Zájezdy pro cestovatele
Zájezdy pro cestovatele


Volejte +420 608 261 719
Po–Pá: 8–17

Volejte Po–Pá: 8–17 hodin+420 608 261 719

Tisknout zájezd  

letecky z Prahy

To nejlepší z Arménie + JEREVAN A KRÁSY KAVKAZU

Martina Kolníková, průvodkyně

V každé zemi, kterou jsem navštívila, mě něco okouzlilo a teď to mohu předat dál.

7 dní19. 4. – 25. 4. 2021

Jediný termín v tomto roce

Teď zaplatíte jen 25% z ceny a doplatek do 18. 3.

Letecky

Z Prahy

Ubytování

3* hotel v Jerevanu

Stravování

Polopenze

Skupina

Do 20 osob

Průvodce

Po celý zájezd

Jak bude

14–20 °C

Polopenze a výlety v ceně zájezdu

To nejlepší z Arménie + JEREVAN A KRÁSY KAVKAZU

Země, která první přijala křesťanství jako státní náboženství… Odhalte její tajemství! Spatříte unikátní církevní památky uprostřed nádherné horské přírody s vrcholky biblického Araratu. Zažijete atmosféru Jerevanu s jeho luxusními automobily i starobylými čajovnami s bábuškami v krojích. Ochutnáte arménské víno a koňak, objevíte největší kavkazské jezero i Arménské Švýcarsko. Nechte se vtáhnout do míst, kde o turisty nezavadíte, a prožijte fascinující Arménii!

Na co se můžete těšit

 • Nejstarší církevní památky na vlastní oči
 • Jedinečné trhy a ochutnávka koňaku
 • Genocidní památník Tsitsernakaberd
 • „Malé arménské moře“– jezero Sevan
 • Výhledy na majestátní horu Ararat z Jerevanu

Co vše zažijete: den po dni

1.DEN

Pondělí 19. dubna: Odlet z Prahy s přestupem ve Varšavě, přílet do Jerevanu a ubytování na hotelu.

Dle letových řádů odlet z Prahy, přílet na letiště v Jerevanu. Přejezd k hotelu na ubytování. V případě brzkého příletu možný program s průvodcem.

2.DEN
Cascade Monument v centru Jerevanu

Úterý 20. dubna: Dnes si prohlédneme nejznámější památky Jerevanu a užijeme si výhledy na město a dominantní horu Ararat. Navštívíme slavnou likérku a ochutnáme tradiční koňak. Poté vyrazíme k jedné z prvních křesťanských budov a zastavíme se u zříceniny Zvartnots.

Po snídani v hotelu začneme prohlídku města v Jerevanu. Během prohlídky města uvidíme krásné památky a zastavíme se na náměstí Republiky, kde nás zaujme kamenný vzor uprostřed náměstí odkazující na arménské koberce. 

Obdivovat budeme kouzelné panorama Jerevanu a biblickou horu Ararat z vrcholu Cascade Monument. Pak se zastavíme v proslulé stejnojmenné destilérce koňaku, kde mají své vlastní soudky s koňakem světoví prezidenti nebo populární osobnosti. Nebude chybět ani ochutnávka Armény oblíbeného alkoholového nápoje.

Následovat bude návštěva Tsitsernakaberd – Genocidní památník, který nám příblíží jednu z nejsmutnějších částí arménské historie. Součástí památníku je muzeum, vybudované ve svahu kopce, ve kterém je vyprávěna hrůzostrašná událost pomocí fotografií, dokumentů, novinových zpráv a filmů. Projdeme se kolem 100 metrů dlouhé zdi, kde jsou vyryta jména zesnulých komunit při arménské genocidě. 

Odpoledne pojedeme do nedalekého Echmiadzinu (Vagharšapat), náboženského centra pro všechny Armény na světě. Echmiadzin je jedna z prvních křesťanských budov na světě, postavených v letech 301–303, kdy Arménie oficiálně přijala křesťanství jako státní náboženství.

Cestou zpět navštívíme chrám Zvartnots. Tato stavba je uvedena na seznamu světového dědictví UNESCO i přesto, že byla v 10. století pobořena a jeji působivá zřícenina vykopána a částečně zrekonstruována až ve 20. století. 

Po prohlídce se vydáme na cestu zpět, po které bude následovat ubytování v Jerevanu.

3.DEN
Pohanský Garni Pagan – jediný helénistický chrám na Kavkaze

Středa 21. dubna: Dopoledne strávíme v Jerevanu, kde navštívíme knihovnu s vzácnými arménskými spisy. Odpoledne se vydáme prozkoumat okolí hlavního města. Nevynecháme církevní památky, jejichž historie sahá až do 1. století.

