Futuristická věž v Istanbulu brzy nabídne alternativní, neotřelý pohled na Evropu i Asii

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 18. 10. 2018 • Přečteno 5155x

Naše pozornost je to nejcennější, co máme. Tentokrát jsme ji proto rovnou zaměřili na nejzajímavější plánovanou stavbu v Istanbulu – 369 metrů vysokou televizní a rozhlasovou věž.

Vyberte si z našich 25 zájezdů do IstanbuluZobrazit zájezdy

Víte, že…

Na konci roku 2017 se na území Istanbulu tyčil šik 269 blyštivých mrakodrapů. Prvenství držel Skyland Istanbul 1 s výškou 293 metrů. Nová televizní a rozhlasová věž jej však svou výškou 369 metrů pořádně přeroste.

Multikulturní Istanbul je eklektickou směsicí různých stylů a architektonických abnormalit. Ale co bude dál – jak bude vypadat brána Orientu třeba za rok? To už na konci roku 2019 zjistíte, když pohlédnete dolů na město ze zbrusu nové futuristické televizní a rozhlasové věže. Okořeňte si poznávací výlet do největšího tureckého města špičkovou architekturou a naplno si Istanbul vychutnejte také z výšky!

Věž s neotřelým architektonickým návrhem, jež může někomu připomínat třeba hada s vyplazeným jazykem, dostane jméno Çamlıca (Çam znamená v turečtině borovice) a měřit bude 369 metrů. Jedná se o nový a odvážný projekt oceňovaného istanbulského studia Melike Altınışık Architects (MAA).

Na místě, které dříve pokrývaly pouze borovicové lesy, tak náhradou za stávající a zastaralou telekomunikační strukturu začas vyroste zvláštní moderní věž. Pohled na ni se bude neustále měnit a vždy tak bude záležet především na úhlu, z něhož návštěvník věž spatří. 

Vyvrcholením celé výstavby se stane dvoupatrová vyhlídková terasa s panoramatickým výhledem 360° na Evropu i Asii. Ve věži s vyhlídkou návštěvníky uvítá rovněž stylová kavárna, restaurace, samostatné výstavní plochy a veřejné foyer. Příjemnou kulisu celé stavbě poskytne venkovní park a uklidňující pohled do větvoví stromů.

V plánu jsou zahrnuty také panoramatické výtahy, z nichž návštěvníci uvidí Černé moře na jedné straně a historický poloostrov na druhé straně. Důvod, proč navštívit Istanbul (potažmo rovnou celé Turecko), se zkrátka najde vždy. Vy si ale vymyslete ten svůj.

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Turecko (Istanbul)

Objevte bránu Orientu

Vyberte si jeden z našich 25 zájezdů do Istanbulu

Zájezdy do Istanbulu

Nejbližší volný zájezd odlétá již 11. června

Turecko

Turecký koktejl zážitků

Vyberte si jeden z našich 26 zájezdů do Turecka

Zájezdy do Turecka

Nejbližší volný zájezd odlétá již 11. červnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/futuristicka-vez-v-istanbulu-brzy-nabidne-alternativni-neotrely-pohled-na-evropu-i-asii/Doporučujeme z Turecka

Nejnovější z TureckaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024