Normandie: starobylé útočiště Vikingů s perfektní kuchyní

Veronika Soustružníková Veronika Soustružníková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 26557x

Drsný region Vikingů ležící v severní části Francie na Vás dýchne bohatou a temnou historii.

Vyberte si z našich 4 zájezdů do NormandieZobrazit zájezdy

Víte, že...

Právě z této oblasti pochází výtečný sýr Camembert? Poprvé byl vyroben už koncem 18. století.

Normandie je součástí severozápadní Francie. Obdržela jméno podle Normanů (Vikingů), kteří v 9. století ovládli povodí Seiny, Loiry a Rýna. Bohatou historii připomínají zdejší hrady, zámky i malebná městečka. Vstupte spolu s námi.

Významná místa

Útesy v ÉtretatuÚtesy v Étretatu

Toto území se vždy pyšnilo několika přístavy, například Rouen, které bylo hlavním městem, je dnes významným kulturním centrem. Přístavem je i Dieppe, dále Le Havre či Cherbourg, strategická námořní základna. Poslední francouzský císař nechal u pobřeží postavit strojenou výstavbu s promenádami, tzv. Normandskou riviéru, která se nachází v okolí měst Trouville a Deauville.

Typické domy RouenuTypické domy Rouenu

Kouzelná a nevyumělkovaná jsou starobylá přístavní města Honfleur a Barfleur. V Normandii se nachází mnoho románských a gotických architektonických skvostů. Nejslavnější pozoruhodností tohoto regionu je atraktivní Merveille, nejcennější gotická část komplexu na ostrově Mont Saint Michel. Neméně zajímavé jsou kláštery v Jumiéges a Caen a také katedrály v Bayeux a Coutances.

Abbaye de JumiègesAbbaye de Jumièges

Při návštěvě Normandie neopomeňte hrad Richarda Lví Srdce v Les Andelys. K nejvýznamnějším atrakcím patří i Monetova zahrada v Giverny. Ve vnitrozemí můžete vidět hrázděné venkovské domy, tato lidová architektura ve spojení s přírodou vás okouzlí na první pohled.

Čtení na podobné témaGiverny: město imprese a Clauda MonetaPřečíst

Převládá zde zemědělství, proto některé turisty lákají prohýbající se stoly plné místních pochoutek. Řada válečných muzeí a památníků připomíná událost z roku 1944, vylodění spojeneckých vojsk a následnou Bitvu o Normandii.

Normandská kuchyně

O Normandii se říká, že je to region camembertu a calvadosu, jablečného vína a pochoutek z darů moře. Normandská kuchyně je založena na másle a smetaně. Zdejší sýry jsou chlouba celé Francie.

Čtení: Zájezdy do Francie – srovnání a doporučení

Způsob poznávání Normandie

Historické památky a rozmanitou krajinu je nejlepší poznávat na kole nebo autem. Cesty podél pobřeží a nádherných pláží jsou nezapomenutelné. Vydejte se pak podél Seiny, ta vás dovede k historickému městu Rouen i k Monetovým zahradám v Giverny. Přijeďte se podívat do idylického kraje jabloňových sadů a pasoucích se krav, moštu a pronikavě vonících sýrů.

Veronika Soustružníková

Veronika SoustružníkováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Normandie

Francie, jak ji neznáte

Vyberte si jeden z našich 4 zájezdů do Normandie

Zájezdy do Normandie

Nejbližší volný zájezd odlétá již 17. červenceURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/normandie/Doporučujeme z Francie

Nejnovější z FrancieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024