Zájezdy pro cestovatele

Ptejte se nás +420 608 261 719 Po – Čt: 8:30 – 17:00, Pá: 8:30 – 16:00

Zájezdy na Island – srovnání a doporučení

Autor: Petra Dorčáková, Radynacestu.cz | Aktualizováno: 11. 4. 2024

Tyto zájezdy připravuji.Máte dotaz? Tyto zájezdy připravuji.
Zájezdy připravuji
Petra Dorčáková
e-mail: dorcakova@radynacestu.cz
přímá linka: +420 608 182 511


Island je přezdíván zemí ohně a ledu. Tento malý ostrovní stát má specifické geografické podmínky, a z tohoto důvodu má i velmi krátkou turistickou sezónu. Zájezdy sem vypravujeme jen od června do září. I tak je ale o tuto destinaci velký zájem, a proto máme v nabídce již 5 různých programů. Základ je u všech podobný, ale každý má nějaké specifikum. Jak si nejlépe vybrat? Přečtěte si následující srovnání.

Mírnou komplikací u zájezdů na Island jsou ne úplně příznivé letové řády. Je tedy vždy nutné počítat dva celé dny z celkové délky zájezdu na dopravu. Island vám to ale rozhodně vynahradí.

To nejlepší z Islandu (letecky z Prahy)

Tento program je první, který jsme do naší nabídky zařadili, a z něj v podstatě vychází všechny ostatní programy. Svému názvu nezůstává nic dlužen. Během 4 dnů (celkově je tedy zájezd na 6 dní) cestovatelé uvidí opravdu to nejlepší, co Island nabízí: termální prameny, vodopády, krajinu plnou kráterů i malebná městečka. Nezapomněli jsme ani na jeden z nejfotografovanějších vodopádů Skógafoss, gejzíry Geysir a Strokkur a zasloužený odpočinek v Modré laguně. Zájemci se mohou zúčastnit i velrybího safari a vydat se na několikahodinovou plavbu za těmito monumentálními zvířaty (za příplatek). 

Ubytování je zajištěno v hlavním městě a na všechny výlety se vydáme soukromým transferem. Po večerech bude dostatek času na toulky Reykjavíkem či posezení v místní hospůdce. Zábava je tu v letních měsících v plném proudu a vy tak můžete ochutnat spoustu místních specialit a nakoupit suvenýry. 

To nejlepší z Islandu + DUHOVÉ HORY (letecky z Prahy)

Další 6denní zájezd na Island v naší nabídce pouze vymění prohlídku některých menších vodopádů a geotermálních jevů za dobrodružnou projížďku přes lávová pole sopky Hekly a procházku Duhovými horami. Neunikne vám tedy nic z předchozího zmíněného zájezdu, ale nezapomenutelným zážitkem navíc bude především koupání v teplém potoce, takže si nezapomeňte přibalit plavky. Tento zájezd doporučujeme dobrodruhům, kteří chtějí Island zažít doslova na vlastní kůži.

To nejlepší z Islandu + OSTROVY ZÁPADNÍCH MUŽŮ + LEDOVCOVÁ LAGUNA (letecky z Prahy)

Po obrovském zájmu o předchozí program jsme ho ještě o jeden den prodloužili. Vznikl tak 8denní zájezd, během kterého zavedeme naše cestovatele nejen na vulkanickou půdu Ostrovů západních mužů, ale prozkoumají i ledovcové splazy a diamantovou pláž plnou ledových ker.

Aktivnější povahy ocení několik krátkých túr spojených s koupáním v přírodních pramenech. Zde se dá velice často narazit i na místní obyvatele. Celkový zážitek ještě dokreslí ubytování v okolí vesničky Vík, kde se nachází i malá místní továrna na zpracování ovčí vlny. Poznání místních obyvatel a tradic je tedy ještě jednodušší. Změna ubytování během zájezdu není nejpohodlnější, ale přiblížení se životu místních obyvatel za trochu balení stojí.

Zobrazit všechny zájezdy na IslandPetra Dorčáková

Petra DorčákováSpecialista Radynacestu.cz

Naučím vás vidět svět očima místních.Bez čepice se neobejdete u ledovcove laguny Jökulsárlón
Mohutný vodopád Skógafoss vás ohromý nejen svou velikostí
Odhoďte starosti a oddejte se relaxaci v Modré laguně
Užijte si pestrobarevnost Duhových hor
Pozoruhodná kaetdrála Hallgrimskirkja v Reykjavíku
Nakoukněte do tradičních islandských domů

Získejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024