Zájezdy pro cestovatele

Ptejte se nás +420 608 261 719 Po – Čt: 8:30 – 17:00, Pá: 8:30 – 16:00

Zájezdy do Anglie – srovnání a doporučení

Autor: Petra Dorčáková, Radynacestu.cz | Aktualizováno: 27. 3. 2024

Tyto zájezdy připravuji.Máte dotaz? Tyto zájezdy připravuji.
Zájezdy připravuji
Petra Dorčáková
e-mail: dorcakova@radynacestu.cz
přímá linka: +420 608 182 511


Hlavou Sherlock, duší trochu romantik… Ruku na srdce – tuhle anglickou kombinaci by na pár dnů bral každý. Navlečte si kůži pravého Angličana a zažijte to nejlepší, co Spojené království nabízí. Užijte si ostrovní krajinu, tajemnou historii i kouzlo země. S průvodcem, který zná Anglii do puntíku, vás čekají nejkrásnější zážitky.

To nejlepší z jihozápadní Anglie (letecky z Prahy)

Jeden z našich nejkouzelnějších zájezdů, na kterém uvidíte to nejlepší, co může Anglie nabídnout. Díky přesunům autobusem Radynacestu získáte ještě víc zážitků v kratším čase a nepřijdete o nic ze svého pohodlí, protože do Anglie se dostanete krátkým přeletem z Prahy.

Čeká vás putování po mystickém Cornwallu a dostanete se až na nejzápadnější cíp Anglie Land's End, kde uvidíte dechberoucí pobřeží a vyhlášené přírodní scenérie. Nepřijdete ani o magické Stonehenge, římské lázně v Bath nebo přístavní město Portsmouth. A samozřejmě nevynecháte ani Londýn. Zájezd uskutečňujeme pouze jednou ročně a letáme z Prahy.

To nejlepší z Liverpoolu + BEATLEWEEK (letecky z Prahy)

4denní zájezd pro všechny fanoušky Beatles, během kterého poznáte nejen významná historická místa, ale užijete si také tu pravou rockovou atmosféru, neboť festival Beatleweek již bude v plném proudu. Navštívíte slavné Albertovy doky a dozvíte se první i poslední o této slavné kapele při prohlídce The Beatles Story.

Zájemci si mohou prohlédnout Liverpool také z ptačí perspektivy z Liverpoolského kola nebo se vydat do rodných domů Johna Lennona a sira Paula McCartneyho. Večer si pak odpočinete v The Cavern Club, kde Beatles začínali, ochutnáte anglické pivo a zaposloucháte se do jejich písní, které vás budou provázet po celou dobu. Zájezd se zpravidla koná na konci srpna v době konání festivalu.

Čtení na podobné témaZájezdy do Londýna – srovnání a doporučeníPřečíst

To nejkrásnější z anglického venkova + PŘÍRODNÍ TERMÁLNÍ LÁZNĚ (letecky z Prahy)

Čeká vás 5denní putování po pohádkově romantické krajině anglického venkova, která je charakteristická rozlehlými loukami, pastvinami a vesničkami s medově zabarvenými domky. Oblast Cotswolds je krajinou výjimečné přírodní krásy, jež je vymezena městy Oxford, Bath a Stratford-upon-Avon, které na svém putování rovněž nevynecháte, a dokonce stihnete i starobylý středověký hrad Warwick a Blenheim Palace, domov Winstona Churchilla s nádhernými zahradami. Zájemci si mohou večer odpočinout v anglických termálních lázních.

Severní Wales + HRADY ŽELEZNÉHO KRUHU + NEJVYŠŠÍ HORA SNOWDON (letecky z Prahy)

Zažít dokonalé spojení fascinující krajiny a svébytné keltské kultury… Odhalíte tajemství dávných mýtů a legend. Projdete se uličkami údajně nejlépe zachovaného historického města Chester v Anglii. Po prohlídce Chesteru se přesunete k Pontcysylltskému akvaduktu, nejvyššímu a nejdelšímu akvaduktu ve Velké Británii, který byl postaven na přelomu 17. a 18. století a je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Je fantastickým příkladem civilního inženýrství období průmyslové revoluce a my ho budeme moci obdivovat při projížďce loďkou. Zavítáte také do Liverpoolu, kde se projdete k Albertovým dokům, které byly v době svého vzniku vůbec první uzavřené doky postavené z nehořlavého materiálu. Poznáte slavné rezidence, kde se scházeli rytíři kulatého stolu. Projedete se po nejstarším akvaduktu Británie a výhled z nejvyšší hory Snowdon vás dostane. Dopřejte si severní Wales z první ruky!

Do Anglie autobusem

Anglický venkov + HRAD WARWICK + RODIŠTĚ WILLIAMA SHAKESPEARA (autobusem z Ostravy)

Britský venkov, jak ho ještě neznáte… Jdeme na to! Poslechnete si příběhy oxfordské univerzity, o kterých se nepíše. Zamíříte na zámek Dianina dětství. Nahlédnete pod pokličku dávných dob na hradě Warwick, který byl postaven na rozkaz Viléma Dobyvatele. Ve středověku sloužil jako vězení pro válečné zajatce a poté byl přestavěn na venkovské sídlo. Vyrazíte do rodiště Shakespeara i malebné krajiny v Cotswolds. A v Hastings objevíte pašerácké jeskyně, které jsou ručně vydlabané a sloužily jako skladiště pašovaných věcí, především rumu, čaje a látek. Atmosféru doby zde dotváří zvukové efekty a pohyblivé sochy, které popíjí alkohol, pašují čaj nebo už sedí před soudem. Video projekce tu návštěvníkům odkrývají pašerácká tajemství. Vychutnejte si pravý anglický venkov!

Zobrazit všechny zájezdy do AngliePetra Dorčáková

Petra DorčákováSpecialista Radynacestu.cz

Naučím vás vidět svět očima místních.Krásný výhled na pobřeží Cornwallu z hradu Tintagel
Cornwallská specialita, cream teas
Útesy v Land´s End
Albertovy doky v Liverpoolu
Vydejte se za památkami a skupinou The Beatles
Architektura typická pro Cotswolds
Pontcysyllte akvadukt
Chester
Hrad Warwick
Stratford nad Avonou

Získejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024