Zájezdy pro cestovatele

Volejte +420 608 261 719 Po–Pá: 8–17

Zájezdy pro cestovatele


Volejte +420 608 261 719
Po–Pá: 8–17

Volejte Po–Pá: 8–17 hodin+420 608 261 719

Izrael + Jordánsko: Poznejte dvě tajemné země zázraků!

Autor: Jitka Bajtková, Radynacestu.cz | Vydáno: 24. 7. 2015

Jaké myšlenky ve vás vzbuzují země jako Jordánsko a Izrael? Na jednu stranu to zřejmě bude obava z neznámého, na druhou typická česká zvědavost. Dejte tentokrát průchod svým touhám a odhoďte předsudky. Neopakovatelný zájezd do zemí zázraků - Jordánska a Izraele obohatí vaši mysl i tělo. Chybět totiž nesmí koupání v blahodárných vodách Mrtvého moře!

Krása jordánské pouště Krása jordánské pouště

Přízvisko "země zázraků" není jen marketingový tah, jak nalákat turisty. V Izraeli i Jordánsku se v historii najde mnoho přesvědčivých momentů, které dokládají skutečnost, že právě tady se děly zázraky. Vyprávět vám nejen o nich bude naše průvodkyně Katarína Maruškinová.

Přejdete s ní svatou řeku Jordán, uvidíte množství zdobených chrámů a podíváte se do místnosti, kde se odehrávala poslední večeře Krista. Neméně tajemnou atmosféru pak okusíte u slavné Zdi nářků v Jeruzalémě. Ne všechny zázraky Izraele a Jordánska jsou ovšem dílem člověka. Třeba růžová poušť Wádí Rum nebo nadnášivá síla Mrtvého moře vás také uchvátí. 

Nevynecháme ani skalní město Petra, které je zaslouženě největší atrakcí Jordánska. Projdete se městem vytesaným do červených skal Šárského pohoří a pochopíte, proč patří mezi 7 novodobých divů světa. Čas se najde i na nákupy suvenýrů na typických arabských tržištích třeba v jordánské metropoli - Ammánu. 

Víc už si ale přečtěte v detailu zájezdu a pojeďte s námi objevovat kouzlo východu a Mrtvého moře!


předchozí článek následující článek


Nová dávka Inspirace!

Tak trochu jiný katalog tipů,
rad a reportáží z cest zdarma.

Tento web vyžaduje používání cookies. Více zde. OK