10 důvodů, proč navštívit Maledivy: exotická dovolená jako z dobrodružných románů

Veronika Čermáková Veronika Čermáková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 19. 3. 2017 • Přečteno 18666x

Deset důvodů? Známe jich mnohem víc! Nádherné pláže, kultura, slunce, potápění, adrenalinové zážitky, jídlo... Dovolená s velkým D!

Vyberte si z našich zájezdů na MaledivZobrazit zájezdy

Víte, že...

Na Maledivách v posledních letech vyrůstají podobně jako v SAE umělé soukromé ostrovy, podmořské restaurace, plovoucí mariny i golfová hřiště.

Maledivy patří k nejkrásnějším místům na světě, a ne nadarmo se o nich mluví jako o ráji na zemi. Naštěstí už dávno nejsou výsadou bohatých – ba právě naopak! Jejich návštěva je sice v porovnání s dovolenou v Chorvatsku finančně náročnější, ale věřte, že se na ni vyplatí našetřit. Ptáte se proč? Tady je jen malý výběr z široké nabídky krás, které Maledivy skýtají.

1. Krásné počasí celý rok 

Na Maledivách se průměrná roční teplota pohybuje okolo 30 stupňů Celsia, není proto divu, že sem turisté míří zejména v zimním období. Pokud si však chcete užít maximum sluníčka a vyhnout se srážkám, doporučujeme vyrazit v období od prosince do dubna.

2. Písečné pláže s průzračně čistou vodou 

Bílý písek na plážíchBílý písek na plážích

Maledivské pláže jsou považovány za jedny z nejkrásnějších a nejúchvatnějších na celém světě. Nejjemnější bílý písek, laguny s průzračně čistou vodou a ojedinělé scenérie. Třešničkou na dortu jsou pak vysoké palmy, které lemují pobřeží, čistota a všudypřítomná tropická vegetace.

Díky poloze v rovníkovém pásmu a stálému počasí jsou Maledivy perfektním místem pro zaslouženou dovolenou, a to téměř po celý rok. Pláže navíc vůbec nejsou přeplněné, takže si můžete vychutnat opravdový ráj na zemi.

Čtení: Zájezdy na Maledivy - srovnání a doporučení

3. Bohaté korálové útesy plné života

Maledivské souostroví vytváří ideální podmínky pro potápění a šnorchlování, protože podmořský život je tady opravdu bohatý. Pozorovat můžete želvy, rejnoky, chobotnice, murény, barakudy a tisíce dalších druhů ryb a mořských živočichů. Kousek od břehu můžete narazit i na menší druhy žraloků, manty či potopené vraky lodí.

4. Adrenalinové potápění se žraloky 

Potápění se žralokyPotápění se žraloky

Největším zážitkem je pro každého potápěče setkání se žralokem, i když někomu se to nepoštěstí celý život. V maledivských vodách žije zhruba 26 popsaných druhů žraloků, tudíž jsou ostrovy vyhlášenou lokalitou pro jejich pozorování. Pokud si troufáte setkat se tváří v tvář se žralokem, pak budete na Maledivách na správném místě.

5. Ideální místo pro relaxaci

Maledivské ostrovy nabízejí nekonečně dlouhé písčité pláže, které na rozdíl od jiných destinací nebývají přelidněné a působí naprosto poklidným dojmem. Jsou tedy ideálním místem pro ty, kteří touží po relaxaci a odpočinku.

6. Po stopách Robinsona Crusoea

Chcete se cítit jako na pustém ostrově?Chcete se cítit jako na pustém ostrově?

Lákalo by vás vyzkoušet si, jaké to je, ocitnout se sám na pustém ostrově odkázaný pouze na sebe a užívat si klid a živoucí barvy kolem vás? Tohle vám mohou Maledivy s přehledem nabídnout.

7. Windboarding, wakeboarding, flyboarding...

Pokud vás odpočinek omrzí, nebojte, nudit se rozhodně nebudete. Maledivy skýtají ideální podmínky i pro všechny vodní sporty, zejména pro vodní lyžování, windsurfing, projížďky na vodním skútru nebo plachtění na katamaránu. 

8. Výborné podmínky pro milovníky golfu

Užijte si golfuUžijte si golfu

Maledivy lákají golfisty z celého světa. Pro rekreační golf jsou tady dvě hřiště.

První se nachází poblíž hlavního města Malé a jmenuje se Kuredu, druhé najdete na jihu Malediv. Golfová hřiště jsou vsazena do nádherné přírody, která vám umocní zážitek ze hry.

9. Maledivská kultura a čerstvé ryby

Toužíte-li poznat skutečný život Maledivců a dozvědět se víc o jejich kultuře, pak rozhodně stojí za to, vypravit se i na některý z obydlených ostrovů, kde se s nimi můžete setkat.

Tradiční hudba, tance a oděvy už dnes mají své uplatnění jen při slavnostech a svátečních obřadech, jakým je třeba slavnostní pojmenování dítěte, Bodumaloodhu. Mezi tradiční jídlo samozřejmě patří ryby, které jsou na Maledivách hlavní složkou potravy. 

10. Bez víz i povinného očkování

Můžete zde vyrazit i bez vízMůžete zde vyrazit i bez víz

Obrovskou výhodou Malediv je, že sem nepotřebujete ani vízum, ani žádné povinné očkování, takže stačí sbalit kufry a vyrazit! Pokud se rozhodnete tyhle překrásné ostrovy navštívit, věřte, že vás čeká nezapomenutelná dovolená, na kterou budete ještě hodně dlouho vzpomínat.

Veronika Čermáková

Veronika ČermákováExpert Radynacestu.cz

Cestovat je jako flirtovat se svým vlastním životem, láká vás někde zůstat, ale nemůžete, protože víte, že je ještě tolik míst, které musíte poznat.

Maledivy

Pozemský ráj? Maledivy…

Vyberte si jeden z našich zájezdů na Malediv

Zájezdy na Malediv

Nejbližší volný zájezd odlétá již 15. listopaduURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/10-duvodu-proc-navstivit-maledivy/Doporučujeme z Malediv

Nejnovější z MaledivZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024