İzmir oprašuje antické divadlo, pojme neuvěřitelných 16 tisíc diváků!

Daniel Šácha Daniel Šácha, Expert Radynacestu.cz Vydáno 20. 1. 2017 • Přečteno 2904x

İzmir láká turisty na obrovský amfiteátr

Vyberte si z našich 26 zájezdů do TureckaZobrazit zájezdy

Vypadá to, že se možná brzy budeme jezdit do Turecka dívat na novou památku. Jedno z nejstarších středomořských měst İzmir se totiž rozhodlo pro vyvlastnění a demolici starých chudinských domů, které stojí na místě někdejšího amfiteátru z římských dob.

Z původního skvostu v blízkosti kopce Kadifekale dnes sice zbyly jen části zdí, rozsáhlá renovace by ale mohla tomuto kulturnímu monumentu navrátit dávnou slávu.

Archeologové odhadují, že ve své době mohl amfiteátr pojmout úctyhodných 16 tisíc diváků. Jestli tomu tak bude i po rekonstrukci se dozvíme až za nějaký čas. Všichni návštěvníci se ale rozhodně mají na co těšit. Z obnoveného divadla by se mělo stát místo vybraných koncertů, her a výjimečných událostí, podobně jako tomu bylo u velkého amfiteátru v Efesu.

Daniel Šácha

Daniel ŠáchaExpert Radynacestu.cz

Turecko

Turecký koktejl zážitků

Vyberte si jeden z našich 26 zájezdů do Turecka

Zájezdy do Turecka

Nejbližší volný zájezd odlétá již 24. červenceURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/izmir-oprasuje-anticke-divadlo/Doporučujeme z Turecka

Nejnovější z TureckaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024