International Slavery Museum: emotivní muzeum otroctví v Liverpoolu

Veronika Čermáková Veronika Čermáková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 1. 9. 2017 • Přečteno 3562x

Díky obchodu s otroky začal Liverpool velmi rychle bohatnout.

Vyberte si z našich 34 zájezdů do AnglieZobrazit zájezdy

Věděli jste, že do mnoha britských muzeí a galerií je vstup zdarma? V Liverpoolu jich naleznete hned několik, ale nejsilnější zážitek vám nepochybně nabídne Mezinárodní muzeum otroctví neboli International Slavery Museum, které je určeno spíše pro otrlejší povahy. Podívejte se proč.

Obchod s otroky představoval pro Anglii významnou část hospodářského života

V minulosti představoval obchod s otroky pro Velkou Británii a její zámořské kolonie významnou část hospodářského života. Obchodovat s otroky začali Angličané již roku 1572, nicméně největšího rozmachu se tento obchod dočkalo až o mnoho let později, v roce 1699, kdy vyplula z Liverpoolu do Afriky první otrokářská loď.

Díky obchodu s otroky začal Liverpool velmi rychle bohatnout. Není tedy divu, že vzniklo muzeum otroctví právě zde. V té době každoročně putovalo z Afriky k břehům Evropy a Severní Ameriky několik desítek tisíc černochů.

Mezinárodní muzeum otroctví v Liverpoolu naleznete ve třetím patře budovy, v níž sídlí i Námořní muzeum Merseyside. Otevřeno bylo 23. srpna 2007, přesně dvě stě let ode dne, kdy bylo ve Velké Británii otroctví oficiálně zrušeno.

Autentické příběhy otroků putujících z Afriky do Evropy a Ameriky

Exponáty v muzeuExponáty v muzeu

Muzeum otroctví odhaluje nepředstavitelné hrůzy s ním spojené. Tyto zkušenosti jsou autentické – v muzeu je vystavena řada důkladně vedených lodních deníků, které popisují osobní příběhy a zkušenosti zotročených lidí dovážených přes liverpoolský přístav do Ameriky.

Otroci, kteří mučivou cestu přežili, byli následně prodáváni za cukr, rum, tabák, bavlnu a další suroviny, které byly poté dováženy zpět do Anglie s vidinou zisku. Na vlastní kůži si zde můžete vyzkoušet, jaký byl život v domě na otrokářských plantážích. Exponáty zahrnují také originální spony, řetězy a nástroje používané k trestání vzpurných otroků. Už jen ze samotného pohledu vám bude běhat mráz po zádech…

Veronika Čermáková

Veronika ČermákováExpert Radynacestu.cz

Cestovat je jako flirtovat se svým vlastním životem, láká vás někde zůstat, ale nemůžete, protože víte, že je ještě tolik míst, které musíte poznat.

Anglie / Velká Británie

Poznejte anglické triumfy

Vyberte si jeden z našich 34 zájezdů do Anglie

Zájezdy do Anglie

Nejbližší volný zájezd již 16. srpnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/international-slavery-museum/Doporučujeme z Anglie

Nejnovější z AnglieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024