Zájezdy pro cestovatele
Zájezdy pro cestovatele


Volejte +420 608 261 719
Po–Pá: 8–17

Volejte Po–Pá: 8–17 hodin+420 608 261 719

Tisknout zájezd  

letecky z Prahy

To nejlepší ze Svatojakubské cesty + SANTIAGO DE COMPOSTELA

Markéta Petrlíková, průvodkyně

Cestování v malé skupině je radost. Sdílená radost je totiž radost dvojnásobná.

8 dní12. 10. – 19. 10. 2021

Jediný termín v tomto roce


Zájezd je obsazen
Letecky

Z Prahy

Ubytování

Stravování

Snídaně

Skupina

Do 20 osob

Průvodce

Po celý zájezd

Jak bude

18–22°C

To nejlepší ze Svatojakubské cesty + SANTIAGO DE COMPOSTELA

Úžasný týden s průvodcem, během kterého uvidíte to nejzajímavější ze Svatojakubské cesty. Zhlédnete barevné Bilbao, historický Burgos, projedeme si významná města této pouti - León a Astorga, zažijeme fascinující Santiago de Compostela a na závěr se pojedeme podívat na nejzápadnější cíp Španělska k mysu Fisterra. Zažijte s námi tu pravou Svatojakubskou cestu!

Na co se můžete těšit

 • Svatojakubská cesta
 • Historické město Burgos
 • Katedrála svatého Jakuba
 • Santiago de Compostela
 • Galicijská krajina

Co vše zažijete: den po dni

1.DEN
Barevné město Bilbao

Úterý 12. října: Dle letového řádu odlet z Prahy do Bilbaa, kde se po příletu ubytujeme

Po příletu do Bilbaa se ubytujeme a dle aktuálního letového řádu bude následovat krátká procházka centrem města. 

Po ubytování se vypravíme do centra města, kde začneme s poznáváním tohoto krásného baskického města. Projdeme se krátce historickou čtvrtí, kde si můžete vyhlédnout nějakou příjemnou hospůdku nebo bar s typickými místními „pintxos“, kde si pak můžete dát výbornou večeři, nebo si jen tak posedět a vstřebávat místní atmosféru.

Ubytování ve městě Bilbao

2.DEN
Úžasné Guggenhaimovo muzeum

Středa 13. října: Dněšní den si užijeme historické centrum města, uvidíme krásnou katedrálu, projdeme se po nábřeží řeky Nervión, podíváme se k Guggenheimovu muzeu nebo k Biskajskému mostu. Navečer se přesuneme do Burgosu

Dnes se vydáme prozkoumat Bilbao podrobněji. Procházkou historickým centrem rozkládajícím se na pravém břehu řeky Nervión se dostaneme ke gotické katedrále svatého Jakuba, která je zapsána na listině památek UNESCO, jako jedna ze zastávek na Svatojakubské cestě.

Pak nás čeká příjemná procházka podél řeky Nervión, máme se na co těšit, jelikož bylo nábřeží krásně zrekonstruováno. Najdeme zde mimo jiné i slavný most Zubizuri od neméně slavného španělského architekta Santiaga Calatravy.

Odpoledne se podíváme ke Guggenheimovu muzeu dalšího významného architekta Franka Gehryho. Tato úchvatná stavba určitě stojí za to! Milovníci moderního umění mohou muzeum navštívit. A pro milovníky technických zajímavostí máme připravenou další lahůdku: Biskajský most. Tato technická kuriozita z 19. století se nachází dál od centra, v ústí řeky. Tímto netradičním mostem se vyřešil problém spojení nestejnorodých břehů řeky, zároveň ale nesměl most překážet lodím vyplouvajícím z místního přístavu. Nechte se překvapit, jakým způsobem tento technický oříšek architekti vyřešili. Most si budete moci vyzkoušet na vlastní kůži.

Navečer se přesuneme do historického města Burgos.

