Keramika: dědictví španělské nadvlády a suvenýr, který musíte mít

Veronika Čermáková Veronika Čermáková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 25. 9. 2018 • Přečteno 3460x

Barevné kachle neodmyslitelně patří ke koloritu města Puebla.

Vyberte si z našich zájezdů do MexikaZobrazit zájezdy

V Mexiku dnes najdete jen pár měst, ze kterých je ještě patrný španělský vliv. Jedním z takových míst je mexické město Puebla, které je známé svou keramickou zručností a glazovanou keramikou, jež je směsicí arabských, španělských, italských a čínských vlivů.

Keramika, která neodmyslitelně patří ke koloritu města

Fontána v PuebleFontána v Pueble

Místní keramika je dědictvím španělské nadvlády. Původně se jednalo o modrý dekor na bílém podkladu, jehož techniku přivezli do Mexika v 16. století dominikánští mniši ze španělského města Talavera de la Reina, odtud také vznikl její název.

Dnes se však setkáte s širokou škálou motivů různých barev, od červené přes oranžovou a žlutou až po zelenou. Barevné kachle neodmyslitelně patří ke koloritu města, vyskytují se na fasádách, lavičkách a téměř na všem, kam se jen podíváte.

Keramika má různé podoby, a tak se můžete setkat s veselými, bohatě zdobenými barevnými kachličkami, ale i talíři, džbány, umyvadly, šálky či vázami.

Pokud byste si chtěli místní ručně malované keramické výrobky pořídit jako suvenýr, seženete je na zdejším tržišti nedaleko centra. 

Navštivte i keramickou dílnu Taller Uriarte Talavera

Keramika jako skvělý suvenýr a památkaKeramika jako skvělý suvenýr a památka

S průvodcem můžete navštívit také talaverskou keramickou dílnu Uriarte Talavera, v níž vás seznámí s kompletním výrobním procesem keramiky, od čištění hlíny po malování a glazování až po finální vypalování v peci.

Veronika Čermáková

Veronika ČermákováExpert Radynacestu.cz

Cestovat je jako flirtovat se svým vlastním životem, láká vás někde zůstat, ale nemůžete, protože víte, že je ještě tolik míst, které musíte poznat.

Mexiko

Prožijte Mexiko srdcem

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Mexika

Zájezdy do Mexika

Nejbližší volný zájezd odlétá již 3. listopadu


URL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/keramika/Doporučujeme z Mexika

Nejnovější z MexikaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024