Zájezdy pro cestovatele

Ptejte se nás +420 608 261 719 Po–Pá: 8:30–16

Zájezdy do Portugalska – srovnání a doporučení

Autor: Katarína Gecelovská, Radynacestu.cz | Aktualizováno: 30. 10. 2020

Tyto zájezdy připravuji.Máte dotaz? Tyto zájezdy připravuji.
Zájezdy připravuji
Katarína Gecelovská
e-mail: gecelovska@radynacestu.cz
přímá linka: +420 776 028 005


Kdy letět do Portugalska? Osobně již několik let nejraději jezdím v listopadu, kdy je v Portugalsku, jak říkají místní, indiánské léto. Užijete si slunce v době, kdy u nás už většinou panuje sychravé počasí. Ale jet na poznávací zájezd do Lisabonu v létě má také výhody. Na rozdíl od parného českého léta vás tu čeká příjemný vánek od oceánu. Může se zdát, že na teploměru jsou teploty vyšší, ale pocitově je určitě příjemnější trávit léto v Lisabonu než doma. Další výhodou je, že v létě v Portugalsku téměř neprší.

Lisabon a okolí

Lisabon je na rozdíl od Porta více elegantní a kosmopolitní. Má spoustu nádherných památek, a proto právě sem míří nejvíce zájezdů. Nabízíme 5denní a 6denní zájezdy. Z vlastní zkušenosti doporučuji spíše 6denní. Ne každý má ale tolik času. Téměř u všech zájezdů do Lisabonu máme výlety:  Sintra, Cabo da Roca a Cascais. Výhledy na Sintře a od mysu Cabo da Roca jsou úchvatné a budete se sem rádi vracet stejně jako já. 

To nejlepší z Lisabonu

To nejlepší z Lisabonu je klasický zájezd na 5 dní. Je nejméně náročný, takže jej doporučuji jak starším klientům, tak i těm, co mají málo volného času. Během tohoto zájezdu uvidíte nejznámější památky města – náměstí Rossio, příjemnou čtvrť Alfama a Mouraria, hrad svatého Jiří s úžasnými výhledy nebo čtvrť Belém na pobřeží, odkud před pěti sty lety vyplouvali portugalští mořeplavci za svými zámořskými objevy. Podíváte se i za hranice města do romantické Sintry a na nejzápadnější pevninský výběžek Cabo da Roca. Jednoduše uvidíte to nejlepší, co toto město nabízí.

To nejlepší z Lisabonu + MOŘE

Tento odpočinkový zájezd pořádáme vždy v létě. A uvidíte nejznámější památky, atrakace i přírodní krásy Lisabonu a jeho okolí stejně jako u předchozího zájezdu. Ale tento typ zájezdu v sobě ukrývá i odpočinek na rozlehlých lisabonských plážích.

To nejlepší z Lisabonu + STŘEDNÍ PORTUGALSKO

Tento 6denní zájezd nadchne hlavně ty, kteří milují středověkou architekturu. Nad zdejšími kláštery se vám bude tajit dech. Prohlédnete si interiéry gotických staveb a objevíte městečko Óbidos s úzkými uličkami a sněhobílými domy, které chrání mohutné hradby. A samozřejmě nebude chybět ani prohlídka Lisabonu a jeho blízkého okolí.

To nejlepší z Lisabonu + ÉVORA

6denní zájezd do Lisabonu s výletem do Évory je výletem do historie i současnosti země. Évora je město, ve kterém se zastavil čas a kde můžete opravdu nasát tu pravou atmosféru Portugalska. A opět nebude chybět ani prohlídka Lisabonu a jeho blízkého okolí.

To nejlepší z Lisabonu + OSLAVY SV. ANTÓNIA

Pokud patříte mezi milovníky nočního života, tak neváhejte a rozhodně navštivte Lisabon. Tolik klubů, co je v Lisabonu, jen tak někde nenajdete. Tady to opravdu žije. A nejvíce právě na svátek sv. Antónia, kdy celé město tančí do ranních hodin. Je to nezapomenutelná atmosféra a v tomto období je pro mě Lisabon určitě nejkrásnější. Vyzdobené ulice, pouliční umělci na každém rohu, vůně grilovaných sardinek…

Čtení na podobné témaZájezdy na Madeiru – srovnání a doporučeníPřečíst

To nejlepší z Lisabonu + OSLAVY SV. JANA V PORTU

Potřebujete na pár dní vypnout? Žít a skvěle se bavit? Tento zájezd vám to nabídne. Navštívíte Lisabon i Porto. Čeká vás nabitý program – dovolená a párty v jednom. Porto nejvíce žije právě na svátek sv. Jana, kdy celé město tančí do ranních hodin. Tato slavnost patří k těm nejvýznamnějším nejen ve městě, ale v celém Portugalsku.

