Zájezdy pro cestovatele

Ptejte se nás +420 608 261 719 Po – Čt: 8:30 – 17:00, Pá: 8:30 – 16:00

Zájezdy do Portugalska – srovnání a doporučení

Autor: Katarína Gecelovská, Radynacestu.cz | Aktualizováno: 7. 6. 2024

Tyto zájezdy připravuji.Máte dotaz? Tyto zájezdy připravuji.
Zájezdy připravuji
Katarína Gecelovská
e-mail: gecelovska@radynacestu.cz
přímá linka: +420 776 028 005


Kdy letět do Portugalska? Osobně již několik let nejraději jezdím v listopadu, kdy je v Portugalsku, jak říkají místní, indiánské léto. Užijete si slunce v době, kdy u nás už většinou panuje sychravé počasí. Ale jet na poznávací zájezd do Lisabonu v létě má také výhody. Na rozdíl od parného českého léta vás tu čeká příjemný vánek od oceánu. Může se zdát, že na teploměru jsou teploty vyšší, ale pocitově je určitě příjemnější trávit léto v Lisabonu než doma. Další výhodou je, že v létě v Portugalsku téměř neprší.

Lisabon a okolí

Lisabon je na rozdíl od Porta více elegantní a kosmopolitní. Má spoustu nádherných památek, a proto právě sem míří nejvíce zájezdů. Nabízíme 5denní a 6denní zájezdy. Z vlastní zkušenosti doporučuji spíše 6denní. Ne každý má ale tolik času. Téměř u všech zájezdů do Lisabonu máme výlety: Sintra, Cabo da Roca a Cascais. Výhledy na Sintře a od mysu Cabo da Roca jsou úchvatné a budete se sem rádi vracet stejně jako já. 

To nejlepší z Lisabonu + MOŘE (letecky z Prahy)

Tento odpočinkový zájezd pořádáme vždy v létě. A uvidíte nejznámější památky, atrakce i přírodní krásy Lisabonu. Ale tento typ zájezdu v sobě ukrývá i odpočinek na rozlehlých lisabonských plážích. Mimo jiné můžete fakultativně navštívit Sintru, což je fantastické romantické město zapsané na seznamu UNESCO. Zde navštívíte nádherné centrum s ikonickým národním palácem a ochutnáte gastronomické delikatesy jako travesseiros a queijadas v Café Piriquita, které je již samo o sobě zážitkem.

To nejlepší z Lisabonu + STŘEDNÍ PORTUGALSKO (letecky z Prahy)

Tento 6denní zájezd nadchne hlavně ty, kteří milují středověkou architekturu. Nad zdejšími kláštery se vám bude tajit dech. Prohlédnete si interiéry gotických staveb a objevíte městečko Óbidos s úzkými uličkami a sněhobílými domy, které chrání mohutné hradby. A samozřejmě nebude chybět ani prohlídka Lisabonu a jeho blízkého okolí.

To nejlepší z Lisabonu + ÉVORA (letecky z Prahy)

6denní zájezd do Lisabonu s výletem do Évory je výletem do historie i současnosti země. Évora je město, ve kterém se zastavil čas a kde můžete opravdu nasát tu pravou atmosféru Portugalska. A opět nebude chybět ani prohlídka Lisabonu a jeho blízkého okolí.

To nejlepší z Lisabonu + OSLAVY SV. ANTÓNIA (letecky z Prahy)

Pokud patříte mezi milovníky nočního života, tak neváhejte a rozhodně navštivte Lisabon. Tolik klubů, co je v Lisabonu, jen tak někde nenajdete. Tady to opravdu žije. A nejvíce právě na svátek sv. Antónia, kdy celé město tančí do ranních hodin. Je to nezapomenutelná atmosféra a v tomto období je pro mě Lisabon určitě nejkrásnější. Vyzdobené ulice, pouliční umělci na každém rohu, vůně grilovaných sardinek…

To nejlepší z Lisabonu + OSLAVY SV. JANA V PORTU (letecky z Prahy)

Potřebujete na pár dní vypnout? Žít a skvěle se bavit? Tento zájezd vám to nabídne. Navštívíte Lisabon i Porto. Čeká vás nabitý program – dovolená a párty v jednom. Porto nejvíce žije právě na svátek sv. Jana, kdy celé město tančí do ranních hodin. Tato slavnost patří k těm nejvýznamnějším nejen ve městě, ale v celém Portugalsku.

