Chester: město plné tradičního anglického šarmu

Veronika Čermáková Veronika Čermáková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 18. 9. 2017 • Přečteno 9335x

Městečko Chester leží na severozápadě Anglie a je právem považováno za jedno z nejlépe zachovalých historických měst ve Velké Británii.

Vyberte si z našich 34 zájezdů do AnglieZobrazit zájezdy

Chester je město plné tradičního anglického šarmu snoubícího se s moderním městským životem a věhlasnými památkami. I to je důvod, proč si jej rozhodně nesmíte nechat ujít.

Městečko Chester

Městečko Chester leží na severozápadě Anglie a je právem považováno za jedno z nejlépe zachovalých historických měst ve Velké Británii. Díky fascinující historii, nádherným památkám a výjimečné kulturní tradici, která vás zavede zpátky do minulosti, bylo toto město dokonce oceněno titulem Britské památkově chráněné město.

Ať sem zavítáte v jakoukoliv roční dobu, přivítá vás naprosto jedinečná atmosféra a řada zachovaných architektonických památek, které každoročně přitahují davy turistů z celého světa.

Město, kde straší

Ve městě strašíVe městě straší

Říká se, že zde žijí zvláštní magické síly, které se ozývají skřípěním schodů, vrzáním podlah, vzdechy a dupotem neviditelných koní. Duchové a přízraky v Chesteru už tak nějak zdomácněli, což dokazuje speciální nabídka služeb průvodců zaměřená na místa s výskytem nadpřirozených jevů. Nezoufejte, pokud ani jednoho z více než stovky evidovaných duchů nepotkáte, město nabízí spoustu jiných zajímavostí.

Čtení: Zájezdy do Anglie – srovnání a doporučení

Zajímavosti města

Střed města, chráněný od šedesátých let, vezme dech každému, kdo sem zavítá. Pravděpodobně největším lákadlem jsou stylové červenohnědé domy z viktoriánské éry, nesoucí rukopis Johna Douglase, a zdejší Rows, známé také jako tudorovské budovy, které sice pocházejí ze 13. století, ale zachovaly se tak, že si zde budete připadat jako v kulisách na natáčení nějakého historického filmu.

Neodmyslitelnou dominantou města jsou pak tříkilometrové městské hradby, nejcelistvější a nejzachovalejší v celé Velké Británii, jejichž pomyslným vrcholem je oblouk postavený v letech 1768 až 1969. Samotný oblouk by nebyl až tak zajímavý, kdyby jej nezdobily nádherné městské hodiny pověšené roku 1897 na počest šedesátého výročí vlády královny Viktorie.

Jakmile je spatříte, pochopíte, proč se o nich tvrdí, že jsou po londýnském Big Benu druhými nejfotografovanějšími hodinami v zemi. Za návštěvu rozhodně stojí i kryté dvoupatrové promenády nacházející se nad hlavní třídou. Naleznete zde skvělé obchody, výborná bistra, bary, restaurace a puby se středověkým sklepením a velmi působivou atmosférou.

Pozůstatky římské doby

Věhlasná katedrálaVěhlasná katedrála

Město Chester původně vzniklo jako římský vojenský tábor, který se stal o několik let později velkou civilní osadou, a právě pozůstatky římské civilizace jsou nyní jedním z největších turistických taháků města. Zajímavostmi z tohoto období jsou pozůstatky římských zahrad či největší nekrytý amfiteátr z římských dob ve Velké Británii, do kterého se v době jeho největší slávy vešlo až 7 000 diváků.

Úžas budí i věhlasná katedrála pocházející z roku 1093, která vznikla na místě, jež pro náboženské účely využívali již koncem 2. století Římané. Východně od katedrály narazíte na schody vedoucí zpět ke středověkým hradbám a dále pak k vodní věži, Water Tower, kde jižně od ní naleznete nejstarší dostihovou dráhu v Anglii.

Veronika Čermáková

Veronika ČermákováExpert Radynacestu.cz

Cestovat je jako flirtovat se svým vlastním životem, láká vás někde zůstat, ale nemůžete, protože víte, že je ještě tolik míst, které musíte poznat.

Anglie / Velká Británie

Poznejte anglické triumfy

Vyberte si jeden z našich 34 zájezdů do Anglie

Zájezdy do Anglie

Nejbližší volný zájezd již 16. srpnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/chester/Doporučujeme z Anglie

Nejnovější z AnglieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024