10 piv světa, která na svých cestách můžete (ale nemusíte) ochutnat

Gabriela Špurková Gabriela Špurková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 4. 2. 2024 • Přečteno 3418x

Jste zatížení na česká piva nebo rádi ochutnáváte i jiné druhy chmelového nápoje? Pojďme si ukázat, kde umí vařit pivo možná stejně dobře jako naši sládci.

Vyberte si z našich 10 zájezdů do IrskaZobrazit zájezdy

Máme to v krvi, jako Češi jsme milovníci piva a na to naše nedáme dopustit. Ale během svých cest mnohdy testujeme nejrůznější příchutě. Přinášíme vám virtuální ochutnávku těch, která můžete ochutnat na našich zájezdech.

1. Turecká pivní věž, Efes

Pivní věž v IstanbuluPivní věž v Istanbulu

Při návštěvě Istanbulu určitě zavítáte i do čtvrti Beyoglu, kde se nachází více než 600 barů a hospod. Efes je nejprodávanější turecké pivo a vyváží se do více než 40 zemí světa. A proč věž? Než abyste si dali obyčejného „lahváče“, objednejte si pivní věž, kde se vleze 6 velkých piv, a čepovat si můžete sami podle chuti.

2. Madeirský Coral s českou stopou

K madeirskému pivu ochutnejte grilovanou chobotniciK madeirskému pivu ochutnejte grilovanou chobotnici

Na ostrově můžete ochutnat pivo místní výroby, a to hned v několika podobách – ležák, tmavé a nealko. A kde tkví česká stopa? Coral se totiž vyrábí z českého chmele a sladu. Pivovar prosperuje už od roku 1872.

Čtení: Zájezdy do Irska – srovnání a doporučeníČtení: Zájezdy do Slovinska – srovnání a doporučeníČtení: Zájezdy do Holandska – srovnání a doporučeníČtení: Zájezdy do Anglie – srovnání a doporučení

3. Skotský par 4 par excellence, St Andrews Brewing Company

Skotský ležák můžete ochutnat v EdinburghuSkotský ležák můžete ochutnat v Edinburghu

Pivovar v mece golfu vyrábí klasický ležák, ale také Ale a spoustu jiných druhů piva. Ochutnat ho můžete nejen v St. Andrews, ale také například v Edinburghu či Glasgow. V sympatické plechovce si ho můžete přivézt jako pěkný a lahodný suvenýr.

4. Keňský Tusker se sloním podpisem

Nejrozšířenější africké pivoNejrozšířenější africké pivo

Ani v Africe nezůstávají pozadu… Jedná se o nejrozšířenější africké pivo. Historie pivovaru sahá až do roku 1922. Na etiketě najdete pro Keňu tolik typického slona a těšit se můžete na svěží chuť a sladovou vůni.

5. Americký Lite jako ležérní ležák

V USA můžete zkusit značku LiteV USA můžete zkusit značku Lite

Lite se řadí mezi piva plzeňského typu. A co to znamená? Označuje se tak světlé spodně kvašené pivo vařené dle plzeňské receptury. Vyrábí se jako 4,2% ležák ve skleněných třetinkových lahvích a plechovkách.

6. Nejprodávanější thajské pivo Chang

K Thajsku neodmyslitelně patří pivo ChangK Thajsku neodmyslitelně patří pivo Chang

Zato v thajském pivu najdete 5 % alkoholu. Ochutnat jej můžete nejen na pevnině, ale také na ostrovech. Místní ho podávají s ledem, a tak má osvěžující chuť, která se výborně hodí k pálivým pokrmům. Víte, že Chang znamená v překladu slon?

7. Tmavý originál z Irska Guinness

Degustační prkénko v DublinuDegustační prkénko v Dublinu

Při návštěvě Dublinu nezapomeňte na návštěvu pivovaru Guinness. Mimo to, že se dozvíte spoustu zajímavých informací, je součástí vstupenky i degustace několika druhů piv nebo jedna pinta Guinnesse. A pokud byste chtěli k ochutnávce i živou hudbu? Vydejte se na legendární Temple Bar.

8. Laškování ve Slovinsku s pivem Laško

Ve Slovinsku okoštujte pivo LaškoVe Slovinsku okoštujte pivo Laško

Pivovar Laško, který se nachází ve stejnojmenném městě, je největším v zemi. Funguje už od roku 1825 a nejprodávanějším druhem piva je Zlatorog. Těšit se můžete na jemnou obilnou chuť, která se perfektně hodí k typickým slovinským pokrmům.

9. Nizozemské tekuté zlato Heineken

Heineken je pivo rozšířené po celém světěHeineken je pivo rozšířené po celém světě

Světový unikát, tak lze nazvat toto pivo. Postupně se rozrůstali a expandovali po celém světě. Věděli jste, že v České republice do jeho skupiny patří Starobrno, Krušovice, Zlatopramen či Březňák? Ke značce neodmyslitelně patří typická zelená barva a červená hvězda.

10. Anglické pivo? Je tad i cider! 

Navštivte typický anglický pub, kde se objednává na baruNavštivte typický anglický pub, kde se objednává na baru

Většině českých pivařů vadí, že britská piva nemají poctivou pěnovou čepici. A chuť? Jeden chválí, druhý naopak, každopádně zajít si na něj můžete do místního pubu, kde si jej musíte objednat přímo na baru. Variantou, pokud pivům na chuť nepřijdete, jsou pak anglické cidery. Vyzkoušejte například značku Aspall, Thatchers Green Goblin, Stowford Press nebo Kingstone.

Gabriela Špurková

Gabriela ŠpurkováExpert Radynacestu.cz

Cestovat znamená objevovat nepoznané.

Irsko

Dejte Irsku zelenou

Vyberte si jeden z našich 10 zájezdů do Irska

Zájezdy do Irska

Nejbližší volný zájezd odlétá již 21. srpna

Slovinsko

Za krásami Slovinska

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Slovinska

Zájezdy do Slovinska

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 8. září

Holandsko / Nizozemsko

Holandsko vás dostane

Vyberte si jeden z našich 14 zájezdů do Holandska

Zájezdy do Holandska

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 14. srpna

Anglie / Velká Británie

Poznejte anglické triumfy

Vyberte si jeden z našich 33 zájezdů do Anglie

Zájezdy do Anglie

Nejbližší volný zájezd odlétá již 19. srpnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/top-10-piv-sveta-ktera-zarucene-na-svych-cestach-musite-ochutnat/Doporučujeme z celého světa

Nejnovější z celého světaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024