Zájezdy pro cestovatele

Ptejte se nás +420 608 261 719 Po–Pá: 8:30–16

Zájezdy do Slovinska – srovnání a doporučení

Autor: Karolína Petrová, Radynacestu.cz | Aktualizováno: 1. 12. 2020

Tyto zájezdy připravuji.Máte dotaz? Tyto zájezdy připravuji.
Zájezdy připravuji
Karolína Petrová
e-mail: petrova@radynacestu.cz
přímá linka: +420 596 111 602


 

Slovinsko je dosud masovým turismem neobjevený ráj plný třpytících se jezer, zurčících vodopádů, kouzelných soutěsek, krápníkových jeskyní i malebných městeček. Vydat se s námi poznávat tuto pohádkovou krajinu Julských Alp můžete na jednom ze dvou autobusových zájezdů. Programy obou jsou určeny pro milovníky přírody a dobrodruhy, kteří rádi podniknou noční přejezd, aby mohli co nejvíce času strávit poznáváním krás Slovinska.

To nejlepší ze Slovinska + VINAŘSKÁ OBLAST VIPAVA + MOŘE (autobusem z Prahy)

Na tento jedinečný autobusový zájezd vyrážíme začátkem září z Prahy, Humpolce a Brna. Začneme klidnou procházkou malebným centrem hlavního města Lublaň. Poté nás čeká Triglavský národní park a soutěska Vintgar – jedna z nejkrásnějších scenérií Slovinska. Navštívíme lázeňské městečko Bled a jeho dominantu hrad Bled, odkud si užijeme výhled na zdejší jezero a celou okolní krajinu. Výhled do širokého okolí si vychutnáme také ve sportovním areálu Vogel a z vrcholu hory Dreiländereck, která je hraniční mezi Slovinskem, Rakouskem a Itálií. Na italské straně se poté vydáme na procházku po březích jezera Laghi di Fusine. Nevynecháme ani oblast jezera Bohinj a nejnavštěvovanější vodopád, jenž toto jezero napájí – Savica. Nevšední zážitek nás čeká v Postojnské a Škocjanské jeskyni, které nabízejí úchvatné krápníkové útvary. Za návštěvu taktéž stojí údolí Vipava známé pro svá vynikající vína a hřebčín Lipica. Nahlédneme do stájí a dozvíme se zajímavosti o chovu koní lipicánů a drezuře tohoto nádherného plemene. Závěr naší cesty strávíme v přímořském městečku Piran odpočinkem na pláži a koupáním v Jaderském moři. 

To nejlepší ze Slovinska + HŘEBČÍN LIPICA + KOUPÁNÍ U JADRANU (autobusem z Ostravy)

V polovině července se z Ostravy, Olomouce a Brna vydáme na cestu po Slovinsku. Začneme prohlídkou města Maribor a snídaní v jedné z nejslavnějších místních cukráren. Dopřejeme si odpočinek v termálních lázních Zreče a budeme obdivovat hlavní město Slovinska Lublaň. Nevynecháme soutěsku Vintgar v Triglavském národním parku, sportovní areál Vogel, odkud se nám naskytne výhled do širokého okolí a na průzračné jezero Bohinj napájené vodopádem Savica, ke kterému si vyšlápneme. Plavbu loďkou k ostrůvku s kostelem Nanebevzetí Panny Marie můžeme vyzkoušet na jezeře Bled. Kromě jedinečné krápníkové jeskyně Postojnska Jama navštívíme také Predjamský hrad a známý hřebčín Lipica, kde se seznámíme s plemenem koní lipicánů, oblíbených zejména na panovnických dvorech pro jejich poslušnost a krásnou bílou barvu. Poslední den nás pohltí atmosféra přístavního městečka Piran. Dovolenou zakončíme právě zde, ochutnáme ještě vynikající slovinskou kuchyni a odpočineme si u moře na jedné ze zdejších pláží.

Zobrazit všechny zájezdy do SlovinskaKarolína Petrová

Karolína PetrováSpecialista Radynacestu.cz

Snažím se se při svých cestách držet francouzské filosofie ‚savoir vivre‘, neboli umění žít.Projděte se kolem kouzelného jezera Jasná
Slovinská příroda vás naprosto ohromí
Poslechněte si zurčící vodopád Savica
Koně Lipicani
Katalog 2024