Zájezdy pro cestovatele

Volejte +420 608 261 719 Po–Pá: 8–17

Zájezdy pro cestovatele


Volejte +420 608 261 719
Po–Pá: 8–17

Volejte Po–Pá: 8–17 hodin+420 608 261 719

NOVINKA: Normandie a Bretaň pro cestovatele – dopřejte si zážitky ve francouzském stylu!

Autor: Jitka Bajtková, Radynacestu.cz | Vydáno: 9. 1. 2017

Do nového roku jsme vstoupili s novinkami, stálicemi i srdcovkami. Jezdíme dál, trávíme ve světě více času, a tak pro vás nemáme nic menšího, než velký okruh Normandií a Bretaní! Nezapomínáme ale, že krása je v maličkostech. Proto vás vezmeme do malebné vesničky Giverny, přímořské perličky Étretat a nemineme ani slavnou pláž Omaha. 

Vydejte se s námi za krásami Normandie a BretaněVydejte se s námi za krásami Normandie a Bretaně 

Víte, ve které části Francie pobýval a tvořil Claude Monet? Inspirací pro leknínová jezírka mu byla zatiší ve vesničce Giverny, kde dodnes stojí malířův dům. Jako malované se zdá být i náměstí Place du Vieux-Marché v Rouenu, kam také zavítáme. K jeho historii však patří také jedna z největších nespravedlností v dějinách Francie – upálení Johanky z Arku. 

Slyšeli jste už o přioceánském městečku jménem Étretat? Je to malý ráj gurmánů, kde krom skvělých restaurací s čerstvými mořskými plody narazíte i na mnoho obchůdků se suvenýry a supermarket, kde můžete nakoupit sýry, čerstvé ovoce a cider nebo víno za nefrancouzsky příznivé ceny. 

A nevynecháme samozřejmě ani proslulou pláž Omaha, kde se konaly nejzásadnější bitvy o tuto část Francie. Krom vylodění v Normandii si ještě povíme něco o tajuplných megalitech v Carnacu nebo třeba o obrovské velrybě v Muzeu přírodní historie v Nantes.

Zkrátka, budeme poznávat, prožívat a odhalovat to nejkrásnější z Normandie a Bretaně. A že je toho ještě mnohem víc!


předchozí článek následující článekNová dávka Inspirace!

Tak trochu jiný katalog tipů,
rad a reportáží z cest zdarma.

Tento web vyžaduje používání cookies. Více zde. OK