Zájezdy pro cestovatele

Ptejte se nás +420 608 261 719 Po – Čt: 8:30 – 17:00, Pá: 8:30 – 16:00

Zájezdy do Dánska – srovnání a doporučení

Autor: Petra Dorčáková, Radynacestu.cz | Aktualizováno: 14. 12. 2020

Tyto zájezdy připravuji.Máte dotaz? Tyto zájezdy připravuji.
Zájezdy připravuji
Petra Dorčáková
e-mail: dorcakova@radynacestu.cz
přímá linka: +420 608 182 511


Láká-li vás Dánsko, najdete u nás hned tři varianty, jak poznat Kodaň, ale i další části této severské země, s nadšeným průvodcem. 

Kodaň – 4denní varianta

To nejlepší z Kodaně + KRONBORG 

Během dobrodružství za poznáním Kodaně navštívíte nejpoutavější místa ve městě dánských králů. Navštívíte tajemný „Hamletův“ Kronborg. Budete obdivovat malebnou přístavní čtvrť Nyhavnsochu Malé mořské víly, užijete si vyhlídkovou plavbu a navštívíte alternativní oblast Christiania. Nevynecháte místa jako úchvatný renesanční zámek Rosenborg, nejdelší evropskou nákupní třídu Stroget, překrásný barokní zámek Amalienborg a druhý nejstarší zábavní park na světě Tivoli.

To nejlepší z Kodaně + ÖRESUNDSKÝ MOST + MALMÖ

V průběhu zájezdu budou mít zájemci možnost vyjet na výlet do třetího největšího města Švédska, a to do Malma. Přejezd z Kodaně do Švédska proběhne po Öresundském mostě, který byl otevřen teprve v roce 2000. Celková délka přejezdu přes úžinu Öresund je 16 kilometrů a skládá se ze tří částí – podmořského tunelu, cesty přes uměle vytvořený ostrov a vlastního mostu. Vy tuto cestu absolvujete vlakem.

Navštívíte historické centrum Malmö s náměstím Stortorget, kde budete obdivovat nádhernou renesanční radnici z roku 1546. Také se projdete kolem starých měšťanských domů z 16. století a zastavíte se na nejkrásnějším náměstí Lilla Torg s barevnými hrázděnými domy.

Kombinované zájezdy

Kombinovanými zájezdy jsme pojmenovali 6 a 7denní autobusové zájezdy, přičemž cestu do cílové země absolvujete s průvodcem letecky z Prahy. Kombinujeme tedy dopravu tak, aby z cestování odpadla zdlouhavá cesta do destinace autobusem. Zájezdy jsou pro toto řešení oblíbené a lákají nadšence pro přírodní krásy a zajímavosti. Cestují s námi klienti od mladistvých až po ty nejstarší. 

To nejlepší ze západního Švédska + KODAŇ + OSLO

Během tohoto zájezdu se ocitnete na území tří skandinávských zemí, Dánska, Švédska a Norska. Nejvíce poznatků i pocitů si však odvezete ze Švédska, jehož západní pobřeží plné ostrůvků a útesů projedete od jihu na sever. Ocitnete se v malebných rybářských vesničkách a větších přístavech a zhlédnete i tzv. švédský Stonehenge či skalní rytiny z doby bronzové v Tanumshede. O zaslouženém věhlasu Švédska pro přírodní scenérie a vynikající čerstvé plody moře se přesvědčíte právě na této cestě z dánské Kodaně přes západ Švédska až do norského Osla.Petra Dorčáková

Petra DorčákováSpecialista Radynacestu.cz

Naučím vás vidět svět očima místních.Celá Kodaň je protkaná cyklostezkami podél kanálů
Selfie v Kodani s barevnými domy v pozadí ve čtvrti Nyhavn
Technický skvost Öresundský most - nejdelší most v Evropě
Zámek Rosenborg - renesanční zámek v Kodani
Procházka po kodaňském nábřeží
Malá mořská víla - Den lille Havfrue, bronzová socha Edvarda Eriksena, socha vystavená na skále u vody, promenáda Langelinie

Získejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024