Zájezdy pro cestovatele

Ptejte se nás +420 608 261 719 Po–Pá: 8–17

Zájezdy na Island – srovnání a doporučení

Autor: Petra Dorčáková, Radynacestu.cz | Aktualizováno: 21. 10. 2020

Tyto zájezdy připravuji.Máte dotaz? Tyto zájezdy připravuji.
Zájezdy připravuji
Petra Dorčáková
e-mail: dorcakova@radynacestu.cz
přímá linka: +420 608 182 511


Island je přezdíván zemí ohně a ledu. Tento malý ostrovní stát má specifické geografické podmínky, a z tohoto důvodu má i velmi krátkou turistickou sezónu. Zájezdy sem vypravujeme jen od června do září. I tak je ale o tuto destinaci velký zájem, a proto máme v nabídce již 5 různých programů. Základ je u všech podobný, ale každý má nějaké specifikum. Jak si nejlépe vybrat? Přečtěte si následující srovnání.

Mírnou komplikací u zájezdů na Island jsou ne úplně příznivé letové řády. Je tedy vždy nutné počítat dva celé dny z celkové délky zájezdu na dopravu. Island vám to ale rozhodně vynahradí.

To nejlepší z Islandu

Tento program je první, který jsme do naší nabídky zařadili, a z něj v podstatě vychází všechny ostatní programy. Svému názvu nezůstává nic dlužen. Během 4 dnů (celkově je tedy zájezd na 6 dní) cestovatelé uvidí opravdu to nejlepší, co Island nabízí: termální prameny, vodopády, krajinu plnou kráterů i malebná městečka. Nezapomněli jsme ani na jeden z nejfotografovanějších vodopádů Skógafoss, gejzíry Geysir a Strokkur a zasloužený odpočinek v Modré laguně. Zájemci se mohou zúčastnit i velrybího safari a vydat se na několikahodinovou plavbu za těmito monumentálními zvířaty (za příplatek). 

Ubytování je zajištěno v hlavním městě a na všechny výlety se vydáme soukromým transferem. Po večerech bude dostatek času na toulky Reykjavíkem či posezení v místní hospůdce. Zábava je tu v letních měsících v plném proudu a vy tak můžete ochutnat spoustu místních specialit a nakoupit suvenýry. 

To nejlepší z Islandu + DUHOVÉ HORY    

Další 6denní zájezd na Island v naší nabídce pouze vymění prohlídku některých menších vodopádů a geotermálních jevů za dobrodružnou projížďku přes lávová pole sopky Hekly a procházku Duhovými horami. Neunikne vám tedy nic z předchozího zmíněného zájezdu, ale nezapomenutelným zážitkem navíc bude především koupání v teplém potoce, takže si nezapomeňte přibalit plavky. Tento zájezd doporučujeme dobrodruhům, kteří chtějí Island zažít doslova na vlastní kůži.

To nejlepší z Islandu + OSTROVY ZÁPADNÍCH MUŽŮ

Do 6 dnů základního programu už se toho opravdu víc zařadit nedá, a tak jsme se rozhodli vytvořit zájezd na celkem 7 dní, ve kterém zavedeme naše cestovatele i mimo samotný Island. K tomuto ostrovnímu státu totiž náleží i tzv. Ostrovy západních mužů.

Jeden z nich je dokonce trvale osídlen. Je to ostrov Heimaey a právě na něj podnikneme celodenní výlet. Vydáte se na nejvyšší bod ostrova, kráter sopky Eldfell. Cestou budete pozorovat horký vzduch vycházející z puklin a do nosu vás udeří i jeho specifický zápach. Největším lákadlem výletu jsou papuchalkové, vezměte si tedy fotoaparát a těšte se na „lov beze zbraní“.

To nejlepší z Islandu + OSTROVY ZÁPADNÍCH MUŽŮ + LEDOVCOVÁ LAGUNA

Po obrovském zájmu o předchozí program jsme ho ještě o jeden den prodloužili. Vznikl tak 8denní zájezd, během kterého zavedeme naše cestovatele nejen na vulkanickou půdu Ostrovů západních mužů, ale prozkoumají i ledovcové splazy a diamantovou pláž plnou ledových ker.

Aktivnější povahy ocení několik krátkých túr spojených s koupáním v přírodních pramenech. Zde se dá velice často narazit i na místní obyvatele. Celkový zážitek ještě dokreslí ubytování v okolí vesničky Vík, kde se nachází i malá místní továrna na zpracování ovčí vlny. Poznání místních obyvatel a tradic je tedy ještě jednodušší. Změna ubytování během zájezdu není nejpohodlnější, ale přiblížení se životu místních obyvatel za trochu balení stojí.

Velký okruh Islandem + JEZERO MÝVATN + JÖKULSÁRLÓN

Jako poslední jsme do naší nabídky zájezdů na Island zařadili poklad pro skutečné dobrodruhy. Okružní jízdu ostrovem. Pokud chce cestovatel Island prozkoumat opravdu celý během pouhých 9 dní, nejde bydlet na jednom místě. Nabitý program s každodenním přejezdem na jiné ubytování je nejdelším zájezdem na Island a nabízí i návštěvu severní části ostrova a městečka Húsavík s výletem za pozorováním velryb.

Seznámíte se blíže se životem Islanďanů ve skanzenu lidové architektury Glaumbær a projdete si tradičně postavené domy. Nespočet procházek dechberoucí a liduprázdnou krajinou dodává zájezdu pro aktivní cestovatele na autentičnosti.

Zobrazit všechny zájezdy na IslandPetra Dorčáková

Petra DorčákováSpecialista Radynacestu.cz

Naučím vás vidět svět očima místních.Bez čepice se neobejdete u ledovcove laguny Jökulsárlón
Mohutný vodopád Skógafoss vás ohromý nejen svou velikostí
Odhoďte starosti a oddejte se relaxaci v Modré laguně
Užijte si pestrobarevnost Duhových hor
Pozoruhodná kaetdrála Hallgrimskirkja v Reykjavíku
Nakoukněte do tradičních islandských domů
Island vás ohromý svou unikátní přírodou
Katalog 2023