Zájezdy pro cestovatele

Ptejte se nás +420 608 261 719 Po–Pá: 8–17

Zájezdy do Anglie – srovnání a doporučení

Autor: Petra Dorčáková, Radynacestu.cz | Aktualizováno: 30. 10. 2020

Tyto zájezdy připravuji.Máte dotaz? Tyto zájezdy připravuji.
Zájezdy připravuji
Petra Dorčáková
e-mail: dorcakova@radynacestu.cz
přímá linka: +420 608 182 511


Londýn je naše srdcová záležitost. Stál na počátku všeho, a tak během let ladění a objevování nových míst můžeme s klidným srdcem říct, že každý z programů do britské metropole je top. Při výběru tak záleží jen na tom, co máte rádi právě vy. Stejně tak si ale stojíme i za zájezdy do dalších částí Anglie, které pro vás pořádáme, a i tam vám můžeme nabídnout hned několik variant programů

4denní zájezdy do Londýna a okolí

To nejlepší z Londýna za 4 dny? To pro naše průvodce není problém. Na každém z našich zájezdů vás provedou po ikonických památkách Londýna. Uvidíte střídání stráží u Buckinghamského paláce, Trafalgarské náměstí, projdete všechny kouty Westminsteru, kde vás v každou celou hodinu bude doprovázet zvuk Big Benu a připomenete si krvavou historii pevnosti Tower of London. Vydáte se také na londýnské Times Square, do rušné Čínské čtvrti a na nábřeží Temže. Ale objevíte rovněž skrytá místa, která tak známá nejsou.

Obyčejné věci jako projížďka metrem se v Londýně stávají zážitkem, stejně jako pohled na Londýn z horního patra doubledeckeru nebo paluby lodi, které jsou rovněž součástí všech našich zájezdů. Žádný by navíc nebyl úplný bez ochutnávky místní kuchyně, proto vás zavedeme na nejlepší fish & chips ve městě a žízeň zaženete v typickém anglickém pubu nebo při tradičním čaji o páté.

Díky mírnému anglickému počasí sem jezdíme celoročně, ale rozhodně nezapomeňte přibalit deštník, neboť anglické počasí je velmi proměnlivé. 

To nejlepší z Londýna + HARRY POTTER

Zájezd vytvořený pro fanoušky Harryho Pottera, čarodějnického učně, jehož příběh učaroval všem věkovým kategoriím, a kde si opravdu každý přijde na své. Během 4 dnů uvidíte nejen to nejlepší z Londýna, ale také známé filmové lokality a v neposlední řadě navštívíte i Studia Warner Bros., kde celý film vznikl a kde můžete nahlédnout do všech jeho tajů a kouzel. Zájezd se koná celoročně a vyrazit můžete z Prahy, Brna, Ostravy i Bratislavy.

Londýn pro rodiče a děti

Zájezd věnovaný našim malým cestovatelům a jejich doprovodu na cestě za novými zážitky. Vybaveni cestovatelským deníkem a s ostříleným průvodcem po boku, se vydáte na výpravu plnou poznání, zábavy a nových zkušeností. Vyzkoušíte nejvyšší a nejdelší skluzavku světa, projedete se doubledeckerem a lanovkou doslova proletíte nad Temží k nultému poledníku v Greenwichi. Vyrážíme jak jinak než o prázdninách.

To nejlepší z Londýna nejen pro 55+

Zájezd pro ty, kteří si chtějí dosyta užít, co Londýn nabízí a rádi by zájezd absolvovali ve volnějším tempem. V doprovodu průvodce, který ví, jak vybrat to nejlepší, nebudete muset nikam pospíchat a londýnskou atmosféru si užijete třeba při okružní plavbě po Temži s ochutnávkou tradičního čaje o páté a malým občertsvením. Vysoké teploty mohou být ve městě náročné, proto pro vás připravujeme termíny převážně na jaře a na podzim.

To nejlepší z Londýna + WINDSOR

Láká vás procházet se místy, kudy kráčeli slavní panovníci a kde na vás doslova dýchá staletá historie? Pak vám bude vyhovovat tento zájezd, kde zamíříte na majestátní hrad Windsor. Strávíte den na nejstarším obývaném hradě a oblíbeném víkendovém sídle královny Alžběty II. Odtud už je to jen kousek do městečka Eton, kde studovali princové William a Harry, a kam se také na chvíli podíváte. 

