeba tak, jako se to stalo nám. A co ještě nám cesta do Ruska přinesla? Mrkněte na fotoreportáž! 

Zvonice v KremluZvonice v Kremlu

Prohlídku Moskvy jsme začali ve slavném Kremlu. Vstupenka stála 500 rublů a díky tomu, že náš průvodce Ondra znal velmi dobře místní poměry, nečekali jsme v dlouhé frontě jako ostatní, ale v klidu proklouzli. K vidění tu bylo hned několik chrámů, zvon Car nebo třeba děla.

Ondra nás vzal na skvělé plněné palačinkyOndra nás vzal na skvělé plněné palačinky

Na večeři jsme měli perfektní plněné palačinky (koprem a lososem, hříbky, vepřovým či kuřecím masem atd.). Podnik se jmenuje Teremok a dobré jídlo jsme tu zapili výborným ruským Kvasem, který chutná asi jako kofola s pivem.

Naši cestovatelé u Moscow CityNaši cestovatelé u Moscow City

Ráno jsme se vydali do mrakodrapové čtvrti v Moskvě - Moscow City. Je to protiklad historické části Moskvy a nevyfotit se s ní by byl hřích. 

Před chrámem sv. VasilaPřed chrámem sv. Vasila

Odpoledne jsme se vydali k ikoně města – chrámu sv. Vasila Blaženého. Na Rudém náměstí zrovna probíhal festival dechové vojenské hudby, a tak jsme poznávání měli i s hudebním doprovodem. 

Naši cestovatelé v MoskvěNaši cestovatelé v Moskvě

Závěr dne jsme věnovali projížďce po řece. Západ slunce a nádherné výhledy nás okouzlily... I Rusko má v sobě kus romantiky.

Před chrámem Vzkříšení KristaPřed chrámem Vzkříšení Krista

Chrám Vzkříšení Krista je další moskevskou ikonou. Do interiéru musíte mít sice zahalená kolena a ramena, ale rozhodně návštěvu vřele doporučujeme.

Ondra v PetrohraduOndra v Petrohradu

Rychlovlakem jsme přejeli z Moskvy do Petrohradu a vydali se na prohlídku tohoto majestátního města.

Projížďka lodí v PetrohraděProjížďka lodí v Petrohradě

Projížďka lodí v Petrohradě se nám moc líbila, protože nám vyšlo skvělé počasí... ideální na fotky. Tady jsou. 

Průvodce Ondra na AurořePrůvodce Ondra na Auroře

Následující den jsme se vydali na návštěvu křižníku Aurora. K Auroře jsme dojeli originálně tramvají, ve které se lístek kupuje přímo u průvodčího. Na lodi nám Ondra ukazoval mimo jiné i to, jak se střílelo z děla.

Průvodce Ondra nám doporučil vynikající pečené bramboryPrůvodce Ondra nám doporučil vynikající pečené brambory

Pečené brambory vás asi běžně moc nenadchnou, ale ty v Rusku byly opravdu vynikající! Do brambory vám zamíchají máslo a pak už si jen vyberete, s čím ji chcete jíst. V nabídce jsou různé salátky, hříbky, masové směsi... prostě lahoda!

V Petrodvorcích si dávejte pozor na vtipálkyV Petrodvorcích si dávejte pozor na vtipálky

Rychlolodí jsme se dostali do Petrodvorců. Ondra nás provedl nejkrásnějšími fontánami v parku a upozornil nás na vtipálky, kteří u fontán sedí a mačkají vodu ve chvíli, kdy to nejméně čekáte. 

Chrám sv. IzákaChrám sv. Izáka

Celkový dojem z Ruska uzavíráme u chrámu sv. Izáka, který má nádherný interiér, ale také perfektní vyhlídku s výhledem na celé město. Rusko nás prostě okouzlilo. Zkuste mu dát šanci i vy a zajeďte si s průvodcem Ondrou Vokatým poznat To nejlepší z Petrohradu + MOSKVA. Stojí to za to!


předchozí článek
ROZHOVOR s Terkou Chudou: V zimě jsem ty...
následující článek
NOVINKA: Bájné Mexiko Mayů a Aztéků s ko...