Zájezdy pro cestovatele

Volejte +420 608 261 719 Po–Pá: 8–17

Zájezdy pro cestovatele


Volejte +420 608 261 719
Po–Pá: 8–17

Volejte Po–Pá: 8–17 hodin+420 608 261 719

NOVINKA: Za legendárními Brouky, fotbalem i uměním do Liverpoolu!

Autor: Jitka Bajtková, Radynacestu.cz | Vydáno: 20. 3. 2017

Londýn jste už viděli a Stonehenge vás neláká? Cuká to s vámi, když slyšíte melodii skladeb Yesterday, Hey Jude nebo Help!? Pusťte si Johna, Paula, George a Ringa do bytu a začněte balit! Vyrážíme za hvězdami hitparád šedesátých a sedmdesátých let. Dopřejte si seznámení s městem, které dalo světu legednu zvanou Beatles, ale i fotbalový klub Liverpool nebo výborné skopové.

„To město mě doslova zasáhlo. Puby, úzké, uličky, odevšud zní Beatles, ale to, co vás chytne za srdce nejvíc, je ta úžasná atmosféra.“ Přesně takhle mluví o Liverpoolu naše specialistka Barbora Příhodová, která pro vás zájezdy připravuje. 

Sochy skupiny BeatlesSochy skupiny Beatles

Město v severozápadní Anglii je dnes domovem mnoha umělců a jejich díla můžete vidět doslova na každé ulici. Krom současných tvůrců je tu prostor i pro ty starší. Místní muzea jsou plná exponátů světových autorů a leckterá mapují i historii města.  „Svým tématem je bezesporu nejzajímavější muzeum otroctví,“ upozorňuje Michaela Smékalová, expertka na Anglii v Radynacestu.cz. 

Museum of LiverpoolMuseum of Liverpool

O historii obsáhle informuje také galerie The Beatles Story v Albertových docích. Je to historie jediné kapely, která se ovšem stala legendou. Psát se začala právě v Liverpoolu, a tak dnes můžete vidět stopy Brouků doslova po celém městě. Liverpool, to ale není jen příběh čtyř mladíků. Svůj sen si tady splnilo mnoho fotbalových nadějí, včetně několika českých hráčů, kteří měli možnost si zahrát v Liverpool FC.

Liverpoolský přístavLiverpoolský přístav

Město na řece Mersey je také pravidelným hostitelem hudebních a filmových festivalů a oblíbil si je nejeden gurmán. Místní specialitou je totiž dušené skopové či hovězí ve vlastní šťávě, které se podává v misce spolu s vařenou mrkví, bramborami a cibulí. Ochutnejte!

Bára přidává ještě jeden tip: „Stavte se do Lennon’s Baru, kde se na živých vystoupeních střídají různí umělci. Zpívají své verze písniček od Beatles a má to sílu. Popijete, zatancujete si, zkrátka se dobře pobavíte.“

A proč ještě byste se do Liverpoolu měli vydat? Známe nejméně 10 důvodů, proč to udělat – a hned několik možností, jak to udělat. Tady je přehled aktuálních zájezdů: www.radynacestu.cz/anglie/liverpool/. Zaleťte si pro nezapomenutelné zážitky…


předchozí článek následující článekNová dávka Inspirace!

Tak trochu jiný katalog tipů,
rad a reportáží z cest zdarma.

Tento web vyžaduje používání cookies. Více zde. OK