Ubytování ve městě Burgos

 

3.DEN
Okouzlující katedrála v nádherném historickém Burgosu

Čtvrtek 14. října: Po snídani na náš čeká historické centrum Burgosu, překrásné náměstí Plaza Mayor, zavítáme také do tapas baru, navštívíme katedrálu a nakonec nás čeká výšlap na kopec s ruinami hradu a překrásnou vyhlídkou na celé město. Na večer přejedeme do města León

Dnešní den bude ve znamení historie, která na nás v Burgosu dýchne opravdu na každém kroku. Projdeme se přes hlavní náměstí Plaza Mayor, kde ústí uličky plné tapas barů, které pak můžeme využít ke gastronomickým experimentům. Poté přijdeme ke krásné vstupní bráně Santa Maria, která připomíná spíše hrad, než obyčejnou bránu. A pak se nám už otevře výhled na jednu z nejkrásnějších katedrál světa (jak tvrdí místní, ale my myslíme, že jim dáme za pravdu). Pro zájemce o dechberoucí výhledy máme připravený krátký výšlap na kopec nad městem, který rozhodně stojí za to! Na kopci se nacházejí ruiny starého hradu, který dal městu jméno (z německého Burg = hrad).

Odpoledne pak můžeme navštívit interiér katedrály, případně navštívíme cisterciácký klášter Las Huelgas.

Navečer budeme pokračovat do Leónu.

Ubytování ve městě León. 

4.DEN
Překrásná katedrála ve městě Astorga

Pátek 15. října: Dnešní den bude opravdu nabitý, jelikož navštívíme hned dvě významná města a těmi jsou León a Astorga. Ve městě León navštívíme historické centrum, podíváme se ke katedrále, uvidíme Casa Botines, baziliku San Isidro a mnoho dalšího. Odpoledne se přesuneme do Astorgy, kde si prohlédnem katedrálu, muzeum a biskupský palác

Dnes nás čekají další dvě významná města na Svatojakubské cestě a jimi jsou León a Astorga. Dopoledne budeme věnovat Leónu, hlavním cílem bude samozřejmě úchvatná místní katedrála vyhlášená svými vitrážemi, které byly nedávno kompletně zrestaurovány. Nevynecháme ani románskou baziliku San Isidro, která sloužila jako královská hrobka, nebo krásný renesanční klášter San Marcos, ve kterém se dnes nachází luxusní hotel. Oběd si můžete vychutnat ve zdejší vyhlášené „Mokré čtvrti“, kde si určitě vybere každý.

Odpoledne se přesuneme do Astorgy, města čokolády! Světské radovánky ale necháme stranou a navštívíme katedrálu a impozantní biskupský palác, který postavil katalánský architekt Antonio Gaudí v modernistickém slohu.

Navečer se vrátíme do Leónu. 

Ubytování ve městě León. 

5.DEN
Templářský hrad ve městě Ponferrada

Sobota 16. října: Hned po snídani se vydáme navštívit další známá Svatojakubská města a hlavní cíl Santiago de Compostela! Po cestě návštívíme městečko Ponferrada s templářským hradem, poté bude následovat návštěva malé keltské vesničky O´Cebreiro s kamennými domky a krásnými výhledy. Příjezd do Santiaga de Compostela

Dnes máme na programu přejezd do Santiaga de Compostela, cíle Svatojakubské cesty! Po cestě jistě zahlédneme mnoho poutníků, kteří tam mají namířeno. Cestu si zpříjemníme dvěma zastávkami.

První zastávka bude v malém městečku Ponferrada, kterému vévodí templářský hrad. Projdeme si místní uličky, můžete se zastavit v některém ze zajímavých muzeí, občerstvit se v některé z četných hospůdek, nebo prozkoumat templářský hrad.

Další zastávka bude v keltské vesničce O´Cebreiro. Je to jen pár domků na kopci s úžasnými výhledy, ale zastávka je to velmi zajímavá. Domečky jsou jak z jiného světa. Můžeme zde navštívit keltský domek upravený jako muzeum, nebo si dát odpolední kávu, či výbornou místní specialitu caldo gallego v některé místní autentické hospůdce.

Navečer přijedeme do Santiaga de Compostela.

Ubytování ve městě Santiago de Compostela. 

6.DEN
Santiago de Compostela

Neděle 17. října: Dnešní den začneme prohlídkou historického centra města, návštěvíme slavné katedrály, zavítáme k hrobu svatého Jakuba, případně k muzeím, projdeme se parkem Alameda s krásným výhledem na katedrálu a centrem města a na závěr dne si vyjedeme na kopec Monte do Gozo, kde uvidíme nádheru tohoto slavného města

Santiago de Compostela = cíl všech poutníků putujících po Svatojakubské cestě. My dnes toto město prozkoumáme zblízka. Navštívíme katedrálu, zde můžete navštívit i hrob svatého Jakuba, obejmout jeho sochu a něco si přát, nebo spatřit slavné „botafumeiro“ - obrovskou kadidelnici, která se používá při náboženských obřadech.

