To nejlepší z Liverpoolu + CHESTER + MANCHESTER (letecky z Prahy)

To nejlepší z Liverpoolu + CHESTER + MANCHESTER (letecky z Prahy)

Stručný popis zájezdu

Nezapomenutelný eurovíkend s průvodcem. Vydáte se s námi po stopách nejslavnější britské kapely Beatles a navštívíte jedinečné liverpoolské doky. Společně budeme poznávat krásy středověkého města Chester nebo Mekku všech fotbalových fanoušků Manchesteru United, stadion Old Trafford. Zažijte s námi jedinečnou atmosféru města Liverpool a jeho okolí!

ODLET z Prahy
INFO O DOPRAVĚLetecká doprava
STRAVA snídaně
VELIKOST SKUPINY max. 21 účastníků
PRŮVODCE po celý zájezdKateřina Lefebvre

Můžete zaplatit teď jen 6 495 Kč a doplatek do 25. 7.

25. 8. – 28. 8. 2017 (4 dny)
Zájezd je volný

Jedete sami?

1 muž čeká na sdílení pokoje, připojte se k němu a ušetřete společně za jednolůžkový příplatek.

Na co se můžete těšit

 • Místo vzniku legendární skupiny Beatles
 • Domovský přístav slavného Titanicu
 • Magickou atmosféru historického Chesteru
 • Fotbalový stadion Manchester United
1DEN

Pátek 25. srpna: Kolem poledne odlet z Prahy do Liverpoolu, po příletu  transfer na hotel a ubytování.

V podvečer bude následovat program s průvodcem. Navštívíme Liverpoolskou katedrálu – klenot anglikánské církve, která se pyšní prvenstvím co do velikosti zvonů a varhan a poté Liverpoolskou metropolitní katedrálu, která je úplným opakem té anglikánské. Katedrála je moderní, vyrobená z betonu a skla a pyšní se největším panelem z barevného skla na světě. Cestou do centra města navštívíme Čínskou čtvrť, která je domovem nejstarší čínské komunity v Evropě.

Večer nás čeká program ve znamení nejslavnější anglické kapely Beatles. Projdeme se po slavné Mathew Street, kde se můžeme vyfotit se sochou Johna Lennona nebo si prohlédnout Zeď slávy. Hned za rohem od Mathew Street můžeme narazit na další známou sochu, a to sochu fiktivní postavy z písně Beatles Eleanor Rigby. Večer společně navštívíme repliku nejslavnějšího rockového klubu v Anglii – The Cavern Club, kde Beatles začínali. Zájemci mohou navštívit vyhlídkové kolo Wheel of Liverpool (nutno předem objednat u CK) a kochat se výhledem na přístav a staré doky, které jsou typické svou anglickou industriální architekturou.

Návrat na hotel společně s průvodcem nebo individuálně.

Kateřina Lefebvre

Kdo je průvodce:
Kateřina Lefebvre

2DEN

Sobota 26. srpna: Po snídani vyrazíme do Albertových doků. Zde si přijdou na své nejen fanoušci Beatles, ale také obdivovatelé Titanicu vzhledem k tomu, že byl Liverpool domovským přístavem této slavné zaoceánské lodi. Součástí doků je množství muzeí (pro předem objednané zájemce). Můžeme navštívit muzeum Beatles The Beatles Story, námořní muzeum Merseyside Maritime Museum a nedaleký památník Titanicu nebo muzeum otroctví International Slavery Museum.

V odpoledních hodinách se vlakem přesuneme do jednoho z nejlépe zachovalých měst Velké Británie, do Chesteru. Prohlídku města začneme v historickém centru města, které je charakteristické svým středověkým rázem a zachovalou, zejména viktoriánskou a tudorovskou, architekturou. V minulosti v centru stávala římská pevnost Deva Castra, která byla později rozšířena a za dcery krále Alfréda Velikého obohacena o hradby, které se dochovaly dodnes. Tyto hradby o celkové délce 3 kilometry patří mezi nejzachovalejší opevnění v Británii. Následovat bude procházka k Water Tower a k nejstarší dostihové dráze v Anglii.

V podvečer nás čekají římské zahrady a Amfiteátr, do kterého se v době největší slávy vešlo 7 tisíc diváků a o němž spekulují jako o proslulém stole krále Artuše.

Návrat na hotel ve večerních hodinách.