Londýn pro milovníky vojenské historie + VÁLEČNÁ MUZEA

Během tohoto zájezdu se blíže zaměřujeme na válečné dějiny, navštívíte s ním tedy ta nejznámější válečná muzea. Takže ať už jste milovníkem letadel, tanků, zbraní, nebo historie vojenství, nudit se nebudete. Ve spojení s londýnskými památkami pak získáte zážitek, na který nezapomenete.

To nejlepší z Londýna + TOWER A TOWER BRIDGE

Zájezd pro milovníky historie spojený s prohlídkou jeho symbolů – pevnosti Jejího Veličenstva Tower of London a zvedacího mostu Tower Bridge. Při prohlídce se dozvíte vše o krvavé minulosti Toweru a zajímavých příbězích, které se zde během staletí odehrály. Prohlédnete si britské korunovační klenoty, legendární krkavce a blíže se seznámíte s unikátním mostem, který je jednou z dominant Londýna.

To nejlepší z Londýna + KENSINGTON PALACE

Pokud vás zajímá, jak žijí současní členové královské rodiny, je pro vás tento zájezd ta pravá volba. Můžete nahlédnout do života prince Williama a vévodkyně Kate, kteří aktuálně palác obývají, ale také do života jejich předchůdců. Na jaře, kdy v Kensingtonských zahradách vše kvete, je zájezd nádherný. Své kouzlo má ale i v říjnu, kdy se vše halí do podzimních barev. 

To nejlepší z Londýna + PŘEDVÁNOČNÍ NÁKUPY

Tento adventní eurovíkend je ideální volbou pro ty, kteří chtějí spojit příjemné s užitečným. Naplno si užijete vánoční atmosféru Londýna, krásnou výzdobu a památky, které uvidíte ve zcela jiném světle. Navštívit můžete adventní trh Winter Wonderland nebo nakoupit jedinečné dárky svým blízkým a přivézt jim tak kousek Londýna domů.

5denní zájezdy do Londýna a okolí

Patří k našim nejoblíbenějším zájezdům vůbec, jelikož Anglie nabízí mnoho dalších pokladů, kvůli kterým stojí za to vyjet za hranice Londýna. Poznáte Londýn se vším, co k němu patří, a pak opustíte na jeden den vír velkoměsta a vydáte se za dalšími krásami Anglie. V opačném případě den využijte pro svůj individuální program.

To nejlepší z Londýna + WINDSOR + WINCHESTER + STONEHENGE

Zájezd pro všechny fanoušky mýtů a legend. Ti si přijdou na své během celodenního výletu do Stonehenge, nad kterým si přední záhadologové a historikové dodnes lámou hlavu, a Winchesteru, města opředeného legendami, kde můžeme vidět kulatý stůl krále Artuše. Naše kroky povedou také po stopách králů a královen při návštěvě hradu Windsor.

To nejlepší z Londýna + LETNÍ SLUNOVRAT VE STONEHENGE

Oslavy letního slunovratu jsou nezapomenutelným zážitkem a jedinečnou možností, jak si tuto mystickou památku prohlédnout, neboť je to také jediný den v roce, kdy se můžete dostat do těsné blízkosti kamenů bez jakéhokoliv omezení, dotknout se jich a oslavit slunovrat po vzoru druidů. Zájezd se koná každoročně v červnu.

To nejlepší z Londýna + NEJKRÁSNĚJŠÍ HRADY ANGLIE

Velká Británie se může pochlubit obrovskou koncentrací hradů a zámků a my v rámci tohoto zájezdu navštívíme ty nejzajímavější z nich: nejstarší obývaný hrad Windsor, domov Anny Boleynové hrad Hever a hrad Leeds, který je považován za nejkrásnější hrad vůbec. Vychutnáte si zkrátka romantickou atmosféru anglických hradů jako vystřiženou z knih Jane Austenové.