Po snídani v hotelu navštívíme státní pokladnu arménských rukopisů – Matenadaran. Starověké spisy, knihy a dokumenty zde byly shromažďovány od 5. století, kdy byla vytvořena arménská abeceda. Během nejrůznějších nájezdů a invazí byla značná část rukopisů spálena, ale za zhlédnutí jistě stojí překrásné ilustrované a svázané rukopisy ze začátku 19. století.

Poté se dostaneme k jednomu z nejúžasnějších klášterů v Arménii – Geghard, zapsaný na seznamu světového dědictví UNESCO. Nazývá se také Ayrivank, což znamená „kostel vytesaný ze skály“. Panuje zde mýtus o léčivém zdroji církve, podle kterého dokáže vyléčit jakoukoli nemoc. Klášter Geghard je nejlepším místem pro zpěv duchovní písně, kvůli jeho akustice. Před klášterem vedle říčky se nachází tzv. matagh, tedy obětiště, používáné především v neděli, kdy spousta lidí cestuje kvůli bohoslužbě nebo obětovat beránka.

K závěru dne pojedeme k chrámu Garni Pagan údajně z 1. nebo 2. století. Jedná se dnes o jediný existující helénistický chrám na Kavkaze. Má strukturu typu Pantheonu s 24 sloupy, což znázorňuje den, tedy dvacet čtyři hodin.

Následovat bude cesta zpátky do Jerevanu. 

4.DEN
Pevnost Amberd nazývaná také jako Pevnost v oblacích

Čtvrtek 22. dubna: Čekají nás nejzajímavější místa severozápadně od Jerevanu. Projdeme se k pevnosti Amerd, vyzkoušíme si rozpoznávání písmen arménské abecedy a zastavíme se u kláštera Saghmosavank ze 13. století, zasazeného do nádherné arménské přírody.

Po snídani se vydáme k pevnosti Amberd Fortress, která se nachází na úpatí Mount Aragats. Pevnost ze 7. století leží ve výšce 2 300 metrů n. m. nad soutokem řek Arkashen a Amberd. Název se doslova překládá jako pevnost v oblacích

Poté navštívíme Arménskou abecedu Monument, na pozadí arménské Mt. Aragats. Monument byl postaven v roce 2005 jako vzpomínka na výročí arménské abecedy.

Následně budeme pokračovat směrem ke klášteru Saghmosavank, stojící na vrcholu propasti. Jakmile se dostaneme do kláštera, vychutnáme si neuvěřitelný výhled na kaňon a rokli řeky Kasagh.

Cesta zpátky do Jerevanu. 

5.DEN
Klášterní komplex Noravank mezi červenými útesy

Pátek 23. dubna: Opět se pustíme do objevování této nádherné země. Vypravíme se ke klášteru Noravank a seznámíme se s legendou arménské historie Řehořem Osvětitelem, který byl údajně vězněn v klášteře Khor Virap. Na závěr dne ochutnáme místní víno.

Po snídani přejedeme na Khor Virap a dostaneme se tak nejblíže k domintní hoře Mount Ararat. Khor Virap byl postaven jako vězení. Legenda tvrdí, že pohanský král Trdat III. zde přibližně 12 let věznil svatého Řehoře Osvětitele.

Dnes tu poutníci čekají ve frontách, aby mohli sešplhat po kovovém žebříčku do kobky, ve které byl světec uvězněn. Za kruté zacházení se světcem byl král stižen šílenstvím (v barvitější verzi příběhu mu narostla druhá hlava) a zazražný světec jej vyléčil. Na základě toho přijal král křesťanství a svatý Řehoř se stal prvním katolíkem arménské apoštolské církve.

Poté se přesuneme k Noravanku – komplexu se dvěma patry, který stojí mezi červenými útesy. V areálu kláštera stojí kostel Surp Karapet ze 13. století, postavený vedle zříceniny dřívějšího kostela, také zasvěcenému Janu Křtiteli. Je k němu připojena malá kaple z 13. století zasvěcená svatému Řehořovi. Hlavní a velmi fotogenickou stavbou je pak kostel Surp Astvatsatsin ze 14. století.

Na cestě zpět do Jerevanu navštívíme továrnu na víno Areni. Jde o nejstarší vinařství na světě, víno bylo objevené v této oblasti  již před šesti tisíci lety.

Cesta zpátky do Jerevanu.

6.DEN
Největší kavkazské jezero Sevan s chrámem Sevanavank

Sobota 24. dubna: Podíváme se k jezeru Sevan a do oblasti Dilijan, která je proslulá svým lázeňstvím. Na zpáteční cestě do Jerevanu se zastavíme v klášteře Goshavank.

Dnes pojedeme k jezeru Sevan, které je největší na Kavkaze. Leží v nadmořské výšce 1 900 metrů mezi Malým Kavkazem a Arménskou vysočinou obklopeno horskými hřbety. Krásný pohled je ze stejnojmenného poloostrova Sevan. Můžete vyšplhat po schodech do kláštera Sevanavank (4.–9. století) a užít si pohled na modrooké jezero z výšky.

