5 tipů, jak si nejlépe užít Maledivy: v houpací síti i v pohorkách, s příborem i se šnorchlem

Veronika Čermáková Veronika Čermáková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 26. 3. 2017 • Přečteno 21382x

Maledivy jsou plážovým rájem, který láká k lenošení. Opravdu je to ale všechno, co se dá na ostrovech a ostrůvcích dělat? Ani náhodou!

Vyberte si z našich zájezdů na MaledivZobrazit zájezdy

Maledivské souostroví tvoří zhruba 1 200 ostrovů a ostrůvků, které leží doslova v samotném srdci Indického oceánu. Ptáte se, proč vyrazit právě sem? Pohádkové Maledivy jsou proslulé zejména dlouhými písečnými plážemi, které nepochybně patří mezi nejkrásnější na světě. Potápět se, lovit ryby, poznávat tradiční kulturu, a samozřejmě ochutnávat. A co ještě se dá na Maledivách dělat? Poradíme!

Ony nekonečné pláže jsou bezpochyby hlavním důvodem, který každý rok zláká k návštěvě více než milion cizinců. Maledivy jsou zkrátka ideálním místem pro exotickou dovolenou, a to po celý rok. Na své si přijdou opravdu všichni, i když nejvíce ocení souostroví ukryté ve vodách Indického oceánu ti, kteří touží po odpočinku. Pro toho, kdo dává přednost spíše aktivní dovolené, je vhodná kombinace Malediv a Srí Lanky.

Hlavní turistická sezóna na Maledivách probíhá od prosince do dubna. V této době je na ostrovech krásné počasí bez dešťů, počítejte však s vyššími cenami, především za ubytování. Maledivy je možné navštívit i v období od července do října, je však potřeba počítat s občasnými dešťovými přeháňkami. Jak si tedy dovolenou na Maledivách co nejlépe užít? 

1. Nekonečné lenošení v houpací síti

Lenošte přímo na plážiLenošte přímo na pláži

Maledivské pláže patří bezpochyby k jedněm z nejkrásnějších na světě. Málokde naleznete tak čisté pláže v kombinaci s exotickou přírodou a průzračně modrou vodou jako právě tady.

Když si k tomu navíc představíte pohodlnou houpací síť a kokosový koktejl v ruce, neříkejte, že byste tam právě teď nechtěli být. A je úplně jedno, na jakou pláž se vydáte – každá z nich je totiž originální a nezapomenutelná. 

2. Potápění se želvami a žraloky

Potápění nesmí chybětPotápění nesmí chybět

Přestože máme tyto malebné ostrovy nejčastěji spojené s nicneděláním, mají Maledivy mnoho co nabídnout. Maledivské ostrovy jsou magnetem zejména pro všechny milovníky podmořského života.

Není se čemu divit, na Maledivách jsou jedny z nejlepších podmínek pro potápění a rozmanitost podmořského života je naprosto ohromující. Korálové útesy, jeskyně a hejna pestrobarevných tropických ryb – manty, mořské želvy či žraloci vás uchvátí.

Na rozdíl od jiných destinací je voda na Maledivách tak teplá, že většinou ani nepotřebujete oblékat neopren. Vyhlášenou lokalitou je například North Male Atol. Vyzkoušet můžete i surfing, windsurfing, kitesurfing nebo big game fishing.

Čtení: Zájezdy na Maledivy - srovnání a doporučení

3. Poznávání tradiční kultury 

Maledivská kultura byla odedávna ovlivňována různými kulturními vlivy – od jižní Indie přes arabský svět až po Malajsii či Indonésii. Všechny zmíněné kultury ovlivnily místní folklorní hudbu a životní styl Maledivanů. Tradiční hudba hraná na bubny bodu-beru připomíná africké rytmy, zatímco dhoni, unikátní maledivské plachetnice, jsou pozůstatkem arabského vlivu.

Výtvarné umění a architektura v sobě nese nejen prvky buddhismu, islámu, ale také antiky. Na ostrovech můžete spatřit také ručně tkané rohože a zdobené lemy ženských šatů, které jsou památkou na dávné kultury ovládající tyto ostrovy. Poznání tradiční kultury může být další možností, jak si zpestřit svou dovolenou na Maledivách.

4. Výlety po ostrovech s průvodcem i bez

Vydejte se poznat okolní ostrovyVydejte se poznat okolní ostrovy

Velkou výhodou Malediv je, že nemusíte být celou dobu na jednom místě. Cestování po ostrovech s původními obyvateli je totiž velmi jednoduché: anglicky se dá domluvit téměř všude a jízdní řády lodí nebo ubytování se dají jednoduše najít na internetu.

I na vzdálenější, méně turistické atoly se dá dopravit lodí. Ty ale vyplouvají jen párkrát do týdne a často bývá nutné přestupovat. Máte-li finance nazbyt, můžete si na atoly zaletět výletním letadlem. 

Výlety po okolních ostrovech, potápění, šnorchlování a další aktivity se dají bez potíží domluvit na místě. Toužíte-li po opravdové exotice, sáhnout můžete i po nabídce některých rezortů, které poskytují pronájem neobydleného ostrova.

5. Gastronomie se špetkou kari a vůní kokosu

Místní gastronomie je ovlivněna polohou Malediv, jejich historií, ale také náboženstvím. V maledivské kuchyni převládají prvky indické kuchyně, která je charakteristická velmi pikantními a kořeněnými pokrmy. Mezi tradiční jídla patří silná tuňáková polévka či kari, které se připravuje na mnoho různých způsobů.

Často se využívají také kokosy a vše, co se dá ulovit ve vodách Indického oceánu – především tuňák a mořské plody. Místní specialitou je například kavaaba, uzený tuňák s kokosem, pálivými papričkami a žlutou čočkou mugu.

Veronika Čermáková

Veronika ČermákováExpert Radynacestu.cz

Cestovat je jako flirtovat se svým vlastním životem, láká vás někde zůstat, ale nemůžete, protože víte, že je ještě tolik míst, které musíte poznat.

Maledivy

Pozemský ráj? Maledivy…

Vyberte si jeden z našich zájezdů na Malediv

Zájezdy na Malediv

Nejbližší volný zájezd odlétá již 15. listopaduURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/vite-vse-o-maledivach/Doporučujeme z Malediv

Nejnovější z MaledivZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024