Ulice jsou plné tradičních atrakcí, živých koncertů, tanců, skáče se přes plameny a vypouští se lampiony štěstí. Lidé mají plastová kladiva, kterými se tlučou po hlavách pro štěstí. Všude se line vůně tradičních grilovaných sardinek a masa, typické polévky caldo verde a samozřejmě portského vína.

Čtení na podobné témaZájezdy na Azorské ostrovy - srovnání a doporučeníPřečíst

To nejlepší z Lisabonu + PORTO (letecky z Prahy)

Co se týká náročnosti zájezdů, tak asi nejvíce náročný zájezd v nabídce je Lisabon + Porto. Výlet do Porta je celodenní a návrat je až v nočních hodinách… Ono taky město Porto je dost vzdálené. Navíc je Porto velké a jeden den je poměrně málo. Osobně bych pro hlubší poznání Porta volila samostatný zájezd, který máme v nabídce. Ale pokud jste v plné síle a chcete za co nejkratší dobu vidět co nejvíce, tak zájezd Lisabon + Porto je to pravé.

To nejlepší z Lisabonu + SINTRA + KLENOTY TEMPLÁŘŮ (letecky z Prahy)

Tento zájezd jsme pro vás připravili jako novinku roku 2021. Pokud patříte k milovníkům historie, pak je tento zájezd určen právě vám. Templáři jsou neodmyslitelnou součástí středověku, tajemný rytířský řád, který fascinuje. Právě tomuto řádu se v Portugalsku nesmírně dařilo a památky, které po sobě templáři zanechali, berou dech.

Během tohoto zájezdu se ponoříte do středověku a zažijete magický západ slunce na hradě Almourol. Nebude chybět ani prohlídka Lisabonu a Sintry, kde o templářské památky není nouze.

Adventní Porto + BRAGA + AVEIRO (letecky z Prahy)

Všude samé zvonky! I vás naplňuje vánoční výzdoba a melodie koled radostí a štěstím? Doplňte dávku endorfinu a vyrazte si užít adventní čas do Portugalska! Vyměňte svařák za lahodné portské, navštivte poutní Bragu a vychutnejte si plavbu v portugalských Benátkách – Aveiru. Nádherná výzdoba a vánoční trhy dostanou i vás. Nasajte předvánoční atmosféru v Portugalsku!

Adventní Lisabon + KRÁLOVSKÉ VÁNOCE V SINTŘE + SVÁTEČNÍ VESNIČKA V CASCAIS (letecky z Prahy)

Vánoce v zemi mořeplavců… Připraveni? Budete se procházet nasvícenými uličkami starého Lisabonu. Na město se rozhlédnete z hradu sv. Jiří. Vydáte se na úžasný vánoční trh na náměstí Rossio. Poznáte vánoční vesničku u moře v Cascais a pohádkové království Sintry. Ochutnáte sváteční speciality i slavné pudinkové koláčky. Prožijte kouzlo adventu Portugalska – nejen v Lisabonu!

To nejlepší z Lisabonu + SILVESTR (letecky z Prahy)

To, co mě v Portugalsku opravdu baví, jsou oslavy (festas). Jakákoliv oslava je tu vždy velký zážitek. Lidé v této zemi se opravdu umějí bavit a kdy jindy než na Silvestra?! Navíc na konci prosince je v Lisabonu téměř vždy slunečné počasí a teploty nezřídka přesahující 15 °C.

Město, jehož nejznámější památky a zajímavá místa poznáte s průvodcem, je navíc krásně nasvíceno a výzdoba je velkolepá. Málo lidí si spojuje Lisabon s nákupy, ale my tam vždy pořídíme skvělé kousky v povánočních výprodejích.

Za krásami Portugalska

To nejlepší z Porta + PLAVBA ÚDOLÍM VINIC PORTSKÉHO VÍNA (letecky z Prahy)

Porto je velké město a má co nabídnout. Rozhodně nemusíte mít pocit, že na tomto 5denním zájezdu z Portugalska uvidíte či zažijete málo. Naopak. U části města zvané Foz se nacházejí pláže s krásnou promenádou podél oceánu, lemovanou kavárnami a restauracemi. V rámci fakultativního výletu se můžete vydat na projížďku lodí po řece Douro, jež je nezapomenutelným zážitkem. Pokud jste milovníci přírody, dobrého vína a jídla… tak sever Portugalska je určen právě vám.

