Zájezdy pro cestovatele

Ptejte se nás +420 608 261 719 Po – Čt: 8:30 – 17:00, Pá: 8:30 – 16:00

Zájezdy na Madeiru – srovnání a doporučení

Autor: Veronika Bendová, Radynacestu.cz | Aktualizováno: 11. 4. 2024

Tyto zájezdy připravuji.Máte dotaz? Tyto zájezdy připravuji.
Zájezdy připravuji
Veronika Bendová
e-mail: bendova@radynacestu.cz
přímá linka: +420 608 859 987


Madeira, nazývaná jako ostrov věčného jara, je dobrou cestovatelskou volbou pro milovníky přírody a dobrého jídla. 

Divoká příroda a madeirská gastronomie se prolínají ve všech typech programů, které v nabídce naleznete. V rámci každého programu se projdete kolem typických levád, návštívíte mlhou zahalený vavřínový les Fanal a budete moci obdivovat skalnaté masivy končící v oceánu. 

Vždy vás zájezdem bude provázet poncha – typický madeirský drink z bílého rumu a čerstvé ovocné šťávy a ochutnáte i tradiční madeirské pochoutky – hovězí špíz espetada a rybu Madeiry espadu. Většinou je součástí programu také prohlídka Funchalu, centra všeho dění na ostrově, a malebné Santany s doškovými domy.

Madeiřané rádi slaví... v průběhu celého roku!

To nejlepší z Madeiry + KARNEVAL (letecky z Prahy)

Pro ty, kteří rádi zažijí slavnostní atmosféru ostrova, každý rok připravujeme únorový termín, kdy na Madeiře, stejně jako v mnoha dalších koutech světa, probíhá karnevalové veselí. Jeho vrcholem je velkolepý průvod ve Funchalu. Spoře oblečené tanečnice, spousta barev, hlasitá hudba, tance a dobré jídlo a pití... V únoru je na Madeiře příjemné počasí, teploty se pohybují kolem 18 °C. Termín je tedy ideální pro všechny, kteří nemají rádi letní horka, a přesto chtějí projet Madeiru křížem krážem.

To nejlepší z Madeiry + KVĚTINOVÝ FESTIVAL (letecky z Prahy)

Tradiční oslava jara je organizována na přelomu dubna a května, stejně tak jako náš zájezd, který patří k těm nejoblíbenějším. Celý ostrov kvete, teploty jsou příjemně jarní a dny slunečné, Funchal je plný květinových koberců, dekorací, městem projíždí bohatě zdobené alegorické vozy. Květinové slavnosti nadchnou nejen ženy, ale i milovníky hudby a tance. Festival je totiž ten největší v celém roce a na ostrově to skutečně žije. Přes květinové veselí však nezapomeneme objevit to nejzajímavější, co Madeira nabízí, ale i skryté cestičky nebo výhledy našich průvodců.

Čtení na podobné témaZájezdy do Portugalska – srovnání a doporučeníPřečíst

To nejlepší z Madeiry + VINOBRANÍ (letecky z Prahy)

Máte rádi víno? Tento zájezd je stvořený přímo pro vás! Vína bude víc, než je při ostatních programech obvyklé! Poslední velkou slavností, které se účastníme, je totiž vinobraní, kterému patří měsíc září. Tento zájezd je oproti ostatním víc „na vlastní kůži“. Zatímco u předchozích dvou pozorujete dění, tady se ho budete přímo účastnit. Během zájezdu si totiž vyzkoušíte sběr vína u vinaře, šlapání hroznů v dřevěných sudech a zažijete i typický madeirský folklór na slavnostech vína včetně tance. Ani v tomto případě nebudete ochuzeni o poznávání celého ostrova.

Všechny tři zmíněné zájezdy můžete obohatit ještě o výlet motorovými čluny za velrybami, který ovšem není v ceně zájezdu a je třeba jej doplatit na místě.

Příroda vybízí k pěšímu poznávání

To nejlepší z Madeiry + LEHKÁ TURISTIKA (letecky z Prahy)

Zájezd, který vás potěší, pokud preferujete aktivní dovolenou. Program je postavený na různě dlouhých a různě náročných trecích po celé Madeiře, naopak je z programu vypuštěna celodenní prohlídka Funchalu. Projdete se kolem levád, po nejvyšších hřebenech ostrova nebo po skalnatém úbočí nad oceánem. Není třeba se obávat, kdykoliv se dá trasa přizpůsobit vašim fyzickým možnostem nebo se na určené místo přiblížit naším autobusem. V rámci programu pak máte i příležitost poznat část Madeiry z jeepu. Celodenním výletem vás provede česko-polský průvodce, který na Madeiře žije. Pouze na tomto zájezdu vám naopak nenabídneme fakultativní výlet za velrybami. 

Madeira s výletem na oceán

To nejlepší z Madeiry + PLAVBA PLACHETNICÍ PŘI ZÁPADU SLUNCE (letecky z Prahy)

Zájezd připravený pro romantičtější povahy. Kromě poznávání Madeiry „nohama na zemi“ absolvujete i nezapomenutelný zážitek. Jeden podvečer je totiž věnován plavbě na širý oceán. Když budete mít štěstí, během asi tříhodinové plavby uvidíte delfíny nebo kulohlavce skákající kolem plachetnice. Těm největším šťastlivcům se zadaří zahlédnout i velrybu. Jen v rámci tohoto zájezdu je tento výlet již v ceně.

Čtení na podobné témaZájezdy na Azorské ostrovy - srovnání a doporučeníPřečíst

Dva ostrovy v jednom zájezdu

To nejlepší z Madeiry + KOUPÁNÍ NA OSTROVĚ PORTO SANTO (letecky z Prahy)

Zdá se vám týden na Madeiře málo? Mysleli jsme i na vás, a proto dvakrát za léto organizujeme 10denní zájezd doplněný o odpočinkový pobyt na blízkém ostrově. Na Portu Santu strávíte pohodové dva dny, během kterých si můžete užít relax na dlouhé písečné pláži či objevovat větrné mlýny rozmístěné po ostrově. Na poznávání Madeiry je více času, a tak zájezd plyne v pomalejším tempu než klasické týdenní programy. Zájemci mohou ještě absolvovat tříhodinový fakultativní výlet motorovými čluny na otevřené moře, kdy uvidí delfíny nebo velryby.

Zobrazit všechny zájezdy na MadeiruVeronika Bendová

Veronika BendováSpecialista Radynacestu.cz

Nepřestává mě fascinovat poznávaní nových kultur, byť jen špetku odlišných.Ovocný trh ve Funchalu
Trek na Pico Grande
Madeira je nádherná a pokaždé jiná
Velkolepý květinový průvod ve Funchalu
Typické domečky v Santaně
Pohádkový les Fanal
Průsmyk Encumeada
Dechberoucí výhled z Pico do Arieiro
Nádhernou přírodu si užijete na Madeiře
Příprava tradičního madeirského drinku Poncha
Rybářský přístav v osadě Camara de Lobos
Vyhlídka Balcões
Dlouhá písečná pláž na ostrově Porto Santo
K madeirskému pivu ochutnejte grilovanou chobotnici

Získejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024