Suvenýry z Holandska: dřeváky, větrné mlýny a kakao

Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 27286x

Holandsko má silnou tradici v pěstování květin, ale i ve výrobě sýrů nebo kakaa. Přivezte si třeba ze všeho trošku.

Vyberte si z našich 10 zájezdů do HolandskaZobrazit zájezdy

Tip pro vás

Nejlepším suvenýrem z této země vám budou krásné zážitky uchované v paměti (popřípadě na fotografiích), ale jestli chcete nějakými drobnostmi obdarovat blízké, máte mnoho možností.

V Holandsku stojí za návštěvu klasické sýrové trhy, kombinace tradice, lahodných chutí, vůní a nezaměnitelné atmosféry vás naprosto okouzlí. Kromě dřevených domů a větrných mlýnů si nenechejte ujít tradiční výrobu dřeváků. A co si přivézt domů? 

Potěšit sebe i své blízké můžete přívěškem ve tvaru dřeváku nebo lahodnými nizozemskými sýry (např. gouda). O tom, že je Holandsko zemí sýrů, svědčí i fakt, že každý obyvatel této země spořádá průměrně 16,5 kilogramu sýra (kaas) ročně.

Obdarovat blízké po návratu z dovolené můžete cibulkami tulipánů, hyacintů či narcisů, nebo jim můžete koupit dekorativní dřevěné tulipány, u kterých máte jistotu, že uvidí jejich květy.

Prodávají se zde nejrůznější suvenýry ve tvaru větrných mlýnů. Nejčastější jsou modrobílé motivy mlýnů, které se prodávají v těsné blízkosti se suvenýry zobrazující typicky holandské měšťanské domy.

Velmi oblíbené jsou i nejrůznější obrázky a fotografie s motivy města, ve kterém se nacházíte, ale ještě častěji se objevují pohledy z Amsterodamu.

Náročnějším se bude líbit delftská keramika (modrý porcelán), za kterou však zaplatí nemalé částky.

Přivézt svým blízkým můžete i drobnosti jako kvalitní čokoládové bonbony či pravé holandské kakao.

Výborné je i holandské pivo, kterým nikoho neurazíte.

Holandsko / Nizozemsko

Holandsko vás dostane

Vyberte si jeden z našich 10 zájezdů do Holandska

Zájezdy do Holandska

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 1. květnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/suvenyry-z-holandska/Doporučujeme z Holandska

Nejnovější z HolandskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024