Nový Zéland = kolébka adrenalinu: bungee, skydiving nebo zběsilá jízda v kárkách. Máte odvahu?

Hana Teichmannová Hana Teichmannová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 3. 7. 2019 • Přečteno 3680x

Novozélanďané přistupují k životu s větší odvahou. Nebojí se riskovat a užívat si adrenalin až do poslední kapky potu. Jak jste na tom vy?

Vyberte si z našich zájezdů na Nového ZélanduZobrazit zájezdy

Ne nadarmo je Nový Zéland považován za kolébku adrenalinových sportů. Čím to je? Možná odlišný životní styl, který je oproti Evropanům podstatně víc uvolněný, vedl Novozélanďany k potřebě skákat z mostů či letadel. Místní obyvatelé se svými vynálezy a odvážnou povahou učinili z tohoto místa opravdový ráj dobrodružných aktivit. Pojďme si je představit. 

První komerční skok bungee jumping

Skočil se zde první komerční bungee jumpingSkočil se zde první komerční bungee jumping

Elastické lano kolem kotníků, vysoký most a jeden odvážlivec je třeba k nejznámějšímu adrenalinovému sportu na světě. Právě Nový Zéland je místem, kde se v březnu 1988 uskutečnil první komerční seskok.

Zakladatelem byl místní nadšenec A. J. Hackett, který na sebe upozornil již v roce 1987 nelegálním seskokem z Eiffelovy věže, po kterém následovalo zatčení.

Budete-li v blízkosti města Queenstown, navštivte slavný most Kawarau Bridge, kde společnost A. J. Hackett Bungy, pojmenovaná po svém zakladateli, vítá denně stovky turistů, kteří touží po tomto netradičním zážitku.

Mosty už zdaleka nejsou jediným vhodným místem. Během posledních let se seskoky vylepšují a dnes je možné skočit nejen z mostu, ale například i z jeřábu, budovy, rampy, nebo dokonce balonu.  

Místa, kde se vám zrychlí tep

Kawarau Bridge Bungy nedaleko města Queenstown není jediným místem v okolí. Společnost A. J.Hackett mimo jiné zprostředkovává nejvyšší seskok na Novém Zélandu v místě Nevis Highwire Bungy, 134 metrů a 8,5 sekundy volný pád je pro opravdu otrlé.

Ledge Bungy pod záštitou stejné společnosti je známý freestylovými seskoky z podstatně nižší výšky, avšak platforma se nachází v kopci s nádherným výhledem na město Queenstown.

Pokud toužíte po výhledu na jezero Wakatipu a nepotřebujete zrovna skákat z plošiny, vyjeďte gondolou na vyhlídku Skyline Queenstown. Můžete zde povečeřet v luxusní restauraci nebo jen zkousnout něco malého v bistru. Co však doporučujeme malým i dospělým, je jízda v kárkách na oblíbené klikaté atrakci Ludge.

Houpačka nahání strach i dospělým

Zmiňované místo Nevis je stvořené pro adrenalinové nadšence. Pyšní se nejen nejvyšším bungy seskokem v zemi, ale i nejvyšší houpačkou na světě Nevis Swing.

Kdo by v dětství tušil, že se jednou naskytne možnost zhoupnout ve výšce 300 metrů, dokonce v tandemu. Výhodná cena pro dva a možnost sdílet tento netradiční okamžik s partnerem, rodičem nebo kamarádem patří na seznam těch nejbláznivějších zážitků.

Nechte se katapultovat nad údolí!

Není překvapením, že první lidský katapult se zrodil právě na Novém Zélandu. Nevis Catapult byl otevřen v roce 2018 a vy tak můžete patřit dnes už k odvážlivcům, kteří se nechají doslova „vystřelit“.

Zažijete zrychlení téměř 100 km za 1,5 sekundy a jistě se vám postaví chlupy hrůzou. Tento zážitek vyžaduje dobrý zdravotní stav, a především pořádný kus odvahy. Máte ho?

Vyskočit z letadla? Pro místní denní chléb!

Parašutismu neboli skydivingu se na Novém Zélandu věnuje rok od roku víc mladých lidí. Nejen místní, ale i parašutisti z celého světa se sjíždějí sem, aby si plnili své sny, a denně doprovázejí desítky turistů, kteří najdou odvahu k tomuto bláznivému nápadu.

Tandemový seskok můžete absolvovat pouze s minimální přípravou i vy. Speciálním postrojem jste připoutáni ke zkušenému parašutistovi, který celý seskok řídí, a na vás je si to jen pořádně užít!

Volný pád v kombinaci se vzrušením a nezapomenutelným výhledem ve vás bez pochyby vyvolá nové emoce.

Společností, které zprostředkovávají skydiving, je po Novém Zélandu hned několik. Doporučujeme Wanaka Skydiving nebo Glenorchy Skydive Southern Alps. Lokality jsou velice atraktivní.

Obě místa se nacházejí v oblasti Jižních Alp a při pohledu z ptačí perspektivy se vám naskytne ojedinělý pohled na mohutné pohoří s dominantním vrcholem a nejvyšší horou Nového Zélandu Mt. Cook.

Skuteční cestovatelé si neodpustí alespoň trochu vzrušení, které k Novému Zélandu patří stejně jako Pán Prstenů nebo tisíce ovcí pasoucí se mezi zelenými kopečky. A co vy? Najděte v sobě odvahu!

Hana Teichmannová

Hana TeichmannováExpert Radynacestu.cz

Nezapomenutelný cestovatelský okamžik tvoří především lidé, které na své cestě potkáme.

Nový Zéland

Do kraje Pána prstenů

Vyberte si jeden z našich zájezdů na Nového Zélandu

Zájezdy na Nového Zélandu

Nejbližší volný zájezd odlétá již 29. listopaduURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/novy-zeland-kolebka-adrenalinu/Doporučujeme z Nového Zélandu

Nejnovější z Nového ZélanduZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024