TOP 4 zážitky Buenos Aires: nejlepší místo pro výhled, relaxaci, nákupy a probděnou noc

Lenka Rašková Lenka Rašková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 8. 5. 2019 • Přečteno 4345x

Buenos Aires je městem, které žije dvacet čtyři hodin denně. Kam ale pro nejkrásnější výhled nebo za odpočinkem? Tady jsou naše tipy.

Kde si v Buenos Aires zajet pro nejlepší výhled? Kam za nákupy a pro nejlepší selfie? Nebo za skvělou zábavou, která nekončí ani s ranním rozbřeskem? Máme pro vás čtyři tipy na místa, která vaší dovolené v Argentině dají pověstnou třešničku na (už tak velmi chutný) dort. 

1. Výhled z věže Angličanů na kus historie

La Torre MonumentalLa Torre Monumental

Ať už jste v Buenos Aires, jak dlouho chcete, dříve nebo později vaše duše zatouží po výhledu. A pokud to nastane, doporučíme vám jedno speciální místo. Je to věž, ale ne ledajaká. Argentinská metropole se může pochlubit stovkami věží – lépe řečeno věžáků, tahle je však unikátní a její osudy jsou spjaty s historií města už více než sto let – La Torre Monumental.

Byla vztyčena s velkou pompou ve čtvrti Retiro před hlavním nádražím v roce 1910, u příležitosti stoletého výročí Květnové revoluce. Buenos Aires je místem imigrantů z celého světa, není tedy divu, že i o tuhle atrakci se zasloužili původní obyvatelé starého kontinentu.

A když si věž pořádně prohlédnete, lehce uhodnete, odkud vzali inspiraci: uprostřed pečlivě sestřiženého trávníku se tyčí štíhlé tělo z červených cihel, bílá cukrová špička s hodinami a uvnitř zvonkohra, vyzvánějící jako ta v Londýně. Ano, uhodli jste, tuhle krásu postavili Angličané. Však jí taky od té doby nikdo neřekl jinak než Torre de los Ingleses.

2. Oáza klidu a vůní k poctě osvoboditele

Náměstí generála San MartínaNáměstí generála San Martína

Velkou část vašeho výhledu z věže Angličanů zabere i kopeček s nádherným parkem plným omamně vonících keřů a impozantních prastarých kmenů gumovníku: náměstí generála San Martína – osvoboditele. Ani San Martín, který vybojoval Argentině nezávislost na španělském impériu, nesmí chybět v žádném městě, ať už v podobě sochy nebo aspoň v názvu náměstí či ulice.

Zde se tyčí na honosném podstavci obklopen svými pobočníky a alegorickými postavami, v sedle koně a s rukou vztyčenou ukazující… kam asi? Nevíme, ale známe způsob, jak to zjistit: vydáváme se, kam nám radí. A vida, vypadá to, že dál k centru města, po Avenidě San Martín – že nás to hned nenapadlo!

3. Nákupy na Floridě a selfíčko pod obeliskem

Tanečníci na ulici FloridaTanečníci na ulici Florida

K procházce vám radíme zvolit také ulici hned vedle Avenidy San Martín jménem Florida. Je to vyhlášená obchodní třída města, nekonečná pěší zóna, kde si opravdu každý přijde na své. Pokud nemáte zrovna náladu na módu, můžete tu obdivovat hemžení pouličních umělců a prodavačů, nakoupit pohledy či si zajít do cukrárny na výbornou zmrzlinu.

Na Floridu se také chodí vyměňovat peníze – stoprocentně do minuty narazíte na některého z naháněčů místních směnáren vyvolávajících svoje: Cambio, cambio! Nemusíte se bát jeho služeb využít, kurz pesa k dolaru je tu většinou daleko příznivější než ve velkých bankách, kde je navíc o víkendech zavřeno a účtují si tam velké poplatky.

El ObeliscoEl Obelisco

Procházka na západ vám uteče, ani nevíte jak, a najednou se ocitnete, s plnou šrajtoflí, občerstveni a omámeni vůní některého stánku s květinami, na křižovatce s Avenidou Corrientes. Odbočte vpravo a ona vás neomylně dovede až k náměstí Republiky, zcela nepochybně nejrušnějšímu bodu argentinské metropole a místu, kde se k nebi tyčí v celé své 67,5metrové kráse El Obelisco.

Bílý obelisk byl vztyčen v roce 1936 u příležitosti čtyřsetletého výročí založení města, a to na místě, kde poprvé v historii zavlála argentinská vlajka. Podobně jako Eifellova věž v Paříži i on v době svého vzniku čelil mnoha kritikám a pokusům o odstranění. A podobně jako Eifellovka se i on postupně proměnil v nezaměnitelnou ikonu města.

Dnes je oblíbeným cílem turistů pořizujících si památeční selfie s jeho siluetou a nedávno doplněnými písmeny BA. Obzvláště magický zážitek poskytuje podívaná na Obelisk v noci, kdy je osvětlen různými barvami a světly tisíců aut projíždějících okolo po nejširší ulici světa, čtrnáctiproudové Avenidě 9 de Julio.

4. Corrientes – ulice, která nikdy nespí

CorrientesCorrientes

Setmělo se a to je ta pravá chvíle na procházku po bulváru Corrientes. Nespokojte se pouze s tím, že vás dovede k Obelisku – právě naopak, tady vše teprve začíná! Avenida Corrientes na své téměř desetikilometrové dráze městem od  přístavu Puerto Madero až do čtvrti La Chacarita nabízí nepřeberné množství zábavy a povyražení, je to zkrátka „ulice, která nikdy nespí“.

Zde si vybudovali kariéru nejslavnější umělci své doby. Narodil se tu a dnes tu má své muzeum Carlos Gardel, ikona argentinského tanga. Budova opery Teatro Colón má vchod hned za rohem stejně jako další desítky divadel, kabaretů, tančíren tanga, barů.

Ale Corrientes je chameleon, kypí životem 24 hodin denně, hemží se to tu všemi národy a všemi architektonickými styly: secesní paláce se střídají s mrakodrapy, zhusta narazíte na synagogu. K ránu bary zavírají, banky a obchody otevírají. Máte-li chuť na jiný druh umění, než je to vizuální, knihy tu seženete až do pozdních večerních hodin, a kdo má poněkud přízemnější potřeby, italské pizzerie a vyhlášené cukrárny jsou na dosah.

Svítá. Unaveni? Zlaté časy nejdelší městské tramvajové linky už jsou sice ty tam, ale když na některé ze 70 křižovatek sestoupíte do podzemí, linka B místního metra Subte vás doveze až do postele. Po návštěvě Corrientes budete usínat s melodií tanga v uších, za to vám ručíme.

Lenka Rašková

Lenka RaškováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Těmito místy Vás provedu osobně

Vyberte si z mých 14 zájezdůURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/top-4-zazitky-buenos-aires/Doporučujeme z Argentiny

Nejnovější z ArgentinyZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024