Skalní město Petra: praktické informace pro návštěvníka

Katarína Maruškinová Katarína Maruškinová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 59990x

Skalní město Petra v Jordánsku je největším turistickým lákadlem země.

Vyberte si z našich 6 zájezdů do JordánskaZobrazit zájezdy

Petra je jedno z nejkouzelnějších míst světa, které lze navštívit. Právem si zaslouží zápis do novodobých 7 divů světa – tento titul byl městu udělen v roce 2007.

Doprava

Petra je od Ammánu vzdáleno 235 kilometrů. Doprava je nejjednodušší autobusem nebo minibusem, a zejména odpoledne je město velice fotogenické. Můžete cestou po poušti sledovat západ slunce, kdy se celá obloha zabarví do růžova.  

Ubytování

Pokud pojedete místní dopravou, cílem vaší cesty bude vesnice Wádí Músa, která se nachází nad Petrou. Ve vesnici naleznete řadu hotelů a hotýlků, kde si můžete dát oběd či večeři. 

Čtení: Zájezdy do Jordánska – srovnání a doporučení

Vstupné

Celodenní vstupné do Petry je 50 jordánských dinárů, dvoudenní vstupenka vás vyjde na 75 dinárů. Určitě stojí za to vyrazit brzy ráno a rezervovat si na prohlídku krás Petry celý den. 

Trasa

První úsek cesty, dlouhý 700 metrů můžete také absolvovat na koni. Dále už musíte pěšky, projdete nejkrásnější částí Petry – soutěskou dlouhou dva kilometry. Na konci soutěsky si připravte fotoaparát a postupujte pomalu – otevře se vám pohled na majestátný portál hrobky, známé pod názvem Pokladnice – je to skutečný poklad Petry! 

Na co rozhodně nezapomenout

Nutné je vzít si s sebou hodně vody, nebo pravidelně doplňovat pitný režim v kavárnách, které se nachází od Pokladnice dál do centra Petry. Výborně vás také osvěží sladký černý čaj s bylinnou směsí, která je velice aromatická.  

Doporučujeme

Pokud vás po zhlédnutí všech monumentů, jako je Pokladnice, Obeliskové hrobky, rokle Siq, divadla, Vysokého obětiště, Lvího monumentu a mnoha dalších historických pokladů, budou bolet nohy, můžete se nazpět k návštěvnickému centru nechat odvézt povozem s koňmi. 

Pokud se rozhodnete dát Petře dva dny, rozhodně stojí za to udělat si výšlap na horu Hór, kde je v bělostné hrobce pohřben biblický Áron (místní ho znají pod jménem Hárún). Na „džebel Hárún“ se dostanete přes centrum Petry, kdy za Temenem odbočíte doleva do údolí Farasa. Vyražte brzy ráno, a nezapomeňte na pokrývku hlavy!

Návštěva Petry je zážitek na celý život.

Katarína Maruškinová

Katarína MaruškinováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Jordánsko

Magické pouštní království

Vyberte si jeden z našich 6 zájezdů do Jordánska

Zájezdy do Jordánska

Nejbližší volný zájezd odlétá již 28. dubnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/petra-jordansko/Doporučujeme z Jordánska

Nejnovější z JordánskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024