To nejlepší z Alenteja + VYHLÁŠENÁ PORTUGALSKÁ VÍNA (letecky z Prahy)

Můj osobní tip. Jak jsem už zmínila, tíhnu k místům, kde nejsou davy turistů a kde můžete obdivovat opravdovou atmosféru dané země. Takže za mě jednoznačně z celé nabídky vyhrává zájezd To nejlepší z Alenteja. Na začátek omrknete kouzelný Lisabon, ale pak už rychle do víru opravdového Portugalska. Toho pravého, plného dobrých lidí, úsměvů, křivolakých uliček, horských vesniček, olivových hájů, dobrého vína a jídla. Navíc ubytování u tohoto zájezdu vám vyrazí dech. Bydlet totiž budete v klášteře ze 16. století.

Čtení na podobné témaZájezdy na Madeiru – srovnání a doporučeníPřečíst

To nejlepší z Modrého pobřeží + OCHUTNÁVKA VÍN + POZOROVÁNÍ DELFÍNŮ (letecky z Prahy)

Zájezd plný nevšedních zážitků, který nás zavede na sever Portugalska. Vypravíme se na místa, kde masový turismus takřka neexistuje. Ubytujeme se v rybářském městečku Sesimbra, jehož dominantou je hrad Maorů a pestrobarevný přístav plný lodiček. Malebná zákoutí a pláže objevíme na poloostrově Setúbal, kde budeme moct pozorovat místní rybáře při jejich každodenní rutině. V laguně Albufeira si odpočineme na krásné pláži a budeme se moct vykoupat v oceánu.

Portugalská svatojakubská cesta + SANTIAGO DE COMPOSTELA + PORTO (letecky z Vídně)

Jedinečný zájezd, který nás zavede na Portugalskou svatojakubskou cestu. Dozvíme se, proč je kohout národním symbolem Portugalska a kde tato legenda vlastně vznikla. Po mostě přes řeku Minho oddělující Portugalsko a Španělsko přejedeme do poutního města Santiago de Compostela. Podíváme se na zdejší známá poutní místa a nevynecháme ani klášter sv. Jakuba.

Střední Portugalsko + VÝLETNÍ JÍZDA ŽELEZNICÍ + TEMPLÁŘSKÝ KLÁŠTER A LISABON (letecky z Prahy)

Za perlami středního Portugalska… Vyrazíte v čase až do středověku a poznáte, co skrývá půvabné město Óbidos. Ochutnáte typický višňový likér. Vydáte se na vlakovou jízdu podél řeky Tajo a objevíte krásu zdejších hradů. V Tomaru odhalíte templářské tajemství. Opevněný klášter ze 12. století, původně postavený templářskými rytíři, kteří se později proměnili v Řád Krista, hrál klíčovou roli v období portugalských objevů v 15. a 16. století. Lisabon vás dostane svými uličkami a atmosférickými čtvrtěmi. Vymaňte se z rutiny a zažijte nevšední Portugalsko.

Příroda středního Portugalska + STAROBYLÉ HORSKÉ VESNICE + NÁVŠTĚVA OVČÍ FARMY (letecky z Prahy)

Přírodní poklady Portugalska… Čekají jen na vás. Vyrazíte do pohoří Serra da Estrela a poznáte skryté historické vesničky. Piódão vás dostane břidlicovými domky a Loriga v ledovcovém údolí pak říční pláží. Rozhlédnete se z nejvyššího portugalského bodu. Vyzkoušíte tradiční pokrmy a seznámíte se s výrobou ovčího sýra i životem pastevců. Dechberoucí zážitky z Portugalska volají!

Zobrazit všechny zájezdy do PortugalskaKatarína Gecelovská

Katarína GecelovskáSpecialista Radynacestu.cz

Poznat pravou tvář země může jen pravý cestovatel.Posezení v Pastéis de Belém
Naši cestovatelé v Cascais
Lisabonem křižují více jak sto let staré tramvaje
Na vyhlídce s průvodcem v Lisabonu
Panorama Lisabonu s výhledem na moře
Křivolaké uličky města Porta
Prohlídka města Porta
Užijte si oslavy sv. Antonína
Víno a výhled na město Porto
Sintra neni jen  Palácio Nacional da Pena
Typické domy pro Sintru
Adventni Braga
Rozzáření vánoční strom na náměstí Rossio – kouzelný advent v Lisabonu!
Lisabon
Porto plné skvělého vína
V Portu ochutnejte různá vína
Malebné uličky v regionu Alentejo
Degustaci portského vína si nenechejte ujít
Můžete si tu pochutnat i na typickém místním koláči „Tarta de Santiago“
Těšit se můžete na delfíny v oceánu
Historické město Óbidos
Klášter Řádu Kristova v Tomaru postavený templářskými rytíři
Piodao

Získejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024