The Beatles Story: muzeum pro všechny milovníky slavných Brouků

Veronika Čermáková Veronika Čermáková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 8. 2017 • Přečteno 5194x

Hlavní část muzea The Beatles Story, které bylo otevřeno v roce 1990, naleznete v nádherném prostředí Albertových doků.

Vyberte si z našich 32 zájezdů do AnglieZobrazit zájezdy

Skutečnost, že město Liverpool dalo vzniknout jedné z nejznámějších britských kapel, The Beatles, zde připomíná mnoho míst a budov. Jedním z nich je speciální muzeum nazvané The Beatles Story, které dýchá jedinečnou atmosférou šedesátých let, kdy této slavné skupině ležel svět u nohou.

Nejúspěšnější a kritiky nejuznávanější kapela

Kapela vznikla v LiverpooluKapela vznikla v Liverpoolu

V roce 1956 vznikla legendární hudební skupina, která se později stala komerčně nejúspěšnější a kritiky nejuznávanější kapelou v historii populární hudby. Jen ve Velké Británii vydala přes čtyřicet singlů, alb a desek, které se vyšplhaly na horní příčky britských hitparád, a stejně tomu bylo i v dalších zemích na celém světě.

Řeč je o The Beatles, jejichž cesta ke slávě začala v rodném městě Liverpool, kde také vzniklo interaktivní muzeum The Beatles Story, dosud největší muzeum na světě věnované životům a tvorbě členů populární anglické skupiny.

The Beatles Story, jedinečný zážitek pro opravdové fanoušky

Bílé pianoBílé piano

Hlavní část muzea The Beatles Story, které bylo otevřeno v roce 1990, naleznete v nádherném prostředí Albertových doků. Za necelých 16 liber se tak můžete ocitnout na jedinečném místě, které vás vtáhne do doby, v níž kapela tvořila své největší hity, a zároveň také na místo, kde ožívají příběhy každého z jejích členů.

Na prohlídkové trase narazíte na repliku klubu Cavern, kde Beatles začínali, bílou místnost s bílým klavírem Johna Lennona a Yoko Ono, která byla k vidění v klipu Imagine, část letadla, kterým Beatles dobyli Ameriku, či legendární žlutou ponorku Yellow Submarine.

Během návštěvy si budete moci prohlédnout také předměty, texty a spousty fotografií související s populární liverpoolskou čtyřkou. Uvidíte zde například hrnky na kávu, brýle Johna Lennona pojištěné na milion liber či jeho poslední piano, které je slyšet na albech Walls and Bridges a Double Fantasy, bubny Ringo Starra či první kytaru George Harrisona.

Malí i velcí návštěvníci ocení i tzv. discovery zónu, kde se díky audiovizuální technice přenesete do doby nejslavnější éry kapely, přičemž k nejoblíbenějším exponátům tu patří obrovské piano, na něž je možné si zahrát. Za návštěvu stojí i expozice Solo Booths věnovaná příběhům jednotlivých členů kapely poté, co se jejich cesty rozešly.

Čtení: Zájezdy do Anglie – srovnání a doporučení

Nová expozice na Pier Head

Další část muzea, vzdálenou asi deset minut chůze, naleznete na opačné straně Albertova doku na Pier Head. K vidění je zde 4D film inspirovaný tvorbou slavné skupiny či výstava, která nabízí dosud nepublikované fotografie či předměty z osobního vlastnictví členů Beatles, ale i dalších kapel, například Rolling Stones.

Veronika Čermáková

Veronika ČermákováExpert Radynacestu.cz

Cestovat je jako flirtovat se svým vlastním životem, láká vás někde zůstat, ale nemůžete, protože víte, že je ještě tolik míst, které musíte poznat.

Anglie / Velká Británie

Poznejte anglické triumfy

Vyberte si jeden z našich 32 zájezdů do Anglie

Zájezdy do Anglie

Nejbližší volný zájezd již 27. červnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/the-beatles-story/Doporučujeme z Anglie

Nejnovější z AnglieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024