Mathew Street: sídlo slavného klubu a místo, kde to žije ve dne i v noci

Veronika Čermáková Veronika Čermáková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 21. 8. 2017 • Přečteno 2897x

Ulici Mathew Street naleznete v centru města, ve čtvrti známé jako Cavern Quarter.

Vyberte si z našich zájezdů do LiverpooluZobrazit zájezdy

Na první pohled docela nenápadná ulice Mathew Street, která leží na kraji rozsáhlé obchodní zóny v Liverpoolu, byla v minulosti úzká pozdně viktoriánská ulička plná skladišť, kterou počátkem 60. let využívali obchodníci s ovocem a zeleninou. Dnešní Mathew Street však nemá s původní špinavou ulicí plnou slupek z ovoce a zeleniny nic společného.

Přestože normálně byste do ní pravděpodobně ani nevstoupili, protože není na první pohled ničím zajímavá, naleznete zde nejslavnější bary v Liverpoolu, včetně repliky proslulého The Cavern Club, kde legendární Beatles hrávali v začátcích své kariéry.

Dnes je Mathew Street vyhlášená jako místo, kde to žije ve dne i v noci. Ročně jí projdou tisíce turistů, které láká nejenom návštěva slavného The Cavern Club, ale i spousta okolních atrakcí, včetně sochy Johna Lennona, obchodu The Beatles a několika dalších hospod, které členové slavné kapely v minulosti navštěvovali. Kromě již zmíněného The Cavern Club a přilehlé The Cavern Pub zde naleznete například John Lennon’s Bar, Rubber Soul Pub a The Grapes Pub.

Kde se slavná ulice nachází

Socha Johna LennonaSocha Johna Lennona

Ulici Mathew Street naleznete v centru města, ve čtvrti známé jako Cavern Quarter. Dostat se sem můžete třeba z rušné North John Street. Ihned vás přivítá bronzová socha slavného Johna Lennona, která se ledabyle opírá o zeď The Cavern Pubu. Hned vedle sochy spatříte tzv. zeď slávy popsanou jmény známých i dávno zapomenutých kapel.

Co cihla, to jméno hudebníka nebo kapely, která si v Cavern Clubu zahrála. Vedle legendárních Queen či Rolling Stones zde spatříte jména Chucka Berryho, Suzie Quatro nebo skupiny Judas Priest.

Malý klub s velkou historií

Nejedná se o původní místo, kde slavní Beatles své koncerty hráli – původní The Cavern Club byl v březnu 1973 uzavřen a zasypán. Přesto zažijete, jak to při těchto vystoupeních zhruba vypadalo. Jakmile sem vstoupíte, překvapí vás, jak je vnitřní prostor miniaturní. Vejde se sem pouhá stovka hostů.

Pokud máte čas, můžete si u pinty piva vychutnat jedinečnou atmosféru a pohled na malé pódium a barevnou zeď, na které jsou vypsána jména světoznámých skupin a zpěváků, kteří v klubu The Cavern Club vystupovali.

Veronika Čermáková

Veronika ČermákováExpert Radynacestu.cz

Cestovat je jako flirtovat se svým vlastním životem, láká vás někde zůstat, ale nemůžete, protože víte, že je ještě tolik míst, které musíte poznat.

Anglie / Velká Británie (Liverpool)

Za legendami Liverpoolu

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Liverpoolu

Zájezdy do Liverpoolu

Nejbližší volný zájezd odlétá již 7. srpnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/mathew-street/Doporučujeme z Anglie

Nejnovější z AnglieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024