To nejlepší z Londýna + CAMBRIDGE + OXFORD

Návštěva Londýna spojená s prohlídkou slavných univerzitních měst Cambridge a Oxford. Největší pamětihodností jsou středověké koleje, a vy se můžete těšit na prohlídku nejslavnější z nich – King's College v Cambridge. Za příznivého počasí se vydáte také na projížďku loďkou po řece Cam. Poté se přesunete do města Oxford, které nabízí vznešenou atmosféru a je spjato s mnoha slavnými osobnostmi.

Královský Londýn + SÍDLA TUDOROVCŮ

Návštěva Londýna inspirovaná jednou z nejslavnějších anglických dynastií – Tudorovci. Uvidíte rodiště Anny Boleynové, kouzelný hrad Hever, oblíbené sídlo Jindřicha VIII. Hampton Court s krásnými zahradami, nejstarší obývaný hrad Windsor, kde je v kapli sv. Jiří pohřben mezi slavnými králi a královnami i Jindřich VIII., a v neposlední řadě se vydáte i do Greenwiche, kde kdysi stával tudorovský palác.

To nejlepší z Londýna + BRIGHTON + KŘÍDOVÉ ÚTESY

Z Londýna se vydáte do oblíbeného přímořského letoviska Brighton na jihovýchodním pobřeží Anglie, kde navštívíte královské pavilony a užijete si příjemného mořského klimatu. Po prohlídce Brightonu se přesunete do přírodní rezervace s křídovými útesy Seven Sisters, kde se vám naskytne úžasný výhled na Lamanšský průliv, zelené louky a bílé skvosty.

To nejlepší z Londýna + BUCKINGHAM + WINDSOR

Čeká vás prohlídka reprezentačních sálů Buckinghamského paláce a také oblíbeného víkendového sídla královny Alžběty II. Poté se vydáte na procházku londýnskými parky a čtvrtěmi jako Camden Town a Royal Regent's Park. Z přilehlého kopce Primrose Hill se vám naskytne neméně krásný výhled na město.

To nejlepší z Londýna + HARRY POTTER + OXFORD

Další zájezd spojený s filmovým světem Harryho Pottera. Tentokrát jsme přidali ještě den navíc, který využijete k prohlídce Oxfordu, jehož koleje inspirovaly autorku J. K. Rowlingovou k vytvoření Bradavické školy. Ani v tomto zájezdu však nevynecháte návštěvu Studia Warner Bros. a míst s filmem spojených.

Adventní Londýn + VÁNOCE S HARRYM POTTEREM

Londýn má své kouzlo v každém ročním období, ale během adventu se promění v naprostou pohádku. Kromě Warner Bros. Studií a známých londýnských památek a filmových míst se můžete těšit na adventní trhy Winter Wonderland plné atrakcí, svařeného vína, úžasné výzdoby a vánočních koled. Nebo se můžete vypravit na nákupy do proslulé Oxford Street.

To nejlepší z Londýna + CANTERBURY + BÍLÉ ÚTESY V DOVERU

Opustíte ruch Londýna a vydáte se do města Canterbury, proslaveného Canterburskými povídkami a impozantní katedrálou. Odpočinete si v zahradách ve Westgate nebo se lodičkami projedete po kanálech a následně budete moci obdivovat krásné bílé Doverské útesy. Před cestou zpět do Londýna se ještě osvěžíte čajem v čajovně v majáku South Foreland.

To nejlepší z Londýna + NEJKRÁSNĚJŠÍ VYHLÍDKY A IKONICKÉ STAVBY

Tento fantastický poznávací zájezd nás zavede do britské metropole Londýn. V samotném centru města nemineme slavné Trafalgarské náměstí s vítězným Nelsonovým sloupem a náměstí Piccadilly Circus, které svými billboardy připomíná Times Square v New Yorku. Nezapomenutelnou vyhlídku na celé město si užijeme z mrakodrapu The Shard.

Dozvíme se také zajímavosti o britské královské rodině a nevynecháme slavná místa, jako jsou Hampton Court, Westminsterský či Buckinghamský palác. Podíváme se do Westminster Abbey, tradičního korunovačního místa panovníků, a z vrcholku katedrály sv. Pavla se opět mrkneme na Londýn z ptačí perspektivy. Na závěr nás čeká Monument Velkého požáru Londýna s dalším nezapomenutelným výhledem. Zájezd je vhodný spíše pro aktivní cestovatele.

