Historicky prvním Africkým hlavním městem kultury byl jmenován královský Marrákeš

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 28. 3. 2019 • Přečteno 2265x

Do Marrákeše se nejde nezamilovat. Zabrání vám v tom omamná směsice barev, vůní a orientálního stylu.

Vyberte si z našich 4 zájezdů do MarrákešeZobrazit zájezdy

Víte, že…

Marrákeši se často přezdívá červené město (pod sněžným Atlasem). Barevnou explozí padesáti odstínů červené tu víří hradby i většina budov starého města. Slunce během dne mění město v karneval červených odstínů, od rubínové a teplé granátové až po cihlovou.

Nezáleží na tom, zda se raději kocháte atmosférou neobyčejně rušných trhů, toužíte vystoupat na vysoké vrcholy pohoří Atlas, obdivujete bohatou kulturu nádherných královských měst nebo se potěšíte nekonečnými plážemi Středozemního moře a Atlantiku, podlehnout Maroku je velmi snadné. S poznáváním této jedinečné země doporučujeme začít třeba zrovna v Marrákeši.  

Marrákeš je jedním z nejznámějších měst v Maroku. 1. ledna 2020 se rovněž stane držitelem titulu Africké hlavní město kultury. Ke korunovaci mu výraznou měrou pomohl především jeho bohatý architektonický, umělecký a kulturní odkaz.

Objevte kouzlo památek UNESCO, náměstí Djemaa El Fna, kde se to neustále hemží herci, tanečníky, akrobaty, berberskými hudebníky, vypravěči, zaklínači hadů, polykači ohňů, prodavači vody či vykladači budoucnosti, a budov starého města (mediny).   

Na trzích v medině si z mnoha originálních suvenýrů vyberte ty, které budou nejvíce rezonovat s vaším srdcem. Při jejich výběru však nezapomeňte smlouvat. Na výpravě kolem města se zastavte u minaretu Koutoubia. Tento minaret mešity cihlové barvy je dominantou Marrákeše už déle než osm století.

Až přijde čas si pořádně odpočinout, zamiřte do zahrady Majorelle, zelené oázy v samém srdci města. Nemilosrdně pražící slunce, prach cest a troubící vozidla tu rázem vyměníte za klid a úžasné, léčivé ticho. Zahradě dominuje nepřehlédnutelná stavba, v níž býval ateliér zakladatele zahrady. V 70. letech minulého století pak vilu koupil geniální návrhář Yves Saint Laurent.

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Maroko (Marrákeš)

Královské město Marrákeš

Vyberte si jeden z našich 4 zájezdů do Marrákeše

Zájezdy do Marrákeše

Nejbližší volný zájezd odlétá již 3. březnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/historicky-prvnim-africkym-hlavnim-mestem-kultury-byl-jmenovan-kralovsky-marrakes/Doporučujeme z Maroka

Nejnovější z MarokaPřihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!

Katalog 2024