Tatranský ledový dóm: umělecké dílo v samém srdci Tater

Katarína Gecelovská Katarína Gecelovská, Expert Radynacestu.cz Vydáno 20. 12. 2020 • Přečteno 6784x

Zimní pohádka a v té pohádce království... Ledové království. Jmenuje se Tatranský ledový dóm a neměli byste ho rozhodně minout.

Pokud se zimní dovolenou rozhodnete strávit ve Vysokých Tatrách, rozhodně nevynechejte ve svém itineráři Hrebienok. V zimním období zde totiž každoročně vzniká unikátní projekt Tatranský ledový dóm. Navštivte toto kouzelné místo a přeneste se do zimní pohádky!

Majestátní ledová stavba vytvořená z desítek tun ledu každý rok znázorňuje jinou světovou katedrálu. Po minulé roky to byla například pařížská katedrála Notre-Dame (2019), bazilika sv. Petra v Římě (2018) nebo barcelonský chrám Sagrada Familia (2017).

Umělecké dílo i prostor pro umění

Místo je dokonale osvětlenéMísto je dokonale osvětlené

Na díle se podílí vždy mezinárodní tým sochařů, který kopie známých staveb ozvláštňuje o prvky tatranské přírody. Velkolepý dojem umocňuje efektivní osvětlení a ještě silnější emoce slibují koncerty živé hudby, které se zde během sezóny pořádají v několika termínech.

Součást tatranské zimy

Ledový chrám je chráněn iglúLedový chrám je chráněn iglú

Ledový chrám, každoročně navštěvovaný tisíci turisty, je před větrem, sněhem a sluníčkem bezpečně chráněn v designovém klimatizovaném stanu ve tvaru iglú.

Ledový dóm obklopený tatranskou přírodou tak nabízí návštěvníkům jedinečný zážitek od listopadu do dubna.

K ledovému dómu a ještě dál

Nachází se na HrebienokuNachází se na Hrebienoku

Na Hrebienok se dostanete ze Starého Smokovce příjemnou pěší procházkou po turistickém chodníku nebo se můžete pohodlně vyvézt lanovkou. Hrebienok je východiskem pro mnohé pěší túry různé náročnosti. Zážitek ze zimního království si můžete zintenzivnit procházkou na Zamkovského chatu, která je otevřena celoročně.

Katarína Gecelovská

Katarína GecelovskáSpecialista Radynacestu.cz

Tyto zájezdy pro Vás připravuji

Další zájezdyURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/tatransky-ledovy-dom/Doporučujeme z Slovenska

Nejnovější z SlovenskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024