Uličkami přeplněnými bary a vyhlášenými restauracemi (protože i poutníci se musí někde najíst) se dostaneme k parku Alameda, odkud je nádherný výhled na centrum města s katedrálou.

Odpoledne se můžeme podívat na kopec Monte do Gozo, což je místo, odkud poutníci po dlouhé a strastiplné cestě poprvé zahlédnou svůj vytoužený cíl

Ubytování ve městě Santiago de Compostela.

 

7.DEN
Mys Fisterra

Pondělí 18. října: Dnes nás bude čekat výlet k mysu Fisterra neboli galicijsky „Konec světa“, nejzápadnější místo pevninského Španělska, častý cíl poutníků do Santiaga de Compostela

Dnešní den bude spíš odpočinkový, kde se dozvíme více o přírodě, která ke Svatojakubské cestě také neodmyslitelně patří. Pojedeme na konec světa (galicijsky „Fisterra“)! Mys Fisterra je považován za nejzápadnější místo pevninského Španělska.

Sem už Svatojakubská cesta nevede, ale většina poutníku si ji prodlouží právě sem, do tohoto mystického místa. Pojedeme krásnou galicijskou krajinou, uvidíme místní typické sýpky, romantické zátoky, zastavíme se v některém místním městečku, případně podle počasí na nejvyhlášenější místní pláži „Langosteira“.

Večer se vrátíme do Santiaga de Compostela. 

8.DEN

Úterý 19. října: Dle aktuálního letového řádu bude následovat odlet ze Santiaga de Compostela do PrahyTento zájezd připravuji.Máte dotaz? Tento zájezd připravuji.Zájezd připravuji   Eliška Friedlová – e-mail: friedlova@radynacestu.czpřímá linka: +420 608 859 987

Co už máte v ceně?

 • letenka Praha – Bilbao
 • letenka Santiago de Compostela – Praha se všemi poplatky (kabinové zavazadlo dle pravidel pro přepravu zavazadel viz níže)
 • transfery a přejezdy minibusem dle programu zájezdu
 • 7x ubytování v hotelu (1x v Bilabo, 1x Burgos, 2x León, 3x Santiaga de Compostela)
 • 7x snídaně
 • průvodce po celou dobu (od odletu do návratu, mimo volný program ve městě)
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Co cena nezahrnuje?

 • cestovní pojištění
 • doporučené kapesné na zájezd minimálně 400 Eur (vstupy, stravování)
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 9 000 Kč

Kde budete ubytováni?

 • nocleh v 3 * hotelech ve městech Bilbao, Burgos, León a Santiago de Compostela

Jak je to s jídlem?

 • během zájezdu budou v hotelech podávány snídaně formou bufetu

Cestovní pojištění zařídíme my. Vy si jen vyberete:

EASY

280 Kč

UNIVERSAL + STORNO

780 Kč

60 Kč / den / osoba + STORNO 300 Kč

Srovnání a podmínky pojištění


Zdravotní pojištění se vztahuje také na onemocnění COVID-19 při vycestování do bezpečných zemí dle MZV. Více zde.Důležité informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Přesné časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech před zájezdem, o plánovaných časech se můžete informovat v CK. Tyto časy jsou určeny aktuálním letovým řádem a mohou podléhat změnám. Ubytování je možné vždy po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

U zájezdů do zahraničí je první a poslední den určen především k zajištění dopravy, transferů a ubytování. Program v tyto dny může být přizpůsoben letovým řádům a jiným okolnostem.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Doporučujeme rezervaci co nejdříve. Cena zájezdu je závislá na aktuálních cenách letenek, a ty se mohou měnit.

Pasové a vízové povinnosti, zdravotní podmínky.


S námi cestujete tak, jako byste byli všude místní

ŽÁDNÁ MASOVKA

Průměrně 15 cestovatelů na jeden zájezd. Pro pohodovou atmosféru.

SKRYTÁ MÍSTA

Máme vlastní koncept. Poznáte i místa, o kterých se běžně nepíše.

NADŠENÍ PRŮVODCI

Chválí nám je všichni. Jsou to profíci, kteří v cizině žili a milují cestování.

MYSLÍME DOPŘEDU

Včas rezervujeme vstupenky a jsme připraveni na vše s předstihem.


Nová dávka
Inspirace!

Tištěný katalog zájezdů, tipů, zážitků a rad na rok 2020.
Zdarma do Vaší schránky!