13 trumfů Buenos Aires: Co vidět, ochutnat a zažít v argentinské metropoli? Poradíme!

Květoslava Roháčová Květoslava Roháčová, Průvodce Radynacestu.cz Vydáno 5. 12. 2018 • Přečteno 10042x

Napočítali jsme jich třináct, ale jistě byste našli ještě stovky dalších. Živelné Buenos Aires je vášeň a nezapomenutelná zkušenost.

Vyberte si z našich zájezdů do Buenos AiresZobrazit zájezdy

Víte, že...

V Buenos Aires žije na jeden kilometr čtvereční přes 14 000 obyvatel? V porovnání s Prahou, kde jsou to necelé 3 000, je to neuvěřitelné číslo. 

Láska na první pohled! Tím je Buenos Aires pro mnoho návštěvníků. Stačí se jen odhodlat a vyrazit. K tomu, abyste si ji zamilovali, má tahle argentinská metropole mnoho prostředků. Pojďte si je spolu s námi projít a zmapovat všechny její největší cestovatelské trumfy. 

Již při první cestě do Buenos Aires mě spolucestující v letadle spontánně pozval na oslavu svého prvorozeného syna na venkov v okolí Baires, jak Argentinčané nazývají svoje hlavní město. A tak jsem měla možnost poznat, jak se dovedou místní bavit. A bylo to velké. Stejně jako město, kam vás chci pozvat. A co vás tedy v Buenos Aires čeká? 

1. Noblesní přístavní čtvrť Puerto Madero se slavným mostem Puente de la Mujer (Most žen) architekta Santiaga Calatravy.

Puerto MaderoPuerto Madero

2. Původně chudinská italská barevná čtvrť La Boca se slavným fotbalovým stadionem, který odchoval nezapomenutelného Diega Maradonu.

3. Růžový prezidentský palác Casa Rosada, který vám zaručeně padne do oka. 

Casa RosadaCasa Rosada

4. Hřbitov Recoleta, kde je Evita, pravým jménem Eva María Duarte de Perón, pohřbena.

5. Náměstí Plaza de Mayo s Metropolitní katedrálou, kde sloužil svaté mše nynější papež František.

Plaza de MayoPlaza de Mayo

6. Velkolepé divadlo Colón, které svou velikostí odpovídá velikosti města. Spolu s milánskou Scalou a Metropolitní operou v New Yorku patří k nejslavnějším operním domům světa. 

7. Údajně nejširší ulice planety Avenida 9 de Julio, která se pyšní téměř 70 metrů vysokým bílým Obeliskem.

Avenida 9 de JulioAvenida 9 de Julio

8. Honosná čtvrť plná parků, která má jméno jako vystřižené z letních filmových romancí – Palermo.

9. Nádherná budova kongresu na náměstí, jehož název si snadno zapamatujete – Plaza del Congreso.

Plaza del CongresoPlaza del Congreso

10. Žhavé tango předváděné jak v luxusních podnicích, tak v malých kavárnách nebo přímo na křižovatkách místních ulic a uliček.

11 Ulice Defensa v bohémské čtvrti El Telmo, známá svými nedělními trhy, které zkrátka musíte vidět!

Nedělní trhyNedělní trhy

12. Zelená ulice Florida, jenom pro pěší, se spoustou obchodů a možností směnit si eura nebo dolary v jedné z pouličních směnáren, do které vás přiláká všudypřítomný pokřik: „Cambio, cambio, casa de cambio!“.

13. Pravý argentinský hovězí steak v místní restauraci. Jestli jste někdy doma zapochybovali nad tím, zda vám opravdu servírují čerstvé maso z argentinského býčka, tady pochybovat nemusíte...

Ochutnejte steakOchutnejte steak

Buenos Aires je zkrátka město, kam se chci a budu vždy ráda vracet. Stejně ráda si ale jako každý cestovatel od ruchu velkoměsta odpočinu v přírodě, která na Argentině svým kouzlem rozhodně nešetřila. 

Jednou z největších atrakcí země jsou dechberoucí vodopády Cataratas Iguazu s Ďáblovým chřtánem, považované za nejkrásnější vodopády světa.

Na ně se půjdeme podívat hned ze dvou stran: té argentinské a brazilské. Litovat nebude nikdo!

Květoslava Roháčová

Květoslava RoháčováPrůvodce Radynacestu.cz

Cestování je nejpříjemnější možností, jak si rozšířit obzory.

Argentina (Buenos Aires)

Hvězdné Buenos Aires

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Buenos Aires

Zájezdy do Buenos Aires

Nejbližší volný zájezd odlétá již 1. březnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/buenos-aires-se-vsemi-jeho-trumfy/Doporučujeme z Argentiny

Nejnovější z ArgentinyZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024