Ulice jsou plné tradičních atrakcí, živých koncertů, tanců, skáče se přes plameny a vypouští se lampiony štěstí. Lidé mají plastová kladiva, kterými se tlučou po hlavách pro štěstí. Všude se line vůně tradičních grilovaných sardinek a masa, typické polévky caldo verde a samozřejmě portského vína.

To nejlepší z Lisabonu + PORTO

Co se týká náročnosti zájezdů, tak asi nejvíce náročný zájezd v nabídce je Lisabon + Porto. Výlet do Porta je celodenní a návrat je až v nočních hodinách… Ono taky město Porto je dost vzdálené. Navíc je Porto velké a jeden den je poměrně málo. Osobně bych pro hlubší poznání Porta volila samostatný zájezd, který máme v nabídce. Ale pokud jste v plné síle a chcete za co nejkratší dobu vidět co nejvíce, tak zájezd Lisabon + Porto je to pravé.

To nejlepší z Lisabonu + SINTRA + KLENOTY TEMPLÁŘŮ

Tento zájezd jsme pro vás připravili jako novinku roku 2021. Pokud patříte k milovníkům historie, pak je tento zájezd určen právě vám. Templáři jsou neodmyslitelnou součástí středověku, tajemný rytířský řád, který fascinuje. Právě tomuto řádu se v Portugalsku nesmírně dařilo a památky, které po sobě templáři zanechali, berou dech.

Během tohoto zájezdu se ponoříte do středověku a zažijete magický západ slunce na hradě Almourol. Nebude chybět ani prohlídka Lisabonu a Sintry, kde o templářské památky není nouze. 

To nejlepší z Lisabonu + SILVESTR

To, co mě v Portugalsku opravdu baví, jsou oslavy (festas). Jakákoliv oslava je tu vždy velký zážitek. Lidé v této zemi se opravdu umějí bavit a kdy jindy než na Silvestra?! Navíc na konci prosince je v Lisabonu téměř vždy slunečné počasí a teploty nezřídka přesahující 15 °C.

Město, jehož nejznámější památky a zajímavá místa poznáte s průvodcem, je navíc krásně nasvíceno a výzdoba je velkolepá. Málo lidí si spojuje Lisabon s nákupy, ale my tam vždy pořídíme skvělé kousky v povánočních výprodejích.

Za krásami Portugalska

To nejlepší z Porta + PLAVBA ÚDOLÍM VINIC PORTSKÉHO VÍNA

Porto je velké město a má co nabídnout. Rozhodně nemusíte mít pocit, že na tomto 5denním zájezdu z Portugalska uvidíte či zažijete málo. Naopak. U části města zvané Foz se nacházejí pláže s krásnou promenádou podél oceánu, lemovanou kavárnami a restauracemi. Čeká vás i projížďka lodí po řece Douro, která je součástí programu. Pokud jste milovníci přírody, dobrého vína a jídla… tak sever Portugalska je určen právě vám.

To nejlepší z Alenteja + VYHLÁŠENÁ PORTUGALSKÁ VÍNA

Můj osobní tip. Jak jsem už zmínila, tíhnu k místům, kde nejsou davy turistů a kde můžete obdivovat opravdovou atmosféru dané země. Takže za mě jednoznačně z celé nabídky vyhrává zájezd To nejlepší z Alenteja. Na začátek omrknete kouzelný Lisabon, ale pak už rychle do víru opravdového Portugalska. Toho pravého, plného dobrých lidí, úsměvů, křivolakých uliček, horských vesniček, olivových hájů, dobrého vína a jídla. Navíc ubytování u tohoto zájezdu vám vyrazí dech. Bydlet totiž budete v klášteře ze 16. století.