Dále budeme pokračovat na sever, projedeme tunelem a spatříme úplně jinou krajinu. Oblast Dilijan, přezdívané také jako Arménské Švýcarsko. Místo obklopují bujné dubové a habrové lesy na pozadí zasněžených vrcholků hor.

Na závěr ještě navštívíme klášter Goshavank, který se nachází v Gosh, vesnici na zeleném kopci. Vesnice byla založena ve 12. století a bývala vzdělávacím centrem.

Cesta zpátky do Jerevanu.

7.DEN

Neděle 25. dubna: Odlet zpátky do ČR s přestupem ve Varšavě. Tento zájezd připravuji.Máte dotaz? Tento zájezd připravuji.Zájezd připravuji   Hana Teichmannová – e-mail: teichmannova@radynacestu.czpřímá linka: +420 596 111 035

Co už máte v ceně?

 • letenka Praha – Jerevan – Praha (s přestupem) se všemi poplatky
 • kabinové a odbavené zavazadlo dle letecké společnosti
 • transfer letiště – hotel – letiště
 • doprava dle programu
 • 6x ubytování
 • 6x snídaně
 • 5x večeře formou bufetu
 • průvodce po celou dobu (od odletu do návratu, mimo volný program ve městě)
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Co cena nezahrnuje?

 • vstup do památek
 • stravování během programu
 • cestovní pojištění
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 3 800 Kč

Kde budete ubytováni?

 • 3* hotel v Jerevanu

Jak je to s jídlem?

 • kontinentální snídaně v hotelu
 • večeře formou teplého bufetu na hotelu
 • v blízkosti hotelu možnost občerstvení v restauracích
 • během dne bude možné zakoupit jídlo na některé z přestávek

Podmínky pro přepravu zavazadel

Zavazadlo v ceně zájezdu - kabinové zavazadlo o max. rozměrech 55 (d) x 40 (v) x 23 (h) cm, hmotnost do 8 kg (toto zavazadlo je určeno k přepravě na palubě letadla)

Zavazadlo v ceně zájezdu - odbavované zavazadlo o max. hmotnosti do 23 kg


Cestovní pojištění zařídíme my. Vy si jen vyberete:

EASY

245 Kč

UNIVERSAL + STORNO

720 Kč

60 Kč / den / osoba + STORNO 300 Kč

Srovnání a podmínky pojištění


Zdravotní pojištění se vztahuje také na onemocnění COVID-19 při vycestování do bezpečných zemí dle MZV. Více zde.Důležité informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Přesné časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech před zájezdem, o plánovaných časech se můžete informovat v CK. Tyto časy jsou určeny aktuálním letovým řádem a mohou podléhat změnám. Ubytování je možné vždy po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

U zájezdů do zahraničí je první a poslední den určen především k zajištění dopravy, transferů a ubytování. Program v tyto dny může být přizpůsoben letovým řádům a jiným okolnostem.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Doporučujeme rezervaci co nejdříve. Cena zájezdu je závislá na aktuálních cenách letenek, a ty se mohou měnit.

Vstupné do památek pro zájemce:

 • Cafesjian muzeum: cca 1 000 AMD
 • Matenadaran: cca 1 000 AMD
 • Chrám Garni: cca 1 200 AMD
 • Zvartnoc: cca 700 AMD

Měna: arménský dram (ADM)
1 Kč = 20 ADM

Výměna peněz na místě. Nejlepší měnou v hotovosti ke směně jsou americké dolary, eura a ruské rubly.

Pasové a vízové povinnosti, zdravotní podmínky, aktuální Covid informace.

Nezávazně si rezervujte už dnes

Bez poplatku je teď možné změnit zájezd i 2 měsíce před termínem odjezdu.

Pojištění
Osoby

Kliknutím na tlačítko REZERVOVAT provedete nezávaznou rezervaci v souladu s našimi všeobecnými podmínkami.

Srovnání a podmínky pojištění
Rezervaci vám zdarma podržíme 3 dny • Po objednání zájezdu vám zavoláme a zodpovíme vaše dotazy • Objednávku lze poté dokončit online ještě dnes


S námi cestujete tak, jako byste byli všude místní

ŽÁDNÁ MASOVKA

Průměrně 15 cestovatelů na jeden zájezd. Pro pohodovou atmosféru.

SKRYTÁ MÍSTA

Máme vlastní koncept. Poznáte i místa, o kterých se běžně nepíše.

NADŠENÍ PRŮVODCI

Chválí nám je všichni. Jsou to profíci, kteří v cizině žili a milují cestování.

MYSLÍME DOPŘEDU

Včas rezervujeme vstupenky a jsme připraveni na vše s předstihem.


Nová dávka
Inspirace!

Tištěný katalog zájezdů, tipů, zážitků a rad na rok 2020.
Zdarma do Vaší schránky!