TATRATEA: Legendární nápoj z Vysokých Tater. Znáte ho?

Katarína Gecelovská Katarína Gecelovská, Expert Radynacestu.cz Vydáno 1. 11. 2020 • Přečteno 4021x

Tatranský čaj se vyrábí s objemem alkoholu od 17 % do 72 % a s různými příchutěmi. Vybere si tak jemná dáma i tvrdý horal.

Vyberte si z našich zájezdů na SlovenskoZobrazit zájezdy

Tatranský poklad se neskrývá jen v přírodním bohatství těchto velehor, ale také v lahvích pod značkou TATRATEA. Oblíbený bylinný mok, zrozený pod Tatrami, je skutečným pokladem, což oceňují doma i za hranicemi. Tajemstvím úspěchu Tatranského čaje jsou především ingredience, které se při výrobě tohoto oblíbeného nápoje používají. Navíc na přírodní bohatství Tater odkazuje i jeho tradice a moderní designová láhev.

Kvalita ověřená časem

Současné jméno získal nápoj v roce 2008Současné jméno získal nápoj v roce 2008

Opojný nápoj zpod tatranských štítů má dlouhou tradici. V minulých dobách, kdy byl život ve Vysokých Tatrách drsný, každá rodina měla vlastní recept ze směsi bylinek, domácí pálenky, horké vody, medu a dalších tajných ingrediencí. Nápoj se používal jako medicína k léčení různých neduhů, ale také jako prostředek na uvítanou a uctění návštěvy a přátel.

Tradice a obliba Tatranského čaje přetrvala, a tak se kežmarská firma Karloff rozhodla legendu z tatranských chat poslat do světa. V roce 2008 dostal nápoj mezinárodní jméno TATRATEA, aby mohl prorazit i za hranicemi domoviny.

Kousek Tater v každé láhvi

Podstatou nápoje je důkladná maceracePodstatou nápoje je důkladná macerace

Nápoj spojený s tradicí vděčí za svou nezaměnitelnou chuť pečlivě vybíraným kvalitním ingrediencím. Základem je pomalu macerovaný černý čaj doplněný o hobliny z dubu, posvátného stromu Slovanů, a kombinaci bylinek a koření. Každá složka má svůj význam a nápoji dodává charakteristickou chuť.

Dokonalé dílo vyžaduje bezchybný výrobní proces. Podstatou je důkladná macerace, díky které nápoj získává intenzitu. Následuje filtrace a 60denní zrání. Vyzrálá směs je pak doplněna o tatranskou pramenitou vodu, čímž se do každé láhve dostává kousek Tater.

Tradice v moderním hávu

Obal získal již několik cenObal získal již několik cen

Špičkový produkt si zaslouží i špičkový obal. TATRATEA se prodává v ikonické láhvi, která ukrývá nejen lahodný mok, ale i kopec významů.

Láhev ve tvaru termosky je zdobena ornamentální etiketou s písmenem T, které je doslova poseto symboly. Ty odkazují například na rovnováhu života, slovanské slunce, zem, faunu, či flóru.

Slovenský poklad na světové úrovni

Těšit se můžete na různé příchutěTěšit se můžete na různé příchutě

Bylinný likér z Tater se dnes distribuuje do 16 zemí světa. Díky množství druhů si ho mohou dopřát i degustátoři s citlivějšími chuťovými pohárky (či játry). Tatranský čaj se vyrábí s objemem alkoholu od 17 % do 72 % a s různými příchutěmi, například tradiční bylinná, exotická kokosová nebo jemně květinová.

Jakostní nápoj oceňují i za hranicemi, což potvrzuje více než 20 ocenění z různých světových soutěží, a to nejen za nápoj, ale i design láhve. Slováci tak mohou být na svůj nápoj s tradiční recepturou na světové úrovni právem hrdí.

Slovensko

Slovenský ráj zážitků

Vyberte si jeden z našich zájezdů na Slovensko

Zájezdy na Slovensko

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 21. prosince


URL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/tatratea/Doporučujeme z Slovenska

Nejnovější z SlovenskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024