To nejlepší z Modrého pobřeží + OCHUTNÁVKA VÍN + POZOROVÁNÍ DELFÍNŮ

Zájezd plný nevšedních zážitků, který nás zavede na sever Portugalska. Vypravíme se na místa, kde masový turismus takřka neexistuje. Ubytujeme se v rybářském městečku Sesimbra, jehož dominantou je hrad Maorů a pestrobarevný přístav plný lodiček. Malebná zákoutí a pláže objevíme na poloostrově Setúbal, kde budeme moct pozorovat místní rybáře při jejich každodenní rutině. V laguně Albufeira si odpočineme na krásné pláži a budeme se moct vykoupat v oceánu.

Překrásná panoramata si užijeme na projížďce jednou z nejkrásnějších portugalských cest, jejímž cílem je návštěva zdejší rodinné vinice, kde ochutnáme špičková vína. Nevynecháme ani návštěvu přírodního parku Serra Arrábida, kde se podíváme na výrobu tradičních portugalských kachliček. Zájemci mohou vyrazit na plavbu s pozorováním delfínů v jejich přirozeném prostředí a obdivovat mořský život a skryté zátoky podél pobřeží Costa Azul, případně vyzkoušet školu surfování ve vyhlášeném letovisku Costa da Caparica. Mimo to nás čekají nezapomenutelné gastronomické zážitky v podobě typického portugalského oběda nebo večeře v místní rybářské taverně.

Portugalská svatojakubská cesta + SANTIAGO DE COMPOSTELA + PORTO

Jedinečný zájezd, který nás zavede na Portugalskou svatojakubskou cestu. Dozvíme se, proč je kohout národním symbolem Portugalska a kde tato legenda vlastně vznikla. Po mostě přes řeku Minho oddělující Portugalsko a Španělsko přejedeme do poutního města Santiago de Compostela. Podíváme se na zdejší známá poutní místa a nevynecháme ani klášter sv. Jakuba.

Nasajeme atmosféru tohoto místa, kde se scházejí poutníci a duchovní z celého světa. Odpočineme si v parku Ahmeda, odkud se nám nabídnou nezapomenutelné výhledy na město a jeho okolí. Poté nás čeká ochutnávka unikátních mladých vín Vinho Verde, typických pouze pro tuto oblast. Putování zakončíme ve městě Porto prohlídkou jeho nejkrásnějších dominant. Dostane nás především čtvrť Ribeira s nespočtem kavárniček, barevných domečků a posezení s živou hudbou.

Azorské ostrovy

Divoká příroda, lávová jezírka a sopečné krátery. To vše budete obdivovat na Azorských ostrovech. Na portugalské souostroví pořádáme každý rok dva druhy programů, v rámci kterých navštívíte pět největších ostrovů. Programy se vzájemně doplňují, na každém z nich objevíte různé kouty rozmanité přírody a kousek osobité kultury Azořanů.

To nejlepší z Azorských ostrovů + KOUPÁNÍ V LÁVOVÝCH JEZÍRKÁCH

Tento zájezd nabízí delší z programů, kdy strávíme 12 dní na tzv. azorském trojúhelníku, který tvoří ostrovy Sao Jorge, Pico a Faial. Zájezd je zaměřený především na krásnou divokou přírodu ostrovů. Uvidíte sopečné krátery, vyšplháte na nejvyšší horu Pico a osvěžíte se v lávových jezírkách.

Azorská příroda + OSTROVNÍ TRADICE

Tento zájezd je kratší variantou putování po Azorech, která nám přiblíží místní zdejší tradice. Zaměřuje se na ostrovy Sao Miguel a Terceira. Během zájezdu se vykoupete v teplých termálních pramenech, pochutnáte si na tradičních azorských pokrmech a navštívíte jediné čajové plantáže na evropském území. 

Zobrazit všechny zájezdy do PortugalskaKatarína Gecelovská

Katarína GecelovskáSpecialista Radynacestu.cz

Poznat pravou tvář země může jen pravý cestovatel.Posezení v Pastéis de Belém
Naši cestovatelé v Lisabonu
Naši cestovatelé v Cascais
Na vyhlídce s průvodcem v Lisabonu
Naši cestovatelé v tramvaji 28
Křivolaké uličky města Porta
Prohlídka města Porta
Víno a výhled na město Porto
Sintra neni jen  Palácio Nacional da Pena
Lisabon
Porto plné skvělého vína
V Portu ochutnejte různá vína
Degustaci portského vína si nenechejte ujít
Hortenzie
Sete Citades
Azory - Pico
Katalog 2024