Islanďané našli způsob, jak říct světu, že jejich země stojí za návštěvu. Zn.: Výzva jménem karaoke

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 26. 10. 2017 • Přečteno 3243x

Turistické agentury neustále přicházejí s nějakými novými videospoty, jimiž chtějí nalákat zahraniční turisty z různých zemí. Takhle vtipně jako Islanďané už to ale dlouho nikdo neudělal…

Vyberte si z našich zájezdů na IslanduZobrazit zájezdy

Víte, že…  

Islandský aquavit (Brennivín), přezdívaný kvůli etiketě černá smrt, se na Islandu tradičně pil při zapíjení místní pochoutky – tlejícího žraloka (hákarl).

Že se do zpěvu pouštíte jen v situacích bezprostředního ohrožení života? Nevadí, u nejtěžšího karaoke na světě se pobavíte, i když nemáte ani hudební sluch, ani hlas. S touhle originální karaoke písní s komplikovanými slovy si svých pět minut slávy jistě užijou i ti nejhorší pěvci. Co na tom, že islandsky jste doteď neuměli ani pozdravit. Hudební doprovod téhle vtipné písně vás zaručeně podrží.   

Země, které chtějí k návštěvě zlákat ještě více turistů, musí soustavně pracovat na své turistické atraktivitě i na tvorbě vtipných a originálních reklamních kampaní.

Výjimkou není ani Island a místní turistická společnost Inspired by Iceland, jež vypustila do světa nápadité video, které má (nejen anglicky hovořícím) turistům přiblížit jejich krásnou zemi i jeden z nejobtížnějších jazyků na světě.

To, co dělá z islandštiny náročný jazyk, je především velmi obtížná výslovnost. I při vyslovení běžně užívaných slov se vám jazyk zamotá do nepoužitelného uzlu. Ale komu by to vadilo? Alespoň sebe i své okolí pobavíte a rozesmějete vtipnými přebrepty. Nudné písně a zbytečná stydlivost totiž nikoho nebaví.  

Když se navíc do zpívání pustíte spolu s oblíbeným islandským komikem Steindim jr., bude vás to bavit o to víc. Než si ale koupíte letenku a vydáte se s námi na Island, můžete nahrát své vlastní karaoke video a to pak zveřejnit přímo na webových stránkách islandské agentury. Jen opatrně s islandským „hořícím vínem“ (tzv. Brennivínem), tuhle píseň totiž opravdu zvládnete jen střízliví.   

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Island

Zažijte zemi ohně a ledu

Vyberte si jeden z našich zájezdů na Islandu

Zájezdy na Islandu

Nejbližší volný zájezd odlétá již 5. červenceURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/islandane-nasli-zpusob-jak-rict-svetu-ze-jejich-zeme-stoji-za-navstevu-vyzva-jmenem-karaoke/Doporučujeme z Islandu

Nejnovější z IslanduZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024