3DEN

Neděle 27. srpna: Ráno se vlakem přesuneme do nedalekého města a kolébky anglického průmyslu Manchester, které je známé především díky svým fotbalovým klubům a je považováno za místo vzniku britské nezávislé hudby zejména 80. let minulého století. Ve městě se zformovalo nemalé množství slavných kapel, od Bee Gees přes Joy Division až po Oasis, Simply Red nebo The Chemical Brothers.

Při prohlídce města nevynecháme slavnou katedrálu Manchester Cathedral, ze které se vydáme směrem k Piccadilly Gardens, tyto zahrady jsou právem považovány za zelený střed města a místo většiny schůzek. Poté zamíříme na náměstí Albert Square, kde budeme mimo jiné obdivovat památník prince Alberta, tzv. Albert Memorial. Samozřejmě nesmíme v Manchesteru vynechat jeden z nejslavnějších anglických fotbalových stadionů Old Trafford, domovskou základnu týmu Manchester United, za který hrál mimo jiné Christiano Ronaldo, David Beckham nebo například Karel Poborský. Stadion si můžeme prohlédnout zvenku, v závislosti na aktuální situaci a podle programu stadionu možná oficiální prohlídka interiérů. Na ostatní čeká přesun do nejznámějšího obchodního centra Trafford Centre, případně individuální volno.

Ve večerních hodinách návrat do Liverpoolu.

4DEN

Pondělí 28. srpna: Dopoledne můžeme využít k rozloučení se s Liverpoolem procházkou v docích či k nákupům v jednom z obchodních center. Individuální volno lze také využít například k návštěvě dalších zajímavostí spojených s Beatles, ulici Penny Lane, dům Johna Lennona, dům sira Paula McCartneyho a jeho rodiny, nebo St. Peter´s Church, kde se John a Paul poprvé setkali.

Po poledni přesun na letiště a odlet do Prahy v odpoledních hodinách.

Máte dotazy k tomuto zájezdu?

Kontaktujte přímo specialistu, který tento zájezd pro vás připravuje:

Pošlete mi dotaz nebo zprávu

Barbora Příhodová

Přímá linka: 596 111 707

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Přesné časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech před zájezdem, o plánovaných časech se můžete informovat v CK. Tyto časy jsou určeny aktuálním letovým řádem a mohou podléhat změnám. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Doporučujeme rezervaci co nejdříve. Cena zájezdu je závislá na aktuálních cenách letenek a ty se mohou měnit.

Cena zahrnuje:

 • letenka Praha – Liverpool – Praha se všemi poplatky (kabinové zavazadlo dle pravidel pro přepravu zavazadel viz níže)
 • 3x ubytování v Liverpoolu v hotelu 3* ve 2lůžkových pokojích, popř. 3lůžkových
 • 3x snídaně formou bufetu
 • průvodce po celou dobu (od odletu do návratu, mimo volný program ve městě)
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Cena nezahrnuje:

 • zavazadla za příplatek dle podmínek pro přepravu zavazadel (viz. níže)
 • cestovní pojištění
 • přesuny v Liverpoolu místní dopravou
 • doporučené kapesné 150 GBP (včetně dopravného)
 • vstupné na místě
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 3 500 Kč

Ubytování:

 • hotel 3* v centru města Liverpool

Strava:

 • snídaně v hotelu formou bufetu
 • během dne bude možné zakoupit jídlo na některé z přestávek v místech s možností občerstvení
 • poblíž hotelu je možnost navštívit některou z restaurací nebo občerstvení

Vstupné:

Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním volným programem:

 • Museum The Beatles Story: dospělý 640 Kč, dítě 400 Kč, student 500 Kč, senior 500 Kč
 • The Wheel of Liverpool: dospělý 400 Kč, dítě 300 Kč, student 340 Kč
 • Podrobnosti ke vstupnému

Cestovní pojištění:

Přečtěte si ohlasy účastníků, kteří s námi jeli na zájezd do Anglie / Velké Británie (932 ohlasů)

Nezávazná objednávka zájezdu

Shrnutí objednávky

To nejlepší z Liverpoolu + CHESTER + MANCHESTER (letecky z Prahy)

 • Termín:25. 8. – 28. 8. 2017 (4 dny)
 • Doprava:z Prahy
 • Ubytování:3*
 • Strava:snídaně
 • Cena za osobu:12 990 Kč

Specifikace objednávky

Počet osob:
Cestovní pojištění:
Cena celkem:
12 990

Kontaktní informace objednavatele

Pole označené (*) jsou povinné.
Jméno:*
Přijmení:*
E-mail:*
Telefon:*
Poznámka k objednávce:
"