Izrael: země pouští, sadů, vinic a moří

Katarína Maruškinová Katarína Maruškinová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 22. 1. 2017 • Přečteno 4988x

Izrael je velice rozmanitou zemí, po geografické i historické stránce, kde se určitě nebudete nudit.

Vyberte si z našich 6 zájezdů do IzraeleZobrazit zájezdy

Víte, že…

Se v Izraeli můžete koupat až ve třech mořích? Jsou to Rudé moře na jihu země, dále pak Mrtvé moře a také moře Středozemní. Nezapomeňte si proto přibalit plavky!

Izrael je země neuvěřitelných kontrastů. Vyprahlé pouště střídají sady, zelené vinice a palmové háje. Zasněžené hory, pobřeží Středozemního a Rudého moře, Mrtvé moře plné minerálních solí, křesťanské kostely vedle mešit, pěstěné zahrady a parky, malé osady, památky připomínající nejrůznější období historie – toto všechno najdete v zemi 418 kilometrů dlouhé a v nejširším místě měřící pouhých 112 kilometrů.

Obyvatelé

Stejně pestrá je i skladba místního obyvatelstva. Většina z nich jsou sice přistěhovalci z různých koutů světa, ale k nové vlasti mají, stejně tak jako její původní obyvatelé, velmi silný vztah. V ulicích uslyšíte kromě hebrejštiny a arabštiny často také ruštinu, angličtinu nebo amharštinu (jazyk etiopských Židů).

Zajímavosti

Pokud vás Izrael láká, věnujte mu více dnů a podívejte se i mimo slavné město Jeruzalém. Mnoho přírodních krás a zajímavých památek naleznete na severu země, v regionu, kterému se říká Galilea a za pouštní krásou a koupáním v unikátním jezeře plném soli (Mrtvé moře) se vydejte zase na jih. Jelikož Izrael není rozhlehlou zemí, nemusíte se bát, že během vašeho pobytu prosedíte celé dny v autobusu. V Izraeli je doslova za každou zatáčkou něco k vidění! 

Vhodné je spojení pobytu v Izraeli s návštěvou sousedního Jordánska, přičemž historie těchto dvou zemí je propojená a nejednou v minulosti tvořily jedno území. Přesto se Izrael a Jordánsko od sebe nesmírně liší a ani v jedné z těchto dvou zemí se zajisté nebudete nudit. 

Počasí

Izrael lze navštívit v kterémkoliv ročním období  vzhledem k jeho geografické rozmanitosti tak lze zažít sníh na horách a ve stejný den se koupat v moři. V zimním období může na severu pršet, u Mrtvého moře budete mít ale nejlepší teplotu ke koupání. Naopak v létě, kdy je v poušti značně horko, si budete v horských polohách užívat příjemné večery s jemným vánkem. Ideální je k návštěvě Izraele a Jordánska doba v březnu, kdy se po vydatných deštích příroda opět zazelená. Příjemná je také doba říjen–listopad, kdy jsou takřka na celém území velmi přijatelné teploty. 

Katarína Maruškinová

Katarína MaruškinováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Izrael

Izrael na vlastní oči

Vyberte si jeden z našich 6 zájezdů do Izraele

Zájezdy do Izraele

Nejbližší volný zájezd odlétá již 20. únoraURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/izrael-zeme-pousti/Doporučujeme z Izraele

Nejnovější z IzraelePřihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!