Zájezdy pro cestovatele

Ptejte se nás +420 608 261 719 Po – Čt: 8:30 – 17:00, Pá: 8:30 – 16:00

Zájezdy do Slovinska – srovnání a doporučení

Autor: Karolína Petrová, Radynacestu.cz | Aktualizováno: 17. 3. 2024

Tyto zájezdy připravuji.Máte dotaz? Tyto zájezdy připravuji.
Zájezdy připravuji
Karolína Petrová
e-mail: petrova@radynacestu.cz
přímá linka: +420 596 111 602


Slovinsko je dosud masovým turismem neobjevený ráj plný třpytících se jezer, zurčících vodopádů, kouzelných soutěsek, krápníkových jeskyní i malebných městeček. Vydat se s námi poznávat tuto pohádkovou krajinu Julských Alp můžete na jednom ze dvou autobusových zájezdů. Programy obou jsou určeny pro milovníky přírody a dobrodruhy, kteří rádi podniknou noční přejezd, aby mohli co nejvíce času strávit poznáváním krás Slovinska.

To nejlepší ze Slovinska + VINAŘSKÁ OBLAST VIPAVA + MOŘE (autobusem z Prahy)

Na tento jedinečný autobusový zájezd vyrážíme začátkem září z Prahy, Humpolce a Brna. Začneme klidnou procházkou malebným centrem hlavního města Lublaň. Poté nás čeká Triglavský národní park a soutěska Vintgar – jedna z nejkrásnějších scenérií Slovinska. Navštívíme lázeňské městečko Bled a jeho dominantu hrad Bled, odkud si užijeme výhled na zdejší jezero a celou okolní krajinu. Nevynecháme ani oblast jezera Bohinj a nejnavštěvovanější vodopád, jenž toto jezero napájí – Savica. Nevšední zážitek nás čeká v Postojnské a Škocjanské jeskyni, které nabízejí úchvatné krápníkové útvary. Za návštěvu taktéž stojí údolí Vipava známé pro svá vynikající vína a hřebčín Lipica. Nahlédneme do stájí a dozvíme se zajímavosti o chovu koní lipicánů a drezuře tohoto nádherného plemene. Závěr naší cesty strávíme v přímořském městečku Piran odpočinkem na pláži a koupáním v Jaderském moři. 

To nejlepší ze Slovinska + HŘEBČÍN LIPICA + KOUPÁNÍ U JADRANU (autobusem z Ostravy)

V polovině července se z Ostravy, Olomouce a Brna vydáme na cestu po Slovinsku. Začneme prohlídkou města Maribor a snídaní v jedné z nejslavnějších místních cukráren. Dopřejeme si odpočinek v termálních lázních Zreče a budeme obdivovat hlavní město Slovinska Lublaň. Nevynecháme soutěsku Vintgar v Triglavském národním parku, sportovní areál Vogel, odkud se nám naskytne výhled do širokého okolí a na průzračné jezero Bohinj napájené vodopádem Savica, ke kterému si vyšlápneme. Kromě jedinečné krápníkové jeskyně Postojnska Jama navštívíme také Predjamský hrad a známý hřebčín Lipica, kde se seznámíme s plemenem koní lipicánů. Poslední den nás pohltí atmosféra přístavního městečka Piran. Dovolenou zakončíme právě zde, ochutnáme ještě vynikající slovinskou kuchyni a odpočineme si u moře na jedné ze zdejších pláží.

Adventní Slovinsko + GRAZ (autobusem z Ostravy)

Slovinsko, či Rakousko? Kompromisy stranou a rovnou dvojitá porce adventu. Projdete se uličkami Mariboru a možná najdete i české cukroví. V Lublani vás uchvátí architektura Jože Plečnika. Po prohlídce historického jádra města se můžete těšit na místní adventní trhy. Centrum města včetně mostů přes řeku Ljublanici je nasvíceno vánočními světýlky, uličkami se line vůně svařeného vína a na Gallusově nábřeží mají skvostný slaměný betlém. V Grazu ochutnáte pečené kaštany hned ze 14 adventních trhů a v lázeňském Badenu výborný rakouský svařák. Dopřejte si kouzlo slovinských i rakouských Vánoc naživo!

Zobrazit všechny zájezdy do SlovinskaKarolína Petrová

Karolína PetrováSpecialista Radynacestu.cz

Snažím se se při svých cestách držet francouzské filosofie ‚savoir vivre‘, neboli umění žít.Projděte se kolem kouzelného jezera Jasná
Slovinská příroda vás naprosto ohromí
Poslechněte si zurčící vodopád Savica
Koně Lipicani
Adventní Lublaň vás okouzlí

Získejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024