Maroko: země, která vás překvapí svou barevnou rozmanitostí

Katarína Maruškinová Katarína Maruškinová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 21. 1. 2017 • Přečteno 8286x

Maroko je země, která vás překvapí svou rozmanitostí a poskytne vám možnost celé řady aktivit.

Vyberte si z našich zájezdů do MarokaZobrazit zájezdy

Co si představíte, když se řekne Maroko? Tato pro Čechy dosud spíš nepoznaná země je jedním velkým překvapením! Jejím největším lákadlem je přitom její rozmanitost, jakou byste určitě nečekali. 

Maroko je zemí na severu Afriky, kterou ovlivnilo mnoho kultur a etnických skupin: hudebně nadaní černí Afričané, veselí Berbeři v barevných oděvech, orientální Arabové se svým smyslem pro poezii a literaturu. A k tomu také Andaluzané a jejich nadání pro řemeslné zpracování dřeva, kovu a štuky. Zdá se vám toho už dost? Nesmíme ještě zapomenout na Židy, kteří po staletí pro všechny vyráběli stříbrné šperky a zastupovali Maroko jako diplomaté. 

Etnickou rozmanitost, díky které v různých regionech Maroka uvidíte rozdílnou architekturu, způsob odívání a nabídku jídel, není to jediné, díky čemu je Maroko tak barevnou a zajímavou zemí. Je to právě krajina, která se od severu na jih několikrát změní a nabídne tak svému návštevníku tolik aktivit, že mu na ně týden nebude stačit ani náhodou.

Trekking v zelených horách

V Maroku si užijete i zeleně a výšlapů v horáchV Maroku si užijete i zeleně a výšlapů v horách

Sever Maroka je hornatý a zalesněný. Pohoří Ríf je dosud turisty málo prozkoumanou oblastí, a proto nabízí nekonečné možnosti treků v paněnské přírodě. Vodopády a dramatická krajina, kde žije v malých vesničkách jen zlomek obyvatel Maroka, je oázou oddychu a klidu. Výbornou vysokohorskou turistiku si můžete také vychutnat ve Vysokém Atlasu jižně od Marrákeše, kde se nachází nejvyšší hora Severní Afriky – Jebel Toubkal se svými 4167 metry. 

Umění a kultura

Město FesMěsto Fes

Města jako Fes, Rabat nebo Marrákeš vás překvapí svou propracovanou architekturou, bezpočtem hudebních stylů a kavárnami, kam chodí nad výbornou kávou nos-nos a sladkým pečivem o životě a společnosti diskutovat marocká elita. Ve starých medínach se zastavil čas a pro nasátí atmosféry stojí za to zastavit se na pár dnů také.

Pokud přijedete v době festivalů, zažijete navíc i skvělou hudbu a přátelskou mezinárodní atmosferu. Třeba takový Feský festival duchovní hudby, který se pořádá v červnu, je známý po celém světě. Navíc jsou pro koncerty vyhrazené prostory historických feských domů, které mají nádherné interiéry

Čtení: Zájezdy do Maroka - srovnání a doporučení

Nekonečná poušť a její možnosti

Romantická projížďka po dunáchRomantická projížďka po dunách

Ať už je to procházka po dunách, projížďka na velbloudu u západu slunce, nebo zběsilá jízda v džípech, marocká Sahara vás zcela jistě svou drsnou krásou okouzlí. Dva hlavní ergy (duny) v Maroku – erg Šigaga a erd Šebbí na samotném jihu země určitě nemiňte – přibalte si hodně vody, pokrývku hlavy a brýle.

Počítejte s vysokými teplotami přes den, ale navečer se příjemně ochladí. Návštěvu dun můžete spojit s prohlídkou oáz – zelených pásů vegetace, které se klikatí pouští. Na podzim tady můžete ochutnat ty nejlepší datle na světě!

Máte rádi windsurfing?

V Maroku můžete vyzkoušet i vodní sportyV Maroku můžete vyzkoušet i vodní sporty

Vlny Atlantského oceánu jsou k tomu přímo stvořeny! Nejlepší surfování je kolem města Essaouira, které je známé svou přátelskou atmosférou a mezinárodní surfařskou komunitou. A pokud se chcete jenom koupat, vyhledejte spíš odlehlé pláže na sever od Essaouiry – marocké Atlanstké pobřeží je přes tisíc kilometrů dlouhé, takže je pro každého dost místa!

Pokud byste preferovali teplejší moře, Maroko má kromě Atlantského oceánu také pláže na pobřeží Středozemního moře

Jídlo, pití a nákupy 

Specialitou místní kuchyně je hovězí tádžín, kuskus a spousta zeleninySpecialitou místní kuchyně je hovězí tádžín, kuskus a spousta zeleniny

Pro fajšmekry jsou v Maroku připravené speciality, jako je třeba hovězí tadžín na švestkách, berberská omelena nebo kuskus se sedmi druhy zeleniny. Všechno samozřejmě v doprovodu silného, slazeného zeleného čaje, který je opravdovým životabudičem. Ten vás určitě vzpruží a vybaví do ulíc tržiště například v Marrákeši.

Energii určitě budete potřebovat na smlouvání v obchodech se šátky, kabelkami, šperky nebo kořením. V Maroku se nakupuje moc dobře a kvalitní výrobek z kůže, mosaze nebo stříbra je možné usmlouvat na příznivé ceny. 

Pojeďte objevovat krásy Maroka s námi a vyberte si svůj termín zájezdu ještě dnes.

Katarína Maruškinová

Katarína MaruškinováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Těmito místy Vás provedu osobně

Vyberte si z mých 4 zájezdů

Maroko

Za Atlantik do Maroka

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Maroka

Zájezdy do Maroka

Nejbližší volný zájezd odlétá již 9. listopaduURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/maroko-zakladni-informace/Doporučujeme z Maroka

Nejnovější z MarokaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024