Zájezdy pro cestovatele

Volejte +420 608 261 719 Po–Pá: 8–17

Zájezdy pro cestovatele


Volejte +420 608 261 719
Po–Pá: 8–17

Volejte Po–Pá: 8–17 hodin+420 608 261 719

NOVINKA: Do Rumunska za Drákulou, drsnou krajinou a přátelskými lidmi!

Autor: Jitka Bajtková a Barbora Klementová, Radynacestu.cz | Vydáno: 12. 5. 2017

Hrabě Drákula Brama Stokera, Plešatá zpěvačka Eugèna Ionesca, dadaismus milence Nataši Gollové, Tristana Tzary, červená, modrá a žlutá barva vlajky, Karpaty, východní blok, Balkán... A čím je Rumunsko pro Vás? Poznejte opomíjenou zemi jako skutečný cestovatel, prožijte mystický výlet do minulosti a objevte překvapivě moderní tvář současné Bukurešti. Země hraběte Drákuly z první ruky!

Rumunský parlamentRumunský parlament

Naše letošní novinka, To nejlepší z Bukurešti a okolí + po stopách hraběte Drákuly, je jedním z nejzajímavějších zájezdů, který jsme pro vás dosud připravili. „Velkým plus Rumunska je jeho turisty zatím neobjevený potenciál destinace, která dokáže cestovatelům nabídnou fascinující přírodní scenérie, jimž dominují Karpaty, ale i městský život v jeho opravdovosti – tak, jak jej prožívají místní, neovlivněný davy návštěvníků,“ vysvětluje specialistka Radynacestu.cz Radmila Hájková, proč ve spolupráci s průvodkyní Bárou Klementovou zvolila právě letecký zájezd do Rumunska. 

BukurešťBukurešť

„Oblast Transylvánie láká návštěvníky na místa spojená s příběhem proslulého valašského knížete Vlada III. Napichovače alias Drákuly, v Banátu našinec narazí na českou stopu a hlavní město Bukurešť je metropolí s mnoha zajímavými památkami, bohatou kulturní scénou, poutavými muzejními sbírkami a tepajícím nočním životem,“ přibližuje nevšední nabídku opomíjené země naše průvodkyně Bára Klementová, která vás se zaujetím sobě vlastním provede Rumunskem, jakoby se tady narodila. 

Objevte kouzlo RumunskaObjevte kouzlo Rumunska

Kromě zmíněných zajímavostí najdeme v této zemi, ležící z větší části na Balkánském poloostrově, také velké množství nádherných klášterů a sakrálních památek. V jednom z takových klášterů, uprostřed jezera ve vesničce Snagov, kam se vypravíme na motorovém člunu, je prý dokonce pohřben sám tajemný Drákula... 

Těšte se na okouzlující příroduTěšte se na okouzlující přírodu

Milovníci lidové kultury si přijdou na své v některém z místních skanzenů a speciality rumunské kuchyně rozhodně také stojí za ochutnávku. „Nadto jsou Rumuni nesmírně milým a pohostinným národem a návštěvníkům zpříjemňují pobyt v této zemi na každém kroku,“ doplňuje Bára.  

Prožijte originální cestu za historií a mystikou Rumunska se zkušenou průvodkyní. Těšíme se na vás!


předchozí článek následující článekNová dávka Inspirace!

Tak trochu jiný katalog tipů,
rad a reportáží z cest zdarma.

Tento web vyžaduje používání cookies. Více zde. OK