Zájezdy pro cestovatele

Ptejte se nás +420 608 261 719 Po–Pá: 8–17

Zájezdy do Albánie – srovnání a doporučení

Autor: Katarína Kolíbalová, Radynacestu.cz | Aktualizováno: 19. 10. 2020

Tyto zájezdy připravuji.Máte dotaz? Tyto zájezdy připravuji.
Zájezdy připravuji
Katarína Kolíbalová
e-mail: kolibalova@radynacestu.cz
přímá linka: +420 776 028 005


Zájezdy do Albánie pořádáme v letních měsících, kdy je v této oblasti pěkné počasí. 

Využíváme leteckého spojení mezi Prahou a Tiranou, které však není úplně ideální. Pokud není možné využít přímý let, volíme let s jedním přestupem tak, aby v den příletu byla možnost užít si chvilku odpočinku na pláži. Ubytování vybíráme v příměstském letovisku Durrës a odtud pak vyjíždíme na výlety do dalších částí země.

Programy zájezdů do Albánie připravila průvodkyně Jana Dyršmídová, která vás bude doprovázet po celou dobu zájezdu.

To nejlepší z Albánie + JÍZDA DŽÍPEM HORSKOU PŘÍRODOU

Jedná se o základní program po nejkrásnějších místech Albánie. Cestovatele zavedeme například do „města tisíce oken“ nebo do překrásné Apollonie, která je zapsaná na seznamu UNESCO. Ujít si nenecháme plavbu po malebném jezeře Komani, kde se budeme moci i vykoupat a odpočinout si. V ceně zájezdu je také výlet džípy, během kterého poznáme překrásnou albánskou přírodu, uvidíme typické horské vesnice i život místních obyvatel a nemineme ani bunkry, kterými je celá Albánie posetá.

Tento zájezd je ideální pro první návštěvu Albánie. Seznámíte se s touto půvabnou zemí a poznáte mentalitu zdejších lidí.

To nejlepší z Albánie + MAKEDONIE + NÁRODNÍ PARK THETHI

Tento program je vhodný pro cestovatele, kteří chtějí Balkán zažít co nejvíce „na vlastní kůži“ a pouze Albánie je jim malá. Základní program je totiž doplněn návštěvou Makedonie. Konkrétně navštívíme město a jezero Ohrid a klášter sv. Nauma. 

Dá se také říct, že v tomto programu převládá příroda nad městy. Důkazem toho je i výlet džípy, který nás zavede do hor na severu Albánie a národního parku Thethi. Výlet je fakultativní, není tedy zahrnut v ceně zájezdu, a pokud některý cestovatel dá přednost vlastnímu programu, nemusí se ho zúčastnit.

Albánii budeme ochutnávat plnými doušky. A to doslovně. Čeká nás totiž i ochutnávka lokálních vín a oběd u místních obyvatel.

To nejlepší z Albánie + OHRIDSKÉ MUZEUM NA VODĚ + BALKÁNSKÁ VÍNA 

Pro aktivní cestovatele jsme připravili zájezd s návštěvou ohridského muzea na vodě a ochutnávkou balkánských vín. Prohlédneme si město Berat a ochutnáme zdejší výbornou gastronomii. V oblasti ohridského jezera navštívíme nezapomenutelný skanzen přezdívaný Zátoka kostí. Samotné jezero je krásně průzračné, pohled na něj si užijeme i z města Ohrid, kde budeme jednu noc ubytováni.

Zájemci mohou vyrazit do pevnosti Kruja a dozvědět se více o knížeti Skanderbegovi, který je dodnes albánským národním hrdinou. Chybět nebude ani dobrodružný výlet džípy do hor či možnost si jen tak zalenošit na pláži a zchladit se v azurovém moři.

Zažít Balkán na vlastní kůži. To je to, co tento zájezd přinese i vám.

Zobrazit všechny zájezdy do AlbánieKatarína Kolíbalová

Katarína KolíbalováSpecialista Radynacestu.cz

Poznat pravou tvář země může jen pravý cestovatel.Naši cestovatelé v městečku Berat
Naši cestovatelé si užívají plavbu po jezeře Komani
Naši cestovatelé objevují krásu albánské přírody
Ochutnávka místního vína a pálenky nesmí chybět
Ohridské muzeum na vodě
Katalog 2023