6denní zájezdy do Londýna a okolí

To nejlepší z Londýna + EDINBURGH

Poznáte to nejlepší z hrdé skotské metropole i kosmopolitního Londýna. Uvidíte všechna edinburská nej a při přesunu vlakem do Londýna si potvrdíte, že i cesta může být cíl, neboť pojedete po jedné z nejepičtějších tratí Velké Británie. V Londýně si odpočinete v královských botanických zahradách Kew Gardens a překonáte-li 530 schodů v katedrále sv. Pavla, budete odměněni jedním z nejkrásnějších výhledů na Londýn.

To nejlepší z jihozápadní Anglie

Jeden z našich nejkouzelnějších zájezdů, na kterém uvidíte to nejlepší, co může Anglie nabídnout. Díky přesunům autobusem Radynacestu získáte ještě víc zážitků v kratším čase a nepřijdete o nic ze svého pohodlí, protože do Anglie se dostanete krátkým přeletem z Prahy.

Čeká vás putování po mystickém Cornwallu a dostanete se až na nejzápadnější cíp Anglie Land's End, kde uvidíte dechberoucí pobřeží a vyhlášené přírodní scenérie. Nepřijdete ani o magické Stonehenge, římské lázně v Bath nebo přístavní město Portsmouth. A samozřejmě nevynecháte ani Londýn. Zájezd uskutečňujeme pouze jednou ročně a letáme z Prahy.

Zájezdy mimo Londýn

To nejlepší z Liverpoolu + BEATLEWEEK

4denní zájezd pro všechny fanoušky Beatles, během kterého poznáte nejen významná historická místa, ale užijete si také tu pravou rockovou atmosféru, neboť festival Beatleweek již bude v plném proudu. Navštívíte slavné Albertovy doky a dozvíte se první i poslední o této slavné kapele při prohlídce The Beatles Story.

Zájemci si mohou prohlédnout Liverpool také z ptačí perspektivy z Liverpoolského kola nebo se vydat do rodných domů Johna Lennona a sira Paula McCartneyho. Večer si pak odpočinete v The Cavern Club, kde Beatles začínali, ochutnáte anglické pivo a zaposloucháte se do jejich písní, které vás budou provázet po celou dobu. Zájezd se zpravidla koná na konci srpna v době konání festivalu.

To nejkrásnější z anglického venkova + PŘÍRODNÍ TERMÁLNÍ LÁZNĚ

Čeká vás 5denní putování po pohádkově romantické krajině anglického venkova, která je charakteristická rozlehlými loukami, pastvinami a vesničkami s medově zabarvenými domky. Oblast Cotswolds je krajinou výjimečné přírodní krásy, jež je vymezena městy Oxford, Bath a Stratford-upon-Avon, které na svém putování rovněž nevynecháte, a dokonce stihnete i starobylý středověký hrad Warwick a Blenheim Palace, domov Winstona Churchilla s nádhernými zahradami. Zájemci si mohou večer odpočinout v anglických termálních lázních.

Zobrazit všechny zájezdy do AngliePetra Dorčáková

Petra DorčákováSpecialista Radynacestu.cz

Naučím vás vidět svět očima místních.Ochutnávka fish&chips
Čínská čtvrť
Studia Warner Bros
Červený doubledecker
Majestátní hrad Windsor
Naši cestovatelé u Londýnského oka
Oslava narozenin královny je velkolepou událostí
Park v Greenwich
Oxford Street je ideálním místem k nákupům
Stonehenge
Hrad Leeds na jezeře
Oxford
Přímořské letovisko Brighton
Výměna stráží u Buckinghamského paláce
Nástupiště 9 3/4
Bílé útesy v Doveru
Katedrála v St. Albans
Cesta z Edinburghu do Londýna je jednou z nejkrásnějších vlakových tras
Krásný výhled na pobřeží Cornwallu z hradu Tintagel
Vláček na horu Snowdon
Akvadukt Pontcysyllte
Albertovy doky v Liverpoolu
Architektura typická pro Cotswolds
Katalog 2023