Zájezdy pro cestovatele

Ptejte se nás +420 608 261 719 Po – Čt: 8:30 – 17:00, Pá: 8:30 – 16:00

Zájezdy do Albánie – srovnání a doporučení

Autor: Katarína Gecelovská, Radynacestu.cz | Aktualizováno: 11. 4. 2024

Tyto zájezdy připravuji.Máte dotaz? Tyto zájezdy připravuji.
Zájezdy připravuji
Katarína Gecelovská
e-mail: gecelovska@radynacestu.cz
přímá linka: +420 776 028 005


Zájezdy do Albánie pořádáme v letních měsících, kdy je v této oblasti pěkné počasí. 

Využíváme leteckého spojení mezi Prahou a Tiranou, které však není úplně ideální. Pokud není možné využít přímý let, volíme let s jedním přestupem tak, aby v den příletu byla možnost užít si chvilku odpočinku na pláži. Ubytování vybíráme v příměstském letovisku Durrës a odtud pak vyjíždíme na výlety do dalších částí země.

To nejlepší z Albánie + MAKEDONIE + NÁRODNÍ PARK THETHI (letecky z Prahy)

Tento program je vhodný pro cestovatele, kteří chtějí Balkán zažít co nejvíce „na vlastní kůži“ a pouze Albánie je jim malá. Základní program je totiž doplněn návštěvou Makedonie. Konkrétně navštívíme město a jezero Ohrid a klášter sv. Nauma. 

Dá se také říct, že v tomto programu převládá příroda nad městy. Důkazem toho je i výlet džípy, který nás zavede do hor na severu Albánie a národního parku Thethi. Výlet je fakultativní, není tedy zahrnut v ceně zájezdu, a pokud některý cestovatel dá přednost vlastnímu programu, nemusí se ho zúčastnit.

Albánii budeme ochutnávat plnými doušky. A to doslovně. Čeká nás totiž i ochutnávka lokálních vín a oběd u místních obyvatel.

Velký okruh Albánií + STAROBYLÉ MĚSTO GJIROKASTRA + MOŘE (letecky z Prahy)

Albánie, jedinečná krajina skrytá v srdci Balkánu. Vydáte se objevit místa neodkrytá v čase, plná přírodních krás a autentického kulturního bohatství. Jedním z hlavních lákadel Porto Palerma je jeho pevnost, která je postavena na skalnatém ostrově uprostřed zálivu. Tato pevnost, známá také jako pevnost Ali Pasha, byla postavena v 19. století a má fascinující historii spojenou s Osmany. Ze střechy pevnosti se budeme kochat výhledy na krajinu.

Nebudou chybět ani speciality místní kuchyně a relax na těch nejkrásnějších plážích překvapivé země. Zažijte Albánii jako pravý cestovatel a nechte se unést jejími působivými scenériemi a neskrovnou historií.

To nejlepší z Albánie + OHRIDSKÉ MUZEUM NA VODĚ + BALKÁNSKÁ VÍNA (letecky z Prahy)

Pro aktivní cestovatele jsme připravili zájezd s návštěvou ohridského muzea na vodě a ochutnávkou balkánských vín. Prohlédneme si město Berat a ochutnáme zdejší výbornou gastronomii. V oblasti ohridského jezera navštívíme nezapomenutelný skanzen přezdívaný Zátoka kostí. Samotné jezero je krásně průzračné, pohled na něj si užijeme i z města Ohrid, kde budeme jednu noc ubytováni.

Zájemci mohou vyrazit do pevnosti Kruja a dozvědět se více o knížeti Skanderbegovi, který je dodnes albánským národním hrdinou. Chybět nebude ani dobrodružný výlet džípy do hor či možnost si jen tak zalenošit na pláži a zchladit se v azurovém moři.

Zažít Balkán na vlastní kůži. To je to, co tento zájezd přinese i vám.

Zobrazit všechny zájezdy do AlbánieKatarína Gecelovská

Katarína GecelovskáSpecialista Radynacestu.cz

Poznat pravou tvář země může jen pravý cestovatel.Naši cestovatelé v městečku Berat
Naši cestovatelé si užívají plavbu po jezeře Komani
Ochutnejte speciality albánské kuchyně
Naši cestovatelé objevují krásu albánské přírody
Ohridské muzeum na vodě
Nádherná albánská příroda

Získejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024