Zájezdy pro cestovatele

Ptejte se nás +420 608 261 719 Po–Pá: 8–17

Zájezdy do Slovinska – srovnání a doporučení

Autor: Karolína Petrová, Radynacestu.cz | Aktualizováno: 1. 12. 2020

Tyto zájezdy připravuji.Máte dotaz? Tyto zájezdy připravuji.
Zájezdy připravuji
Karolína Petrová
e-mail: petrova@radynacestu.cz
přímá linka: +420 596 111 602


 

Slovinsko je dosud masovým turismem neobjevený ráj plný třpytících se jezer, zurčících vodopádů, kouzelných soutěsek, krápníkových jeskyní i malebných městeček. Vydat se s námi poznávat tuto pohádkovou krajinu Julských Alp můžete na jednom ze dvou autobusových zájezdů. Programy obou jsou určeny pro milovníky přírody a dobrodruhy, kteří rádi podniknou noční přejezd, aby mohli co nejvíce času strávit poznáváním krás Slovinska.

To nejlepší ze Slovinska + VINAŘSKÁ OBLAST VIPAVA + MOŘE (autobusem z Prahy)

Na tento jedinečný autobusový zájezd vyrážíme začátkem září z Prahy, Humpolce a Brna. Začneme klidnou procházkou malebným centrem hlavního města Lublaň. Poté nás čeká Triglavský národní park a soutěska Vintgar – jedna z nejkrásnějších scenérií Slovinska. Navštívíme lázeňské městečko Bled a jeho dominantu hrad Bled, odkud si užijeme výhled na zdejší jezero a celou okolní krajinu. Výhled do širokého okolí si vychutnáme také ve sportovním areálu Vogel a z vrcholu hory Dreiländereck, která je hraniční mezi Slovinskem, Rakouskem a Itálií. Na italské straně se poté vydáme na procházku po březích jezera Laghi di Fusine. Nevynecháme ani oblast jezera Bohinj a nejnavštěvovanější vodopád, jenž toto jezero napájí – Savica. Nevšední zážitek nás čeká v Postojnské a Škocjanské jeskyni, které nabízejí úchvatné krápníkové útvary. Za návštěvu taktéž stojí údolí Vipava známé pro svá vynikající vína a hřebčín Lipica. Nahlédneme do stájí a dozvíme se zajímavosti o chovu koní lipicánů a drezuře tohoto nádherného plemene. Závěr naší cesty strávíme v přímořském městečku Piran odpočinkem na pláži a koupáním v Jaderském moři. 

To nejlepší ze Slovinska + HŘEBČÍN LIPICA + KOUPÁNÍ U JADRANU (autobusem z Ostravy)

V polovině července se z Ostravy, Olomouce a Brna vydáme na cestu po Slovinsku. Začneme prohlídkou města Maribor a snídaní v jedné z nejslavnějších místních cukráren. Dopřejeme si odpočinek v termálních lázních Zreče a budeme obdivovat hlavní město Slovinska Lublaň. Nevynecháme soutěsku Vintgar v Triglavském národním parku, sportovní areál Vogel, odkud se nám naskytne výhled do širokého okolí a na průzračné jezero Bohinj napájené vodopádem Savica, ke kterému si vyšlápneme. Plavbu loďkou k ostrůvku s kostelem Nanebevzetí Panny Marie můžeme vyzkoušet na jezeře Bled. Kromě jedinečné krápníkové jeskyně Postojnska Jama navštívíme také Predjamský hrad a známý hřebčín Lipica, kde se seznámíme s plemenem koní lipicánů, oblíbených zejména na panovnických dvorech pro jejich poslušnost a krásnou bílou barvu. Poslední den nás pohltí atmosféra přístavního městečka Piran. Dovolenou zakončíme právě zde, ochutnáme ještě vynikající slovinskou kuchyni a odpočineme si u moře na jedné ze zdejších pláží.

Zobrazit všechny zájezdy do SlovinskaKarolína Petrová

Karolína PetrováSpecialista Radynacestu.cz

Francii miluji a snažím se, aby z ní cestovatelé poznali to pravé a jedinečné ‚savoir vivre – umění žít‘.Projděte se kolem kouzelného jezera Jasná
Slovinská příroda vás naprosto ohromí
Poslechněte si zurčící vodopád Savica
Koně Lipicani
Katalog 2023