Skalní město Petra: Praktické informace pro návštěvníka

Katarína Maruškinová Katarína Maruškinová, Průvodce Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 34332x

Skalní město Petra v Jordánsku je největším turistickým lákadlem země.

Vyberte si z našich 6 zájezdů do IzraeleZobraz zájezdy

Petra je jedno z nejkouzelnějších míst světa, které lze navštívit. Právem si zaslouží zápis do novodobých 7 divů světa – tento titul byl městu udělen v roce 2007.

Doprava

Petra je od Ammánu vzdáleno 235 kilometrů. Doprava je nejjednodušší autobusem nebo minibusem, a zejména odpoledne je město velice fotogenické. Můžete cestou po poušti sledovat západ slunce, kdy se celá obloha zabarví do růžova.  

Nejsme obyčejná cestovka ...
  • ŽÁDNÁ MASOVKAPrůměrně 15 cestovatelů na jeden zájezd. Pro pohodovou atmosféru.
  • SKRYTÁ MÍSTAMáme vlastní koncept. Poznáte i místa, o kterých se běžně nepíše.
  • NADŠENÍ PRŮVODCIChválí nám je všichni. Jsou to profíci, kteří v cizině žili a milují cestování.
  • MYSLÍME DOPŘEDUVčas rezervujeme vstupenky a jsme připraveni na vše s předstihem.

Ubytování

Pokud pojedete místní dopravou, cílem vaší cesty bude vesnice Wádí Músa, která se nachází nad Petrou. Ve vesnici naleznete řadu hotelů a hotýlků, kde si můžete dát oběd či večeři. 

Vstupné

Celodenní vstupné do Petry je 50 jordánských dinárů, dvoudenní vstupenka vás vyjde na 75 dinárů. Určitě stojí za to vyrazit brzy ráno a rezervovat si na prohlídku krás Petry celý den. 

Trasa

První úsek cesty, dlouhý 700 metrů můžete také absolvovat na koni. Dále už musíte pěšky, projdete nejkrásnější částí Petry – soutěskou dlouhou dva kilometry. Na konci soutěsky si připravte fotoaparát a postupujte pomalu – otevře se vám pohled na majestátný portál hrobky, známé pod názvem Pokladnice – je to skutečný poklad Petry! 

Na co rozhodně nezapomenout

Nutné je vzít si s sebou hodně vody, nebo pravidelně doplňovat pitný režim v kavárnách, které se nachází od Pokladnice dál do centra Petry. Výborně vás také osvěží sladký černý čaj s bylinnou směsí, která je velice aromatická.  

Doporučujeme

Pokud vás po zhlédnutí všech monumentů, jako je Pokladnice, Obeliskové hrobky, rokle Siq, divadla, Vysokého obětiště, Lvího monumentu a mnoha dalších historických pokladů, budou bolet nohy, můžete se nazpět k návštěvnickému centru nechat odvézt povozem s koňmi. 

Pokud se rozhodnete dát Petře dva dny, rozhodně stojí za to udělat si výšlap na horu Hór, kde je v bělostné hrobce pohřben biblický Áron (místní ho znají pod jménem Hárún). Na „džebel Hárún“ se dostanete přes centrum Petry, kdy za Temenem odbočíte doleva do údolí Farasa. Vyražte brzy ráno, a nezapomeňte na pokrývku hlavy!

Návštěva Petry je zážitek na celý život.

Katarína Maruškinová

Katarína MaruškinováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Izrael

Izrael na vlastní oči

Vyberte si jeden z našich 6 zájezdů do Izraele

Zobrazit aktuální zájezdy do Izraele

Nejbližší volný zájezd již 5. říjnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/petra-jordansko/NOVÝ E-BOOK
PLNÝ CHUTI!

Co ochutnat na cestách?
Gastro rady, tipy
a recepty z celého světa..

Přihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!