Perla západní Afriky: hlavní město Maroka Rabat byl označen za jednu z top destinací pro rok 2015

Julie Ginzberg Julie Ginzberg, Expert Radynacestu.cz Vydáno 21. 1. 2017 • Přečteno 7236x

Metropole na pobřeží Atlantiku je tak konečně na výsluní. Na listu světového dědictví UNESCO je tahle africká kráska ale už od roku 2012.

Vyberte si z našich zájezdů do MarokaZobrazit zájezdy

Víte, že…

Rabat má 1,7 milionu obyvatel a je zároveň i královským marockým městem. Sídlí tu král, vláda, i katolické biskupství, univerzita, škola pro tkaní koberců i Ústav pro arabský jazyk. 

Románské zříceniny, úzké uličky středověkých čtvrtí, bulváry evropského střihu, nedávno rozšířené letiště anebo plynulá doprava tramvají. To vše najdete v Rabatu.

Hlavní město Maroka Rabat označil americký deník New York Times za jednu z nejlepších destinací, kterou si nenechat ujít v roce 2015. „Tato přímořská metropole, hlavní město Maroka a světové dědictví UNESCO od roku 2012 je tak konečně na výsluní,“ napsal deník.

Ze seznamu 52 vybraných míst se metropole na pobřeží Atlantského oceánu ocitla na 32. příčce. Na první místo deník nominoval italský Milán, jako druhá se umístila karibská Cuba a na třetím místě skončila americká Philadelphia.

Julie Ginzberg

Julie GinzbergExpert Radynacestu.cz

Maroko

Za Atlantik do Maroka

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Maroka

Zájezdy do Maroka

Nejbližší volný zájezd odlétá již 9. listopaduURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/rabat-top-2015-nytimes/Doporučujeme z Maroka

Nejnovější z MarokaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024