Zveme vás na islandský Reykjavík: skvělá výstava věnovaná ledovcům a ledovcová jeskyně za to stojí!

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 24. 8. 2017 • Přečteno 3446x

Že už jste dlouho nebyli na výstavě, kde byste se dozvěděli něco přínosného? Vydejte se s námi do Reykjavíku a toto tvrzení se stane minulostí. Nedávno se tu totiž rozběhla unikátní výstava věnovaná ledovcům. Sbalte si teplý svetr, uvidíme se na výstavě!

Vyberte si z našich zájezdů na IslanduZobrazit zájezdy

Víte, že...

Šedesát procent obyvatel Islandu žije v hlavním a zároveň nejsevernějším městě země, v Reykjavíku.

 

Lovecká sezona začíná! Obzvlášť bohaté úlovky můžete očekávat v Evropě i kdekoli jinde. Pokud máte slabost pro mrazivou krásu ledovců šířících chladný klid, neměli byste si nechat ujít netradiční interaktivní výstavu v Perlanu – unikátní stavbě v islandském Reykjavíku. Že už si ani nepamatujete, kdy jste naposledy navštívili nějakou zajímavou výstavu? Tak to je nejvyšší čas vyrazit na Island.

Jako vzácná perla z náhrdelníku okouzlující Islanďanky, jež přitahuje neklidné pohledy žen a uznalé pohledy mužů, působí multifunkční objekt Perlan (islandsky perla) Reykjavíku. Původně byla zásobárnou horké vody pro město, dnes se z ní stal reprezentativní kulturní stánek.   

V restauraci ve čtvrtém patře pozvedněte ke rtům šálek dobré kávy a nerušeně si ji vychutnejte spolu s reykjavíckým panoramatem. Pohledem na město Reykjavík a jeho okolí se můžete potěšit také na pozorovací terase. A až sestoupíte zpět do nižších sfér, rozhodně navštivte novou interaktivní výstavu věnovanou impozantní kráse ledovců a ledovcových jeskyní, která je v přízemí.

  

Na vlastní kůži poznáte, jaké to je, pobývat v útrobách ledovcové jeskyně. Teplota uvnitř její realistické repliky se pohybuje okolo deseti stupňů pod nulou.

Výstava přináší mnoho cenných informací o ledovcích, jejich historii, stoupajícím počtu ker na volném moři i o tom, jak se v různých částech světa rok od roku dramaticky ztrácí led v důsledku postupující změny klimatu.

Pohybovat se mezi ledovými hradbami a stěnami mohou i vozíčkáři, kterým je jinak tento mrazivý svět většinou zapovězen. Ve druhém patře pak vystoupáte až na pomyslný vrchol Vatnajökullu, největšího ledovce Islandu a druhého největšího v Evropě, a užijete si pohled na zasněžené vrcholky hor.

Kde?

Öskjuhlíð, 105 Reykjavík

Kdy?

Otevřeno je denně od 8.00 do 19.00. 

Za kolik?

Vstup na výstavu stojí dospělého 3 000 ISK (cca 630 Kč) a děti (6–15 let) 1 500 ISK (cca 315 Kč). V nabídce je také výhodné rodinné vstupné (2 dospělí + 2 děti): 6 000 ISK (1 260 Kč).  

Co s sebou?

Žádná speciální obuv není potřeba, stačí běžné sportovní boty. A aby vám uvnitř nebyla zima, můžete si na místě zapůjčit teplou vestu.

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Island

Zažijte zemi ohně a ledu

Vyberte si jeden z našich zájezdů na Islandu

Zájezdy na Islandu

Nejbližší volný zájezd odlétá již 20. červnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/zveme-vas-na-islandsky-reykjavik-skvela-vystava-venovana-ledovcum-a-ledovcove-jeskyni-za-to-stoji/Doporučujeme z Islandu

Nejnovější z IslanduZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024