Skalní město Petra: Praktické informace pro návštěvníka

Katarína Maruškinová Katarína Maruškinová, Průvodce Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 25077x

Skalní město Petra v Jordánsku je největším turistickým lákadlem země.

Vyberte si z našich 3 zájezdů do IzraeleZobraz zájezdy

Petra je jedno z nejkouzelnějších míst světa, které lze navštívit. Právem si zaslouží zápis do novodobých 7 divů světa – tento titul byl městu udělen v roce 2007.

Doprava

Petra je od Ammánu vzdáleno 235 kilometrů. Doprava je nejjednodušší autobusem nebo minibusem, a zejména odpoledne je město velice fotogenické. Můžete cestou po poušti sledovat západ slunce, kdy se celá obloha zabarví do růžova.  

Cestování je naše vášeň. Místa a program vybíráme podle vlastního konceptu zaměřeného na zážitky.

Ubytování

Pokud pojedete místní dopravou, cílem vaší cesty bude vesnice Wádí Músa, která se nachází nad Petrou. Ve vesnici naleznete řadu hotelů a hotýlků, kde si můžete dát oběd či večeři. 

Vstupné

Celodenní vstupné do Petry je 50 jordánských dinárů, dvoudenní vstupenka vás vyjde na 75 dinárů. Určitě stojí za to vyrazit brzy ráno a rezervovat si na prohlídku krás Petry celý den. 

Trasa

První úsek cesty, dlouhý 700 metrů můžete také absolvovat na koni. Dále už musíte pěšky, projdete nejkrásnější částí Petry – soutěskou dlouhou dva kilometry. Na konci soutěsky si připravte fotoaparát a postupujte pomalu – otevře se vám pohled na majestátný portál hrobky, známé pod názvem Pokladnice – je to skutečný poklad Petry! 

Na co rozhodně nezapomenout

Nutné je vzít si s sebou hodně vody, nebo pravidelně doplňovat pitný režim v kavárnách, které se nachází od Pokladnice dál do centra Petry. Výborně vás také osvěží sladký černý čaj s bylinnou směsí, která je velice aromatická.  

Doporučujeme

Pokud vás po zhlédnutí všech monumentů, jako je Pokladnice, Obeliskové hrobky, rokle Siq, divadla, Vysokého obětiště, Lvího monumentu a mnoha dalších historických pokladů, budou bolet nohy, můžete se nazpět k návštěvnickému centru nechat odvézt povozem s koňmi. 

Pokud se rozhodnete dát Petře dva dny, rozhodně stojí za to udělat si výšlap na horu Hór, kde je v bělostné hrobce pohřben biblický Áron (místní ho znají pod jménem Hárún). Na „džebel Hárún“ se dostanete přes centrum Petry, kdy za Temenem odbočíte doleva do údolí Farasa. Vyražte brzy ráno, a nezapomeňte na pokrývku hlavy!

Návštěva Petry je zážitek na celý život.

Katarína Maruškinová

Katarína MaruškinováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Izrael

Izrael na vlastní oči

Vyberte si jeden z našich 3 zájezdů do Izraele

Zobrazit aktuální zájezdy do Izraele

Nejbližší volný zájezd již 18. únoraURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/petra-jordansko/Přihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!